Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 15.08.2009, 01:37   #11
Kishon
 
Kishon's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Luboń & New Ross
Posty: 83
Motocykl: RD03
Przebieg: 77777
Kishon jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 39 min 42 s
Domyślnie

Witam! Rozliczam się dzisiaj z zaległych spraw, więc wypada mi, też dodac tu kilka słów. Wałek zdawczy ostatecznie uszczelniłem. Wymieniłem jednak po drodze kilka simeringów. Pierwszy nie orginalny, ciekł. Po zamianie na made by honda, nie ciekł, ale krótko. Wałek niestety był już zużyty w miejscu zetknięcia z uszczelniaczem. Na oko nie wyglądał. Udało mi się znaleść uszczelniacz ze średnicą wewnętrzną o 1 mm mniejszą, kompletnie nie wypaliło. Ostatecznie trafnym rozwiązaniem okazało się zastosowanie uszczelniacza o wymiarach 25x45x10 (orginał 25x45x7), czyli nieco grubszego. Uszczelniacz pracuje teraz na zdrowej części wałka. Zamieniłem też sprężynke na nieco ciaśniejszą. To już tak w odruchu paniki, ale wydaje mi się, że niepotrzebnie. Spotkałem się też z opinią, że taki manewr przyspiesza zużycie wałka. No ale jak już założyłem i nie leci, to boje się dotykać!!
__________________
Mruczy jak kotka, ryczy jak lwica, moja africa!
Kishon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jaka jest średnica wałka zdawczego Dzieju Silnik, sprzęgło, skrzynia 7 20.12.2013 13:03
zimmering wałka zdawczego rdo4 Szaman Silnik, sprzęgło, skrzynia 3 14.03.2011 17:25
"Naprawa" wałka zdawczego - metoda alternatywna 4 :) iwan Silnik, sprzęgło, skrzynia 37 18.05.2010 19:16
Uszczelniacz ślimaka to ten ? Sławekk Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 6 02.02.2009 16:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.