Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.07.2024, 21:40   #1
dyferx


Zarejestrowany: Jul 2024
Posty: 10
Motocykl: RD03
dyferx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 36 min 17 s
Domyślnie CRF1100 klekoczący silnik

Panowie Pomocy,

Miał ktoś podobny problem z grzechoczącym silnikiem w CRF1100ATAS manual?



Motocykl ma 4 miesiące i 1000km przebiegu. Byłem z tym w ASO, wymienili kosz sprzęgłowy, tuleje i łożysko kosza - nie pomogło. Dźwięk pojawia się tylko jak motocykl jest mocno nagrzany i nie ma znaczenia czy sprzęgło jest wciśnięte, czy motocykl jest na biegu, czy na luzie. Częstotliwość klekotanie wzrasta wraz z obrotami. Na "ucho" dźwięk wydobywa się z okolic kosza sprzęgłowego z prawej strony motocykla.

W ASO nie mają pojęcia co to może być i co dalej z tym robić, nie mieli takiego przypadku....

Ostatnio edytowane przez Mallory : 02.07.2024 o 13:01 Powód: Poprawiłem link do YT.
dyferx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2024, 22:32   #2
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,468
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 5 dni 18 godz 29 min 32 s
Domyślnie

Dyfrex - zapraszamy do powitalni, bo jeszcze ktoś pomyśli (oczywiście niesłusznie), że rejestrujesz się tylko dlatego, że masz problem, a potem papapa))

A teraz co do wątku.
A tu czytałeś?
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 09:11   #3
dyferx


Zarejestrowany: Jul 2024
Posty: 10
Motocykl: RD03
dyferx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 36 min 17 s
Domyślnie

Dzięki Mallory, niestety na filmiku jest zupełnie inna sytuacja, ten głuchy dźwięk, ustający po wciśnięciu sprzęgła to norma w Afrze z manualną skrzynią - wszystkie tak mają. U mnie jest coś innego, stukanie, klekotanie, które pojawia się tylko po nagrzaniu motocykla i nie ustaje po wciśnięciu sprzęgła...
dyferx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 11:48   #4
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,662
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 2 min 18 s
Domyślnie

No nie jest to typowe klekoczące sprzęgło w AT. Miałem kiedyś podobny przypadek w Transalpie 600. Po mocnym nagrzaniu coś terkotało. Objechałem z tym terkotaniem Maroko, nic się nie zmieniło. Wymieniałem oliwę ze 3 razy- żadnych opiłków ani innych śladów. Sprzedałem moto więc nie wiem jak się temat skończył, ale kupiec nie wrócił z pretensjami czy zażaleniem, więc chyba silnik nie wybuchł. Tyle, że ten TA miał z 70 tyś km a tu jest nówka ze sklepu.
i to za jakieś chore pieniądze
Moja rada taka, żeby jeździć aż zdechnie całkiem. Skoro ASO nie widzi problemu to co się martwisz? Motocykl na gwarancji, jak umrze piec- wymienią Ci na nowy.
W razie wyjazdu gdzieś dalej kup tylko dobre ubezpieczenie.
....
Smutne to, że jakość hondy tak bardzo spadła. Za 10-15 lat jak już wyginą wszystkie xrv, xt, xl itp, to nie będzie co kupić używanego, a miałem ochotę na taką crf na emeryturę
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 12:34   #5
dyferx


Zarejestrowany: Jul 2024
Posty: 10
Motocykl: RD03
dyferx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 36 min 17 s
Domyślnie

Problem polega na tym, że oni nie mają zielonego pojęcia co może być. Jeździć też z tym strach, bo to jednak motocykl i zablokowanie/wybuch silnika przy prędkości 160km może się skończyć tragicznie... Zawsze ceniłem hondę za niezawodność i niestety strasznie się zawiodłem. Szczególnie, że dowiedziałem się że polityka firmy nie dopuszcza wymiany silników, czy całych motocykli. Jeśli wybuchnie Ci silnik, nie dostaniesz nowego, a ASO jest zobligowane do wymiany wszystkich uszkodzonych elementów pojedynczo... W Chińczykach typu cove, czy cfmoto za mniej niż połowę ceny Hondy nie ma z tym problemu...
dyferx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 12:48   #6
siwy
 
siwy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,517
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 1 tydzień 2 dni 40 min 2 s
Domyślnie

W Transalpie podobny dźwięk dawał luźny łańcuszek od pompy.
Nie sądzę żeby ten dźwięk groził wybuchem silnika. Gwarancja jest, jeździć obserwować.
W ogóle były jakieś absurdalne awarie tych silników? Nagłe zatrzymanie, wybuch? Nie słyszałem.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 15:01   #7
dyferx


Zarejestrowany: Jul 2024
Posty: 10
Motocykl: RD03
dyferx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 36 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
W Transalpie podobny dźwięk dawał luźny łańcuszek od pompy.
Nie sądzę żeby ten dźwięk groził wybuchem silnika. Gwarancja jest, jeździć obserwować.
W ogóle były jakieś absurdalne awarie tych silników? Nagłe zatrzymanie, wybuch? Nie słyszałem.
No właśnie też nie słyszałem, ale z drugiej strony w Hondzie też nie słyszeli tak klekoczącego silnika w nowej afryce. Więc to że nikt nie wie co to może być jest gorsze niż "łańcuszek od pompy", który słychać w co drugim egzemplarzu...
dyferx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 13:00   #8
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,468
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 5 dni 18 godz 29 min 32 s
Domyślnie

Ja rozumiem zdenerwowanie.
Nowy motor za górę pieniędzy - wali silnik i nie wiedzą dlaczego. Też nie potrafiłbym tak "jeździć i obserwować".
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 13:51   #9
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 535
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 5 godz 40 min 25 s
Domyślnie

Dyferx - reklamuj to. Ten silnik nie powinien tak pracować.

Filmik, który wrzucił Mallory - tam słychać ewidentnie kosz, przy okazji wibracje . Miałem taką jedną AT i przy podobnym przebiegu kosz już był wymieniany.

W Twoim przypadku, przyczyn takich odgłosów może być wiele: któryś element kosza, zawór, łożysko, spalanie stukowe itd. - ciężko tak zdalnie określić skąd to się niesie, a biorąc pod uwagę przebieg Twojego motocykla to już zupełnie ciekawostka. Tak czy inaczej: reklamuj.
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2024, 18:25   #10
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,845
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 10 godz 46 min 0
Domyślnie

Jak nie wiedzą co to jest niech wymienią silnik - a ja się martwię ze klekocze 890 ( nieco bardziej bym powiedział )
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
awaria. crf1100 , klekocze , silnik


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pokrowiec dla crf1100 flash Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 28.06.2021 15:32
antena GPS w CRF1100 szynszyll Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja 1 26.12.2020 14:39
Klekoczący hamulec tylni ;/ Kuba Hamulce, kola, opony 17 18.02.2011 16:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.