Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 26.02.2022, 21:20   #11
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,875
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 22 godz 34 min 14 s
Domyślnie

curvą....
po mojemu to jest ciepła świeca - ma tak cofnięty izolator elektrody. taka była.

z drugiej w DR350 miałem epizod ultraubogiej mieszanki i olej przy pyrkaniu zaledwie wszedł na 130C. izolator wtedy był biały jak snieg a aluminiowy dB killer w tłumiku stopił się i został wysrany w postaci metalowego gradu. kury na wsi znosiły srebrne jaja przez tydzień! to ja wiem co to jest ubogo...

cały kłopot, że mieszanka już MOIM ZDANIEM bogata jest na bogato a gaźnik wciąż płata mi jakieś figle - póki moto się nie rozgrzeje kicha w gaźnik - zawory ksiązkowo, zapłon książkowo - i potrafi nagle zgasnąć po kichnięciu.
praca na zimno na ssaniu ok, choć nie trzyma wolnych wtedy co mnie dziwi.
po rozgrzaniu idealnie stabilny bieg jałowy i idealnie równy ciąg przez cały zakres obrotów. co do zuzycia paliwa się nie wypowiem bo przejechałem dopiero jakieś 80km. może jutro zrobię jakieś delikatne litrażowanie - o ile się kurwa dopcham na stację

zaczynam, bo już mnie zaczyna to denerwować, podejrzewać jakąś wadę obróbki gaźnika, farfocel po produkcji gdzieś w systemie /gaźnik został wyprany w ultradźwiękach i przedmuchany solidnie/ bo brak jest zdecydowanej reakcji na zmianę w nastawach - dysza wolnych, rozpylacza, główna.
w akcie desperacji z OBECNYCH nastawów podnoszę jeszcze iglicę o dwa ząbki i zobaczymy jak wyglądać będzie świeca później. na pojazdówkę zabiorę ze sobą jeszcze ze dwie świece i obadam jak to wyjdzie w praniu w trasie. przy pracy nawet na ciepło pod garażem czuć mocno beną... ale może się odzwyczaiłem od wydechu bez kata...

konkludując: moim zdaniem TEN silnik lubi mieć bogato. po jeździe 20km w zróżnicowanym tempie ale poza miastem głowica absolutnie gorąca jak fjut, karter ledwo ciepły. Może ten typ tak ma - ale ta swieca MUSI być ciemniejsza moim zdaniem...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękna i Bestia Bies13 Inne tematy 5 22.10.2010 20:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.