Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 04.09.2024, 11:24   #1
myras


Zarejestrowany: Sep 2024
Posty: 3
Motocykl: nie mam AT jeszcze
myras jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 46 s
Domyślnie Rama MY2024

Ponieważ to mój pierwszy post na grupie, chciałbym przede wszystkich serdecznie się z wszystkimi przywitać.

Chciałem zakupić ATAS z modelu 2024, złożyło się, że pojechałem do jednego z serwisów zmienić opony w obecnie posiadanym motocyklu, nawiązała się rozmowa, także odnośnie przyszłych planów zakupowych.
Mechanik szczerze odradzał mi zakup ATAS ze względu na miękką ramę. stwierdził, że miał ostatnio klienta, który kupił nową afer i z przebiegiem 8kkm przyjechał bo coś mu trzęsie motocyklem powyżej 120 km/h (ASO wcześniej sprawy nie ogarnęło).
Wrzucili moto na ramę do pomiarów i wyszło, że wydłużyła się o 6 mm (jeżeli dobrze pamiętam). Miał to konsultować z kolegami zza zachodniej granicy... po przekazaniu objawów mieli powiedzieć, niech zgadnę AF?

Poszedłem od niego trochę zbity z tropu, mówię, poczytam sobie... no i poczytałem...
zastanawiam się czy ramą w modelu 2024 jest taka sama jak dotychczas (jest przecież inne koło), jedynie udało mi się znaleźć, że zrezygnowano z jakiegoś wzmocnienia w okolicach główki ramy. To z kolei jeszcze bardziej budzi wątpliwości odnośnie trwałości...

Nie jeżdżę w terenie, ale zawsze może się zdarzyć, że na parkingu motocykl się przewróci... jktoś na forum pisał, że od wjechania w wyrwę w ulicy ramą się skrzywiła...
Jak to pogodzić z motocyklem, który niby jest stworzony do jazdy w terenie?

Zawsze marzyłem o zakupie afryki, teraz gdy pojawiła się wersja taka, która pozwala sięgnąć nogami do ziemi... pojawiły się wątpliwości związane z tym co powyżej opisałem.


Uważacie, że cała sprawa jest mocno rozdmuchana i nie należy brać tych opinii pod uwagę? troszkę niezręcznie kupić nietani motocykl i bać się ewentualnej parkingowi bądź wjechania w dziurę.
myras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
CRF1100 MY2024 - zbiór instrukcji M5Q Instrukcje, broszury, fiszki 1 05.06.2024 13:36
Rama R2D2 Rama, zawieszenia, napęd 14 19.12.2017 01:30
rama rd 03 a rd 04 .... mybikeisrat Rama, zawieszenia, napęd 8 04.03.2014 22:03
Rama do AT 04/07 Dzinoafro Rama, zawieszenia, napęd 5 02.03.2010 19:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.