Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 18.11.2011, 15:42   #9
majki
 
majki's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,502
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 22 min 12 s
Domyślnie Żabljak atak

Zwijamy się rano w średnim tempie, na zewnątrz już się robi parówa. Właścicielka przybytku w którym zabawiliśmy 3 noce, wymienia się namiarami z Baranem i ostrzega, że tego dnia ma być ponad 40stopni , więc uważać na siebie i duuużo pić.
Paczkujemy się na motóry i ruszamy. Dziś atakujemy góry, nareszcie, bo to wybrzeże mi się znudziło.
Na dzieńdobry nawi prowadzi nas w jakąś ślepą uliczkę, na końcu której Baran...

100_0247.jpg

Nawrotka i już jedziemy w dobrą stronę. Odbijamy w drogę, którą wczoraj zjeżdżaliśmy na powrocie. Pięęęękne serpentynki. którymi można ominąć płatny tunel na Podgoricę.
Tak więc zmierzamy na stolicę. Nasłuchałem się jak to jest strasznie zagmatwane, jak ciężko się przebić, jak to strasznie jeżdżą autochtoni, no wogóle omijać i uciekać. Ale skoro w Stambule przeżyłem to przecież w takiej Podgoricy też damy radę. No cóż nawi nas wyciągnie z góófna, jakby co.

Po przejechaniu gór wpadamy na E65/E80, główną drogę na północ przez stolicę MNE. Ruch tragiczny, upał daje się we znaki, droga ciasna. Niestety innej drogi nie namierzamy.

[MAP]http://mapy.google.pl/maps?saddr=Petrovac,+Budva,+Crna+Gora&daddr=42.21304,19.00939+to:E65&hl=pl&ll=42.228009,19.033127&spn=0.172108,0.264702&sll=42.329362,19.176979&sspn=0.171832,0.264702&geocode=FXQBhAIdJAohASmZ32JhLtZNEzETyjOFOuk13A%3BF bAehAIdbg8iASkzY5V8I9hNEzFlQ8_p5soS8w%3BFdgHhgIdJk slAQ&vpsrc=6&mra=ls&via=1&t=h&z=12[/MAP]

Przejeżdżamy przez Skadarsko Jezero. Prezentuję się majestatycznie, tuż obok drogi (ale o tym później ).

100_0251.jpg
100_0250.jpg

Droga jest nuuudna i męcząca, więc czymś się trzeba zając

100_0252.jpg

No i jest, Podgorica na horyzoncie. Spinamy poślady i dzida w oko szatana. Rondka, śliski asfalt, tył zalicza slajdy, gorzej, że przód też się mało pewnie prowadzi. No to trochę spokojniej. Tak czekam kiedy nastąpi ta apokalipsa, gdzie ten horror...i się doczekać nie mogę. Widocznie dziś puszczają inny film w kinie Podgorica. Nuuuuda, miasto jak miasto. Niiiic ciekawego się nie dzieje. Przebijamy się na wprost główną drogą i po nie zbyt długiej chwili jesteśmy za miastem.

Widzimy pożar lasu na szczytach (nie ostatni raz).

100_0253.jpg

My też płoniemy wewnątrz i na zewnątrz. Chyba fucktycznie jest te 40stopni. Woda w camelbagu szybko znika, mimo, że wcale chłodna nie jest. Dobrze, że jeszcze mokra.

Jedziemy sobie, łykamy kolejne puszki i naginamy w te góry.
Baran jedzie pierwszy (był bardziej wyrywny przy wyprzedzaniu), a ja mam gpsa. Widzę, że coś zwalnia i się kręci po pasie. Nie wiem o co kaman, więc wychylam się lekko zza samochodu za którym jadę i widzę.....policmajstra z lizakiem, który na mój widok wyłazi na środek jezdni i mi macha lizakiem. Aaaa to temu zwolnił. Oczywiście musiałem się wychylić na podwójnej ciagłej. Nosz kurfa, znowu mnie , nawet jak nie jadę pierwszy
Pobocze, dokumenty do "szychy" w radiowozie. Koleś nic a nic nie gada po innemu. Coś tam marudzi o jakiejś dużej kwocie (kwoty rozpoznajemy po zakupach w sklepach ). My mówimy, że za dużo, że to nie było specjalnie, że ja nie wyprzedzałem, że my nie rozumieć. A on nic, twarz pokerzysty i coś tam brzdąka pod nosem. No nic, Baran dzwoni do Hubiego, on gada po serbsku, to może się dogada.
Gość bierze niechętnie słuchawkę, coś tam znowu brzdąka do słuchawki i oddaje. Hubi mówi, że nic nie ponimaju.
Przechodzimy do ataku. Baran proponuje 50ojro (mandat na jakieś 200 ). Koleś coś tam brzdąka znowu niewzruszony. Pokazuje palcem w dół. ZA MAŁO No chyba żartujesz!! 50ojro, za mało!?!?! Ty chciwa cholero....
Tak się pultamy dłuższą chwilę jak ryby w sieci. Wyciągamy w końcu portfele i wyjmujemy banknoty, żeby pokazać, że dużo więcej nie mamy. Koleś bierze 25 ojro, pokazuje palcem na mnie i Barana i mówi ok. To nie było za mało, tylko za DUŻO. A my głupie pipy nie załapaliśmy. Pakujemy się na moto i spadamy dalej. Chyba jest za ciepło, tak to napewno wina upału.

Wpadamy w kanion rzeki Morača. Jest zajefajny i wiedzie przez niego główna trasa.

100_0254.jpg

I robi się fajnie, mimo, że ruch spory.

100_0255.jpg
100_0261.jpg

Fajne kumulacje tuneli

100_0262.jpg

Ogólnie kanionik bardzo zacny, wysokie, prawie pionowe ściany (nie mieści mi się cały w kadrze ) , rzeczka w dole, tunele. Czadzik.

100_0263.jpg

cdn

Ostatnio edytowane przez majki : 18.11.2011 o 15:45
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Tags
albania , bałkany , czarnogóra , macedonia , montenegro

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Norwegia solo na koło podbiegunowe [Czerwiec 2011] Nalewa Trochę dalej 10 14.05.2014 19:53
Maramuresz - 100 kilometrów offu solo [Sierpień 2011] bukowski Trochę dalej 21 08.01.2014 13:15
Aby spróbować gruzińskiego wina... [Sierpień 2011] Miętus Trochę dalej 57 13.06.2012 14:36
Albania/Czarnogóra 6-21 Sierpień 2011 Jaca GDA Umawianie i propozycje wyjazdów 24 02.08.2011 21:59
ISLANDIA-sierpien 2011 myku Umawianie i propozycje wyjazdów 18 30.03.2011 18:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.