Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 15:08   #1
Babel
 
Babel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,867
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 3 godz 13 min 24 s
Domyślnie

Poncki Ty mnie chyba śledzisz - byłem w Neapolu w majóweczkę.
Jak coś telefon do mnie masz - dzwon
Wypożyczyłem małą Lancię i cieszyłem się jak dziecko że mam mały samochód.
Mieszkałem Pouzzoli - tam jest trochę rzymskich zabytków
Zwiedziłem Wezulisz
Później pojechaliśmy do słynnej z Netflixa pizzerii Pepe In Grani do Caiazzo - nie jest tanio ale wypas- tylko tam trzeba zrobić rezerwację wcześniej z buta nie wejdziesz.
Jeden dzień obchodzony Neapol 1 dzień - tam polecam L'Antica Pizzeria da Michele - super pizza
Zresztą nie jadłem tam złej pizzy - nawet w hotelu zamówiona jak przyjechaliśmy wieczorem była super.
Następny dzień wybrzeże wybrzeże amalfitańskie.
Ostatni dzień - Pałac Królewski w Casercie
ps
Jeżdżenie sprawia dużo wrażeń - nie zdecydował bym się na skuter, szczególnie w Neapolu - wszyscy na wszystkich trąbią wpychają sie jak zostawisz ciut za dużo miejsca pomiędzy samochodem przed tobą to wciska się tam skuter.
3 pasy pięć samochodów koło ciebie i do tego masę skuterów
Szczególnie w centrum Neapolu - bo tak jest obwodnica i jeździ się spoko.
Ja sie ubawiłem - żona mniej
To samo jazda po wybrzeżu tu jak pogoda pozwoli już wolałbym skuter - wąsko masę zakrętów i jak jedzie autobus z przeciwka to jest ciaśniutko
Generalnie wszyscy na wszystkich trąbią - zasada jest taka że dojeżdżasz do skrzyżowania i masz znak stop a z pierwszeństwem jedzie sznur aut w obie strony. Zatrzymujesz się na chwilę i powoli zaczynasz się wciskać i w końcu ktoś cie wpuści .
Jak się nie wciskasz i czekasz to wszyscy na ciebie trąbią
Parkowanie płatne wszędzie praktycznie.
W Neapolu są duże hale jako parkingi płacisz 20 euro za cały dzień
Najdrożej zapłaciłem w Amalfi - chyba 15 euro za 2 h - ale fajny parking Parcheggio Luna Rossa wywiercony w skale ( z tym że to mała pociecha jak płacisz )

Kilka fotek:
https://photos.app.goo.gl/YQQ64pXRfWdVsHy69
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rzym 2016 Kaju Umawianie i propozycje wyjazdów 0 29.02.2016 15:41
Rzym lotnisko Fiumicino- wyładunek 6 motocykli. yacekgda Przygotowania do wyjazdów 3 25.03.2015 22:01
Mazury - co warto zobaczyć? deftones Przygotowania do wyjazdów 5 20.06.2013 19:15
Veni, Vidi, Vici, znaczy Rzym 2o1o NaczelnyFilozof Trochę dalej 7 26.02.2011 21:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.