Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.09.2024, 06:22   #281
Dzieju
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,590
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 5 godz 51 min 27 s
Domyślnie

Nie mam nic przeciw nowym konstrukcjom , bywają ciekawe , czasem lepiej jeżdżące ale też sprawiające problemy i koszty.
To pozostawiam już tym co kupują co im pasuje.
Nie podałeś jakie opony miałeś na trampku a jakie na BMce a to kluczowe , wcale nie marka motocykla.
Gwarantuję że jak założysz śliskie gumy na GSa to ci się tyłek zamknie i będziesz jechał powoli mimo elektronicznych wspomagaczy i tej całej niemieckiej technologii.
A obok na trampku ktoś cię będzie objeżdżał z każdej strony na przyczepnych oponach.
Pomijam umiejętności bo to zupełnie inny temat.
Jadąc wiaderm braciaka na mitasach 07 po suchym w dwie osoby , kilkaset km , mogłem się składać na zakrętach bez obaw.
Jak następnego dnia popadało to na lekkim gazie na 3 biegu tył tańczył, o zakrętach już nie miałem szans pomyśleć.
I to jest kluczowe , przyczepność , i nie ma znaczenia czy to BMW czy inny.
Ta cała technologia może w tym pomagać , poprawiać błędy czy brak umiejętności kierowników , kontrola trakcji ograniczać itd.
Wtedy ktoś powie eeeee ja to na najgorszych oponach bezpiecznie jadę.
W trampku nic nie pomagało tylko prawdziwa przyczepność i umiejętności.

Co wnosi do tematu przyczepności przykład kolesi jadących 200? Bo to że trampek tak jak i Afryka nie jest dwuosobowy to wiadomo i nie ma co porównywać jazdy w dwie osoby GSem i TA czy AT.

BMW potrafi zrobić dobre motocykle ale to nie znaczy że zawsze są lepsze i we wszystkim od innych.....bo nie są.
Cóż życzę tej przyczepności w każdych warunkach ........wszystkim.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 09:14   #282
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 36 min 45 s
Domyślnie

Jakie mogłem mieć opony na transalpie ? Kto tam wie ? Na pewno były gumowe i biorąc pod uwagę moje podejście w tamtym okresie, respekt do motocykla oraz poruszania się nim po drogach, były pewnie nowe. Giees miał niecały rok i tyle mogły mieć opony i też były zrobione z gumy, dalej miałem respekt do poruszania się motocyklem.
Temat kolegów jadących 200, jeżeli nie rozumiesz co wnosi do przyczepności, to nie mamy żadnej wspólnej płaszczyzny aby się zrozumieć. Ja uważam że czteroletnia opona nadaje się na śmietnik, szczególnie po ostatnich doświadczeniach, Ty masz odmienne podejście, ale nie staraj się przekonywać do tego innych, każdy ma własny rozum. Przyczepność to nie jest tylko wartość doświadczana w warunkach mokrej nawierzchni ! Zawsze też zmieniałem komplet opon, co jest szczególnie istotne dla jazdy w trudnych warunkach. Na koniec każdy inaczej pojmuje jazdę motocyklem. Nas kręci technika oraz fizyka pokonywania zakrętów a jazda na wprost jest uciążliwa. Na koniec zarówno transalpa jak i gieesa na początku używałem jednoosobowo. Moja żona po przejechaniu pierwszych metrów gieesem powiedziała że zsiada i nie będzie jeździć. Dopiero po jakimś czasie, gdy go ogarnąłem lepiej, wróciła na siedzenie pasażera.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 16647835005_78cb4d464c_o_Original.jpeg (368.0 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg mieszanka tez chorwacka 026_Original.jpeg (418.8 KB, 15 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 10:52   #283
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 36 min 45 s
Domyślnie

Dzisiaj rano podjechałem zrobić kolejne badanie techniczne, termin był do wczoraj ale w niedzielę nie pracują. Rutynowe sprawdzenie i kolejna pieczątka, pan nawet zaglądnął w tylne klocki. Poprosiłem aby wpisał 255800 ale pan pozostał przy tym co zastał 255791 na szczęście pod domem zobaczyłem właściwą cyfrę. Pozostaje mieć nadzieję że za rok kilometrów będzie więcej niż te marne w przybliżeniu 7000, czego wszystkim motocyklistom życzę.

Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5515.jpg (285.4 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5516.jpg (734.5 KB, 14 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 11:38   #284
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 128
Motocykl: nie mam AT jeszcze
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 17 godz 44 min 28 s
Domyślnie

I tego życzę Tobie.
p.
pawel_sz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2024, 05:44   #285
Dzieju
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,590
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 5 godz 51 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
.... Ty masz odmienne podejście, ale nie staraj się przekonywać do tego innych, każdy ma własny rozum.
O właśnie , mamy nić porozumienia tym zwrotnym życzeniem i dla Ciebie kończę dyskusję
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2024, 15:40   #286
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 36 min 45 s
Domyślnie

Trudne pytanie i chyba brak definitywnej odpowiedzi

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask szczękowy roof boxer v8 Acer Wszystko dla Afryki 0 27.02.2013 17:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.