Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dział konstruktora > Zrób to sam - czyli Adam Słodowy ma na noc przy nas.

Zrób to sam - czyli Adam Słodowy ma na noc przy nas. Projekty, autorskie maszyny, ciekawe patenty - to dział dla Ciebie, gdzie możesz pokazać swoją inwencję twórczą

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 26.03.2023, 07:30   #22
LordCYCU
 
LordCYCU's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 50
Motocykl: CRF1000 '19 MT SD06
LordCYCU jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 8 godz 20 min 50 s
Cool

W zipie jest krótkie readme w którym oczywiście tego nie napisałem, sterowanie (u mnie przekaźnik) jest podłączony do D1 i załącza się po zadaniu mu tam HIGH (tak jest zrobiony ten shield przekaźnika, który wykorzystałem).
Jak coś to nie jestem zawodowym programistą, więc coś może być nie tak - jak zauważysz coś jest rzeczywiście nie teges to postaram się poprawić :-)

Muszę chwilę odczekać z montażem olejarki (z parę h, bo miałem mały zabieg na ręce robiony i musi się zaleczyć) więc spróbowałem wgrać ten soft na innego wemosa, żeby zobaczyć jak to się robi. Musiałem poprawić parę rzeczy, bo nie banglało za dobrze :-) Dodatkowo poprawiłem readme...

R2D2 - tak teraz sobie myślę - jakby zrobić własną płytkę: użyć ESP8266 w wersji smd, zaprojektować zasilanie układu z 12V i połączyć to od razu z mosfetem/przekaźkiem sterującym pompką - no to by było coś :-) Wydaje mi się, że rozmiar takiej płytki mógłby być niewielki.
Ja nie mam siły na to, nie umiem robić "ładnych i przemyślanych" płytek, zawsze wychodzą mi pokracznie (notorycznie coś spierdziele albo zapomnę) - dlatego korzystam z gotowców (program jest łatwiejszy do ogarnięcia) :-)

Program przeniesiony do postu #117 LINK

Ostatnio edytowane przez LordCYCU : 02.04.2023 o 20:20 Powód: przeniesienie programu do innego postu
LordCYCU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak sprawdzić czy korbowód prosty? lolo Inne - dyskusja ogólna 24 03.02.2013 16:23
olej do olejarki bukowski Wszystko dla Afryki 10 12.07.2010 23:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.