Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.09.2024, 20:51   #21
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Bardzo dziękuję. Dopisane do listy
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2024, 22:06   #22
michau


Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 110
Motocykl: RD03
michau jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 7 godz 29 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Bardzo dziękuję. Dopisane do listy
Ramires, a te tracki do których link wystawiłeś, te od kolegi Długi TA? Wiesz co to za trasy? Jak kreślone? Jaki ich charakter?
michau jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2024, 23:00   #23
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał michau Zobacz post
Ramires, a te tracki do których link wystawiłeś, te od kolegi Długi TA? Wiesz co to za trasy? Jak kreślone? Jaki ich charakter?
Póki co patrzyłem pobieżnie na nie, umieściłem je w wątku aby nie uciekło.
Moja uwaga skupiona jest na silniku bardziej niż trasie.

Dopisuję kolejne punkty/miejscowości, z czasem przyjdzie ich weryfikacja zapewne również dzięki Wam na forum, aby nie jechać gdzieś gdzie nie ma sensu.

Przeglądałem również opisy wypraw już odbytych przez innych zarówno tu jak i na TCP.

Moim celem nie jest zrobienie Czarnogóry offem (umówmy się, że przez tyle lat przerwy pchanie się w przeprawową trasę będzie samobójstwem, a dodatkowo moje mięśnie nie zawsze chcą działać - urok boreliozy). Dlatego chcę nałożyć i zweryfikować zapewne lekkie offy, może jak jest część trasy TET, ale to temat za miesiąc dwa - od tego właśnie jest okres, gdy moto idzie do garażu.

Chcę Czarnogórę/Albanię (jej część tylko) zrobić widokowo, robić po 200-400km dziennie maks (poza dojazdem oczywiście) chyba, że po drodze jakoś się nic nie będzie ciekawego trafiało to wydłużyć to wszystko.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 08:33   #24
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 78
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 58 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał michau Zobacz post
Ramires, a te tracki do których link wystawiłeś, te od kolegi Długi TA? Wiesz co to za trasy? Jak kreślone? Jaki ich charakter?
Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi, postaram się odpowiedzieć, ale jakby to nie była właściwa odpowiedź to pytaj.
Z PL na Bałkany przelot autostradowy, bo na Węgrzech jakoś dla mnie nie ma nic ciekawego a SK mam pod bokiem i tłukę się tam w wolnych chwilach (polecam wschodnią część).
Jeżdżę sam moto nieprzystosowanym do terenu (ciężar, centralka, zębatka zdawcza 16Z) z nikłymi umiejętnościami jazdy terenowej więc generalnie trzymam się czarnego, ale podczas każdego z wyjazdów jakieś odcinki terenowe są.
Nie wszystko jest w tych linkach (miałem 3 wyjazdy - jedną mapkę mi wcięło). Podczas każdego z wyjazdów miałem odcinki terenowe, nie zawsze prowadzące najłatwiejszą drogą do punktów, które chciałem zobaczyć - trasę wyznaczam w google maps, przeglądam na zdjęciach satelitarnych a później wklepuję w navi.
W linkach nie ma kawałka TET MNE od Šćepan Polje do Trsy, tam też się pozmieniało - już inaczej się na trasę wjeżdża, chyba trzeba wpierw odbić się na posterunku MNE a potem zawrócić, od strony Trsy poprawili już drogę, nowy, równy szuter, nie wiem jak daleko.
Do Lukomiru pierwszy wyjazd miałem od Dżepi, dość ciężko. W tym roku pojechałem od drogi R422a, o wiele łatwiejszy dojazd.
Czasami wepcham się w kłopoty jak Ovčiji brod lub Paklarske stijene (tu miałem info od WIR-owców, ale to nie ta liga, odpuściłem :-) )
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 09:31   #25
pecze
 
pecze's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Giżycko
Posty: 160
Motocykl: XRV 750 Africa Twin
pecze jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 6 godz 40 min 49 s
Domyślnie

Jadąc w tamte strony warto Bośnię odwiedzić chociaż w kilku miejscach.
Pozwolę sobie wrzucić, nasz krótki filmik z lipcowego wypadu do tego pięknego kraju na zachętę.
https://www.youtube.com/watch?v=jnQSItm5x5Y
pecze jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 10:37   #26
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 392
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 1 godz 20 min 21 s
Domyślnie

Bośnia jest spoko, nawet jak potraktujesz ją tranzytowo to coś się dzieje na tej drodze
__________________
Taniej kupię, drożej sprzedam
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 08:30   #27
michau


Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 110
Motocykl: RD03
michau jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 7 godz 29 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi, postaram się odpowiedzieć, ale jakby to nie była właściwa odpowiedź to pytaj.

Z PL na Bałkany przelot autostradowy, bo na Węgrzech jakoś dla mnie nie ma nic ciekawego a SK mam pod bokiem i tłukę się tam w wolnych chwilach (polecam wschodnią część).
Dzięki serdeczne. Właśnie o to mi chodziło tj. jak była kreślona ta trasa. Z jakimi założeniami.

Jadę tam w najbliższą sobotę. Wstępny plany mam, ale warto mieć alternatywę.
michau jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 22:54   #28
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 78
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 58 min 45 s
Domyślnie

Głównym założeniem było zwiedzanie, ale zwiedzanie miejsc, gdzie niekoniecznie są tłumy ludzi. Obiekty jak pomniki post socjalistyczne, ciekawe miejsca przyrodnicze, historyczne miejsca. Traktowałem to też jako przerywniki jazdy, by 4 litery odpoczęły
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 23:04   #29
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Głównym założeniem było zwiedzanie, ale zwiedzanie miejsc, gdzie niekoniecznie są tłumy ludzi. Obiekty jak pomniki post socjalistyczne, ciekawe miejsca przyrodnicze, historyczne miejsca. Traktowałem to też jako przerywniki jazdy, by 4 litery odpoczęły
i dla mnie jest podobny cel
napatrzeć się do następnej wyprawy/wizyty tyle, że potem można każdego dnia przypominać sobie inny widok
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bałkany - TET Czarnogóra, Albania 10-20.06 - transport damstar Umawianie i propozycje wyjazdów 5 06.05.2022 14:01
Do BiH, Czarnogora i Albania 25.06 - 7 dni krytek Umawianie i propozycje wyjazdów 34 25.05.2017 09:55
Albania i Czarnogóra. Dlaczego tak? bigos Przygotowania do wyjazdów 41 10.04.2010 14:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.