Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.08.2024, 17:43   #11
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,327
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 19 godz 7 min 0
Domyślnie

Baterie w Cardo można ładować podczas używania. Podłączenie ładowania powoduje wyłączenie scali ale wystarczy ja włączyć z kablem i jest na nowo łączność.
Ja mam Scalę Slim, bateria jest oddzielnie , wytrzymuje od wczesnego rana do wieczora. Im głośniej się słucha tym szybciej pada .

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2024, 18:52   #12
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,996
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 14 godz 39 min 49 s
Domyślnie

Hej, w C4 mam SC1 i działa bardzo dobrze. Bateria wytrzymuje spokojnie 8 godzin, mam wersje standard. Czy działa dłużej, nigdy nie sprawdzałem. Słychać rozmówców dobrze, muzykę też i Janosika również. Zależy na jakim moto robi od 1.2 do 1.4 spokojnie... Bateria ori wytrzymała dwa lata, ale to przez moje zaniedbanie. Nowa trzyma ok. Nie komunikowałem się z chińczykami, reszta towarzystwa bez problemu... Na plus, że wszystko mam w kasku, nic nie urwę przypadkowo...

Zardo Edge mam chwile... podzielam zdanie tych Państwa, bo właśnie tak jest...
https://www.youtube.com/watch?v=pcj3jWJgIZs

Ogólnie działa, dobry dźwięk, lepszy niż w Sennie, ale do tego co chciał bym usłyszeć, to przepaść, lecz ok , na miarę potrzeb. Komunikuje się szybko i sprawnie jak Senna. Bateria trzyma przy mojej jeździe dwa dni, po wyłączeniu informuje jaki jest stan baterii, odsyłam do filmiku. W moim odczuciu lepszy niż Senna, ale nie będę się rozpisywał o swoich itd...

Z mojej perspektywy, żaden z nich nie jest dla mnie najlepszy. Nie wiem czy taki istnieje, choć by dla mnie... Oba sprawdzają się do tego, do czego są przeznaczone i z obu jestem zadowolony...Są dobre... Kwestia na ile możesz sobie pozwolić finansowo...Zdrów.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2024, 20:18   #13
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,108
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 59 min 16 s
Domyślnie

Ostatnio zapomniałem kabla do ładowania i z konieczności jeździliśmy bez komunikacji. Można powiedzieć że jedno urządzenie a nawet dwa do ładowania mniej. GPS ma głośnik który w jakimś stopniu pozwalał nie zapomnieć o celu. Gdzieś poniewiera się centralka firmy Baehr, może trzeba ją wyciągnąć z zapomnienia
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2024, 21:28   #14
dakarowy


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Tak trochę z Północy
Posty: 6
dakarowy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lis Zobacz post
A jak oceniacie potrzebę DMC do jazdy w grupie? Cardo Edge to oferuje. Fajnie jest jak jest, ale przy 90% jazdy solo to niewykorzystane? A może to przyszłość?
Ja kupiłem w tym roku (tu przez forum) trzy zestawy Cardo EDGE w fajnej cenie, dwa duale i jeden singiel. Na wiosnę jeździłem cały dzień z bratem, używając połączenia mesh. Wcześniej, mimo że interkomy posiadam już od kilku ładnych lat, nigdy nie łączyłem się z innym użytkownikiem, głównie ze względu na wszelakie problemy związane z połączeniem. W EDGE system mesh jest rewelacyjny i szczerze go polecam, super zasięg, można przyjąć że jeżeli inny użytkownik jest w zasięgu wzroku w linii prostej beż przeszkód typu drzewa, budynki itp. jest dokładnie zgodnie z deklaracją producenta, a to już naprawdę spory plus wg mnie. No i to samoczynne łączenie jak tylko jest w zasięgu, nawet po dłuższej utracie, dla mnie rewelacja i gorąco polecam.
A bateria wytrzymała spokojnie gadanie przez min. 6h łącznie z muzyką, nie pamiętam dokładnie jaki był stan baterii na koniec dnia, ale nie zauważyłem jakiegoś większego jej zużycia.. choć szczerze nie przyglądałem się temu 😉 widocznie plusy przyćmiły ewentualne minusy 😅

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
dakarowy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2024, 22:08   #15
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,996
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 14 godz 39 min 49 s
Domyślnie

Ogólnie, że jeśli jadę, tak jak lubię, to w tle działa Janosik, tylko i nie chodzi tu o to, że jadę nie zgodnie z przepisami, lecz o to, że lubię koncentrować się na prowadzeniu motocykla, bo uwaga! Mam motocykle, które wymagają pewnej ręki, choć to stare repcie i nie jadą same... za mnie, nie mają systemów, które robią za mnie wszystko... wtedy wszystko inne, co nie jest związane ściśle z motocyklem jest zbędne Jak se kolega słodko opowiada, albo inny śpiewa natchniony i szczęśliwy, swoje spontaniczne, ulubione piosenki, albo inny pyta, czy tu jemy, może tankowanie... czy dalej, a kolejny o kibel, a inny, że zatrzymajmy się, bo muszę zrobić zdjęcie hee Rozumiejo A Kuryyydwa...kawały są kary godne ! Inne trzaski, opóźnienia to zło... Ja piedrole...większe zło, to ludzie, którzy nie umieją stawiać przecinków, kropek, ci którzy nie potrafią słuchać i mówić w pół słowie, krótkimi informacjami, konkretami...jak zwał...
To nie interkom jest zły sam w sobie, ze wszystkimi wadami, zaletami... Liczy się druga strona medalu...
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2024, 13:21   #16
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,841
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 15 godz 8 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Ogólnie, że jeśli jadę, tak jak lubię, to w tle działa Janosik, tylko i nie chodzi tu o to, że jadę nie zgodnie z przepisami, lecz o to, że lubię koncentrować się na prowadzeniu motocykla, bo uwaga! Mam motocykle, które wymagają pewnej ręki, choć to stare repcie i nie jadą same... za mnie, nie mają systemów, które robią za mnie wszystko... wtedy wszystko inne, co nie jest związane ściśle z motocyklem jest zbędne Jak se kolega słodko opowiada, albo inny śpiewa natchniony i szczęśliwy, swoje spontaniczne, ulubione piosenki, albo inny pyta, czy tu jemy, może tankowanie... czy dalej, a kolejny o kibel, a inny, że zatrzymajmy się, bo muszę zrobić zdjęcie hee Rozumiejo A Kuryyydwa...kawały są kary godne ! Inne trzaski, opóźnienia to zło... Ja piedrole...większe zło, to ludzie, którzy nie umieją stawiać przecinków, kropek, ci którzy nie potrafią słuchać i mówić w pół słowie, krótkimi informacjami, konkretami...jak zwał...
To nie interkom jest zły sam w sobie, ze wszystkimi wadami, zaletami... Liczy się druga strona medalu...
Trafiłeś w sedno. Raz jechałem przez kilka godzin z kolegą na interkomach i więcej nie chcę . Interkomu używam do odbierania telefonu i w dłuższej trasie do słuchania muzyki. Tyle lat jeździłem bez łączności z kolegami więc jakoś bez niej wytrzymam
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2024, 14:35   #17
radiolog
 
radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,220
Motocykl: ATAS 2024
Przebieg: 1000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 4 dni 1 godz 49 min 14 s
Domyślnie

Mając interkom trzeba się pogodzić że na różne szumy z zewnątrz nakładają się szumy fal radiowych, powstaje kalafonia dźwięków . Interkom się sprawdza do 60km/h, albo do szybkich powiadomień typu muszę na 2-kę i tylko w tym celu należy go aktywować . Może jeszcze w Alpach na krętych drogach, ale to trzeba mieć zaufanie do zgłaszającego pustą drogę, bo on może inaczej oceniać wolne do wyprzedzania
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2024, 20:41   #18
mihoo
 
mihoo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 312
Motocykl: RD07a
Przebieg: 1000
mihoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 13 godz 20 min 21 s
Domyślnie

EDGE połączony przez Bluetooth z scalą g9 + zumo xt2 + telefon nie działa to poprawnie, chwilę to działa a potem co chwile zrywa połączenie to z telefonem to z GPS. Milion ustawień przetestowałem i to nie działa. Za tą kasę co kosztuje EGDE to lipa duża.
mihoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2024, 16:55   #19
radiolog
 
radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,220
Motocykl: ATAS 2024
Przebieg: 1000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 4 dni 1 godz 49 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mihoo Zobacz post
EDGE połączony przez Bluetooth z scalą g9 + zumo xt2 + telefon nie działa to poprawnie, chwilę to działa a potem co chwile zrywa połączenie to z telefonem to z GPS. Milion ustawień przetestowałem i to nie działa. Za tą kasę co kosztuje EGDE to lipa duża.

Cała sztuka to odpowiednia kolejność i tylko 1-kierunkowe. Ważne też jak parujesz. Edge ma przykładowo parowanie z telefonem, drugim telefonem, GPS, bike.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2024, 15:02   #20
Mikael


Zarejestrowany: Apr 2024
Posty: 15
Motocykl: RD03
Mikael jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Używam już Edge-a. Jest ok. Głośniki bez rewelacji więc chyba trzeba dokupić te 45mm. W Arai Tour X5 wchodzą bardzo dobrze. Problem jest z komunikatem "OK Google".
Mikael jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Interkom Sena SC2 - irytujące pauzy Mech&Ścioła Gadżety / wyposażenie 4 18.05.2024 20:44
[P][P] SENA SC1 interkom. Mirek Swirek Inne 3 22.03.2023 20:15
Interkomy CARDO, Interphone, Midland, SENA 🔥 PszemekADV Dział Producentów i Dostawców 21 29.06.2022 20:09
interkom sena sc 10u -potrzebna instrukcja Africa Tigg Inne tematy 2 23.03.2018 19:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.