Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.07.2024, 09:16   #11
Prof.Woland


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 44
Motocykl: RD03
Prof.Woland jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 17 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Po pierwsze to kask musisz przymierzyc bo nawet "mercedes" od Arai moze byc niewygodny, po drugie rowniez uwazam ze Nishua poza tym ze ma niezaprzeczalny atut w postaci niskiej wagi sprawia wrazenie tandety i jak dla mnie jest po prostu brzydki.
Prof.Woland jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2024, 10:07   #12
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,273
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Mierzyłam zimą wiele kasków od Klima, Araia, AGV, Airoha po Nexxa, Ls2, Nishue.
Żaden z drogich kasków nie pasował na moją głowę. Jedynie Klim i Airoh.


Jako, że Airoha już miałam i reklamowałam a Klim przekraczał budżet to kupiłam Nexxa x.wrl, który mi podpasował ale niestety po jakimś czasie wyszło, że moja głowa go jednak nie lubi (mam go na sprzedaż jakby ktoś coś, r XS)

Ponownie zaczęłam szukać kasku i padło na Nishue. Jestem zadowolona. Jest przewygodny i leciutki. Tandety tam nie widzę.

W każdym razie kask trza dobrze mierzyć a i tak polecam w nim sobie posiedzieć 2-3 godzinki bo pozornie dobrze dopasowany kask na początku, może jednak później okazać się uwierający


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2024, 10:32   #13
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,358
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 14 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Używam Airoha w zasadzie od premiery. Jest dobrze wykonany i bardzo pasuje mi na głowę (sprawa indywidualna). Nic mi się nie rozwaliło, wszystko działa. Nie szarpie nim, nie wpada w dziwne wibracje jak mój stary AGV. Natomiast z wad - nie jest zbyt cichy, i nie zgodzę się że jest świetnie wentylowany jak ktoś napisał. Nie jest. Pomaga wyjęcie podbródka wtedy jest OK.
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2024, 10:48   #14
Lucjusz
 
Lucjusz's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 64
Motocykl: ATAS DCT
Lucjusz jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 5 godz 33 min 54 s
Domyślnie

Podpisuję się pod ostatnim zdaniem "zaczekaj". 40 minut miałem na głowie Schuberth'a i stwierdziłem, że "L" jest ok. Ten sam rozmiar już na moto po ponad godzinie okazał się za ciasny, ponieważ znacząco uwierał w łepetynę. Skończyło się na zakupie tego samego modelu, ale w większym rozmiarze. BTW: z wentylacją jest słabo.
Kolejna sugestia: nie do końca skupiałbym się na parametrze masy "garnka", a szedłbym w kierunku, tych które są właściwie wyważenie i wygłuszone. Ja i moi znajomi używamy do przelotów asfaltami ww marki i nikt nie narzeka na jego ciężar nawet po 5-6 godzinach ( z krótkimi przerwami) w siodle. Dodam tylko, że nie są to lekkie rzeczy: około 1700 gram.
Pozdrawiam.
Lucjusz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2024, 10:59   #15
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,065
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 2 min 26 s
Domyślnie

To co na szosie może i wiele nie wadzi to w terenie ma już znaczenie więc kwestia przeznaczenia. Potwierdzam to co napisał teddy o Airohu. U mnie kolejny sezon, oczojebny pomarańcz w macie został pomarańczem w macie, wyściółka lubi się wypiąć podczas ściągania ale do drobnostki. Subiektywnie wizjer i pinlock w mojej ocenie o niebo lepsze niż w Horncie ADV. Nie mam większych uwag i chyba znów kupię to samo. Wziąłbym pewnie Klima ale raz, że cena a dwa, że nie ma zapięcia DD i nikt mnie nie przekona że ten magnesik jest w czymkolwiek lepszy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2024, 12:52   #16
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,056
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
To co na szosie może i wiele nie wadzi to w terenie ma już znaczenie więc kwestia przeznaczenia. Potwierdzam to co napisał teddy o Airohu. U mnie kolejny sezon, oczojebny pomarańcz w macie został pomarańczem w macie, wyściółka lubi się wypiąć podczas ściągania ale do drobnostki. Subiektywnie wizjer i pinlock w mojej ocenie o niebo lepsze niż w Horncie ADV. Nie mam większych uwag i chyba znów kupię to samo. Wziąłbym pewnie Klima ale raz, że cena a dwa, że nie ma zapięcia DD i nikt mnie nie przekona że ten magnesik jest w czymkolwiek lepszy.
Dokładnie, zapięcie DD to podstawa . Posiadam chyba z 6 kasków i w tym 4 maja zapięcie DD.
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda U-Lock uzywa ktos zibiano Inne tematy 3 04.03.2017 19:51
NIU z rachunkiem ktoś używa? jaro Inne tematy 13 27.03.2014 12:33
Kask otwarty. Ktoś używa? Louis Kaski 15 21.09.2013 19:55
Narzędzia Rothewald - ktoś zna, używa? sagattic Archiwum 11 24.03.2013 15:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.