Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 10:39   #981
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,609
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 3 dni 7 godz 29 min 52 s
Domyślnie

Chomik, Zimiok.
Wasze wpisy traktuję w tym wątku jako próbę jakże modnego ostatnio i promowanego symetryzmu, czyli zrównania przebiegu i znaczenia Ludobójstwa Wołyńskiego, zrównania katów z ofiarami, wraz z jego dzisiejszym oddżwiękiem politycznym w stosunkach polsko-ukraińskich. Mówię temu zdecydowane NIE.

Zakładam, że nie wynika ono z nienawiści, a niewiedzy. Polecam lekturę:

WOŁYŃ 1943 – ROZLICZENIE - Instytut Pamięci Narodowej
https://ipn.gov.pl/download/1/169564...rencja-IPN.pdf
ATomek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:48   #982
zimiok

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 326
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 18 godz 7 min 6 s
Domyślnie

Twoje założenie jest błędne, nie jest to niewiedza (nie jest to również nienawiść, ale przyznaję, z nacjonalistami wszelkiej maści nie jest mi po drodze).
Za linka dziękuję, choć jak pisałem kilka postów wcześniej moja biblioteka dotycząca rzezi wołyńskiej jest dość spora.
zimiok jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:17   #983
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,609
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 3 dni 7 godz 29 min 52 s
Domyślnie

Zimiok, dziękuję i wyglądam okazji do wspólnego spotkania, najlepiej w sprzyjających tematowi okolicznościach.


Chomik, z naszej tegorocznej rozmowy na Podlasiu, wnioskuję, że moja aktywność w wątku o ludobójstwie sprzed lat jest odczytywana jako, mówiąc w skrócie, przepisywanie win ojców i dziadków na współczesne, niczemu nie winne pokolenie i dalej, jako wrogość do całej nacji.
To zasadnicze nieporozumienie!

Wbrew promowanej symetryzacji odpowiedzialności pokazuję proporcje zbrodni, wpisuję je w tamte realia (Polska jako IIRP z historycznym, wielowiekowym dziedzictwem narodowym i społecznym), Krwiożerczość nacjonalizmu ukraińskiego wyrażoną w historii odwiedzanych prze ze mnie miejsc i współczesną akceptację i wręcz kontynuację części ukraińskiego społeczeństwa w gloryfikacji i naśladownictwu tradycji OUN UPA. To zakres moich zainteresowań.

Kto chce, zrozumie. Kto ma swoje zdanie i argumenty zapraszam.
ATomek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:59   #984
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,609
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 3 dni 7 godz 29 min 52 s
Domyślnie

Przykłady z pamięci na moje powyższe:

Jeden. Przed chwilą opisywałem brutalny mord w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej i wstrząsające szczegóły ekshumacji ich ofiar. Powinienem też dodać, choć tego nie zrobiłem fakt, o odwecie Polaków za ten mord na sąsiedniej wsi Sokół i Połapy. To nazywam wilczym prawem wojny, których my, ludzie pokoju nie rozumiemy. Ale nadawanie temu rangi "bo i myśmy mordowali" jest nadużyciem. Wystarczy teraz zmienić kolejność, jak w wielu przypadkach robią to Ukraińcy i mamy żer dla symetrystów i pożytecznych idiotów, oceniających z perspektywy kolorowej współczesności europy bez granic, która gardzi rozliczeniem przeszłości choćby najbardziej krwawej. Bo tak! Bo każdy kto to robi i grzebie w historii to oszołom. I naziol.

Dwa. Roman Szuchewycz przedstawiany dziś jako polityk, represjonowany w czasie IIRP, więzień Berezy Kartuskiej. zasadnicze pytanie ZA CO?
Szuchewycz- ukraiński dowódca elitarnej jednostki niemieckiej Nachtigal CO ROBIŁ?
Szuchewych jako dowódca UPA od sierpnia 1943 nie zakwestionował, a wręcz pochwalił i przejął metody walki jej oddziałów, począwszy od Parośli po Krwawą Niedzielę jest czczony przez rząd i społeczeństwo dzisiejszej UA w przeróżnej formie. Piszę o jego nowym pomniku na starej, elitarnej polskiej nekropolii, zostaję nazwany nacjonalistą.
Nie rozumiem.

Dalej: Melon odbiera to jako prowokację i krew mu się burzy. Emek (dziękuję, że tu zaglądasz) upomina się o kulturę wypowiedzi i jak w wielu niewygodnych wątkach podbija temat i geneza konfliktu gotowa.

Lepiej w tym wątku analizujcie i opiszcie zastrzelenie w zamachu ministrów polskiego rządu Pierackiego i Hołówki, który był lobbystą praw Ukraińców nw IIRP, co było nie na rękę żyjącym z przemocy OUNowcom i potrzebowali krwi i eskalacji, by wprowadzić w społeczeństwie potrzebę swoich metod. Opiszcie metody pozyskiwania pieniędzy na zbrodniczą działalność sterowaną z Wiednia i Berlina. Aż po dziś.
ATomek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.