Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.08.2020, 11:34   #81
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,763
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 14 godz 36 min 21 s
Domyślnie

__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 11:55   #82
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,615
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 16 godz 45 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
stuczki cyczki w silniku nie umilkły
A próbowałeś podgłośnić radio?

Pusiwagon ma ogrzewanie i radio chyba też miał? (czy te nowsze dopiero?)
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 12:08   #83
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,750
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 4 godz 11 min 48 s
Domyślnie

moja nie ma radia. nic nie ma - to jest Interstate czyli taki golasek. ma pneumatyczne zawieszenie ale nie ma kompresora wożę ze sobą pompkę do amorów rowerowych ale szczerze to zawias mam dobity na maxa bo tak jest OK.

nie wiem szczerze powiedziawszy co tam pocykuje - brzmi to jakby, któryś kasownik luzu się odzywał ale z kolei dobiega ten dźwięk nie z okolicy głowicy i pojawia się po nagrzaniu. nie jest zależny od obciążenia silnika i raczej na wolnych obrotach go słychać. silnik pracuje równo i miarowo - chujwi... mam całą klawiaturę bo gość planował wymianę więc może zimą się temu przyjrzę. tyle dobrego, że fajny dostęp.
NAJważniejsze, że jest dobre ładowanie. to w tych motocyklach to była bolączka poważna i niestety awarie statora się zdarzają a to jest gruba operacja. sporo osób skundla te motocykle z tego powodu i ładuje samochodowy alternator napędzany od wyjścia z wału paskiem. no chujnia... ale wyobrażam sobie, że czasami to jedyne wyjście.

co do ogrzewania to owszem ma dopiero w 1500 poradzili sobie z ciepłym powietrzem z chłodnicy skutecznie. myślę, że w zimniejsze dni będzie to jak znalazł. wczoraj z córką jeżdziliśmy w koszulach przy 20stC i było w sam raz mimo delikatnego deszczyku.

dziwne dla mnie są zintegrowane hamulce - klamka hamuje lewą tarczę z przodu, która ma duże tłoczki. pedał hamuje tyłem i przednią tarczą prawą gdzie zacisk ma małe tłoczki - nie ma korektora żadnego - rozdział jest 50/50%. przy hamowaniu pedałem całe moto przysiada jakby. hamulce wymagają mocnej ręki ale uważam, że są skuteczne.
mam klocki Maklanda i pewnie gdyby były jakieś bardziej agresywne to by lepiej ciut hamowało ale tarcze są po prostu KOSMICZNIE drogie i trza o nie dbać.

A! - GL ma samogasnące migacze sterowanie potencjometrem w główce ramy. zajebiście to działa. Lepiej niż w cegle.

mam podświetlane listwy w kufrze i centralne światło na topcase - to tyle z oświetlenia. nie jest cepeliaście ale po prostu z klasą i ładnie. jak się odgrzebię z kasą po wakacjach i wszystkich wydatkach reparacyjnych będę chciał dać jej żółtą tablicę.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 12:28   #84
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ciekawi mnie temat tablic. Czemu chcesz dać? Co chcesz osiągnąć? Jakie są minusy? Zastanawiam się nad wrzuceniem do ałdi. Z plusów widzę mniejsze oc, raz przegląd (czyli w moim przypadku jakieś 600 PLN rocznie oszczędnosci, które można puścić na inny nierozsądny cel). O minusach słuszałem, ale z drugiej ręki (np. wyjazdy za granicę, trudność w sprzedaży), więc szukam z pierwszej.

Gratruluję projektu. Zacny.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 15:12   #85
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 783
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 19 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Chyba się starzeję... bo też mi się GL zaczyna podobać...:-D
Całe moje nastoletnie doświadczenie z FJ 1100 myślałem, że ma słabe hamulce, - też dbałem o tarcze. Ale kiedy zmieniłem klocki na organiczne Green Pads Vesrah, zmieniłem zdanie. Hamulce FJ ma super :-)
Może też dlatego, że kupiłem Super Tenere... ;-)
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 15:41   #86
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,750
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 4 godz 11 min 48 s
Domyślnie

moja FJ hamowała dobrze do bardzo dobrze ale nie były to dwupalcowe heble. trza było ścisnąć to po męsku i było dobrze. pamiętaj też przecież, że FJ to jest kloc mimo swoich quasi sportowych korzeni - jeśli mnie nie myli pamięć zatankowana waży coś koło 280kg. dołóż do tego kufry i kierownika i jest co wyhamowywać bo z rozpędzaniem się FJtka nie ma kłopotu jakiegokolwiek wciąż tęsknię za tym motocyklem.

w GL nie ma się co nie podobać. prowadzi się to naprawdę BARDZO lekko i ma dość fajny odjazd jak na takiego klocka. a linie są jak najbardziej klasyczne już jak na dzisiejsze czasy.
niestety kupić nieumęczoną sztukę to już jest trudny i bardzo trudny temat. nie mówię, że mi się super udało ale baza jest bardzo dobra - nawet jednak mimo tego roboty było bardzo dużo. na pewno kłopotem jest dojście do elementów i konieczność oskórowania motocykla z kufroteki, siodła itd... a i tak przecież nie rozbierałem jej jakoś zajebiście mocno...
kłopotem jest też masa - musi być podnośnik i pewne mocowanie. jakby to poleciało bez kół to koooorva byłby gnój jak złoto.

Mam świadomość, że tak złożony motocykl w tym wieku to będzie ciągły projekt.

Odpowiadając na pytanie Wojtka - żółta tablica bo tak jak napisałeś: taniej. Kwestie związane ze sprzedażą mnie nie obchodzą daj Boże a za granicę jak będę chciał jechać to po prostu pojadę i nie będę nikogo pytał.
Pewnym wyjściem jest również możliwość przynależenia do automobilklubu, co też było poruszane na forum kiedyś. Jeśli masz kilka pojazdów to jest taniej.
Na koniec jeszcze kwestia pewnej ideologicznej ciągłości - jest klasyk, ma odpowiednią tablicę. Jako finis opus coronat swego rodzaju.

m

p.s. pomyślałem, że jeszcze dopiszę jedno: gl1500 można kupić w podobnych, niewiele większych pieniądzach i nie ukrywam, że miałem takie ciągoty póki nie pojechałem tego obejrzeć i się przysiąść. GL1200 jest przy nim jak transalp przy gs1200. To już jest jak kamienica motocykl i zdecydowanie jest po prostu za duży - w każdą stronę. Ma jednak coś do czego wciąż się ślinię - silnik. Po prostu KAŻDY powinien kiedyś usiąść na GL1500 i odwinąć manetkę nawet na postoju.
Nie wiem jak oni to zrobili ale ta 'szóstka' pracuje tak niewiarygodnie gładko i cicho, że po prostu mógłbym mieć taki sprzęt po prostu do odpalania i słuchania wieczorami. Cudowny mechaniczny koncert i dbałość o szczegóły niesamowita. Przypominam, że najstarszy GL1500 jest z 1988 czyli tylko o rok młodszy od mojego 1200. Na pewno fajniej rozwiązali kwestię kufrów i zamków itd... ale jak piszę - to jest mastodont już a GL1200 to jednak jest JESZCZE motocykl, jak dla mnie.
Ciekawostka jest również taka, że GL1200 jest najszybszy ze wszystkich goldasów na 1/4 mili
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 16:31   #87
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 783
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 19 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
...a za granicę jak będę chciał jechać to po prostu pojadę i nie będę nikogo pytał
No, ale nie za granicę EU.
Podobno wymaga to tylko zgłoszenia, dopilnowania pewnych formalności i można jechać. Przed wyprawą trzeba o tym po prostu pamiętać.
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 17:00   #88
Matey

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Podwrocławie
Posty: 137
Motocykl: RD07
Matey jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 39 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post

Pojechałem Wrocław, rogów Sobocki, sobótka, swidnica, zagorze śląskie, schronisko andrzejowka, Mieroszów, głazy krasnoludków, chelmsko śląskie, krzeszow, kamienna góra, przełęcz kowarska i okraj a potem dziurami przez TrzcinskO Janowice Slaskie miedzianke dobilem przez strzegom do wroca i do domu przez okurwiałą powrotami autostradę.
Myślałem, że to Tobie wieczorem odmachałem koło Gniechowic, ale wracałeś przez Strzegom, jednak goldas był bardzo podobny do Twojego.
Gratuluje maszyny. Uwielbiam stare, niezawodne sprzęty.
Matey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2020, 17:51   #89
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,750
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 4 godz 11 min 48 s
Domyślnie

przez Gniechowice jechałem około 15 gdzieś
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2020, 18:07   #90
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,567
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 16 godz 4 min 49 s
Domyślnie

Przyjedziesz do Białej tym Goldaskiem? Chętnie bym oblukał na żywca...
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ku przestrodze, uważajmy na siebie bardzo ale to bardzo! Patiomkin Inne tematy 26 10.09.2014 11:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.