Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 19.09.2012, 21:47   #1
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 188
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 19 min 26 s
Domyślnie Afryka Zachodnia - marzec/kwiecień 2013

Siemka,

planuję podróż do Afryki Zachodniej i wstępny plan jest taki żeby dojechać do Kamerunu. Start - najwcześniej jak można w marcu 2013. Wszystko zależy od tego, kiedy puszczą mrozy zimowe.

Szukam kompanów zainteresowanych tym kierunkiem lub ekipy, do której mógłbym się dołączyć.

Trasa, kraje i miejsca są do uzgodnienia. Myślę, że podróż może potrwać 3-4 tygodnie. Zakładam, że większość wiz będę się starał zorganizować w PL, żeby nie tracić czasu. Odległość to około 10 tys. km z czego 3600 km to Europa.

Po dotarciu do Kamerunu rozpatruję różne koncepcje na plan dalszy podróży:

I. Jeśli podróż będzie sprawnie przebiegała i będzie można zmieścić się w czasie max. do 5 tygodni to powrót do PL zmodyfikowaną trasą.

II. Zbunkrowanie motka na jakiś czas (miesiąc, może dwa) powrót samolotem PL, ogarnięcie zawodowych tematów, powrót do Kamerunu i jazda z powrotem inną trasą. Czas powrotu jest ważny, żeby nie załapać się na porę deszczową, a upały w maju czy czerwcu mi nie przeszkadzają.

III. Jeśli Afryka mi przypasi to zbunkrowanie motka na jakiś czas (miesiąc, może dwa) powrót samolotem PL, ogarnięcie zawodowych tematów, powrót do Kamerunu i jazda dalej. Najchętniej poszukałbym jakiejś opcji przerzucenia motka do Etiopii, Kenii, Ugandy i jechałbym dalej do RPA.

W grę wchodzi też Afryka Wschodnia. Jak ktoś ma jakiś pomysł na ten kontynent to poproszę o info.

Jeżeli macie jakieś porady, spostrzeżenia odnośnie trasy to również poproszę o info.

Pozdrawiam

Piast
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko z łapanki II, marzec/kwiecień 2011 sambor1965 Kwestie różne, ale podróżne. 12 29.04.2011 18:57
Transport - marzec/kwiecień kajman Umawianie i propozycje wyjazdów 0 07.02.2011 20:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.