Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 18:02   #1
Hankiss007
 
Hankiss007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Tychy, London
Posty: 113
Motocykl: RD03
Hankiss007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 23 s
Domyślnie Pytanie do fachowców – nie redukuje do 1 Suzuki vl1500

Witam , temat nie afrykański. Ostatnio jeździłem trochę Intruderem 1500 (2003) który mieszka na stałe w Hiszpanii. Moto ma 27000 km mam go od nowego i do tej pory bezproblemowy. Teraz nie chce redukować do jedynki. Muszę kombinować up & down po kilka razy zanim przezkoczy luz i zredukuje do pierwszego biegu. Przy starcie, z luzu jedynka wchodzi bez problemów. Mam orginalną serwisówkę, ale mało doświadczenia. Więc zanim zaczne grzebać chętnie wysłucham porad kolegów, którzy sa w stanie postawić prawidłową diagnozę. Olej Motul 5000 10W40.
Hankiss007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 18:43   #2
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,706
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 12 godz 58 min 5 s
Domyślnie

zacznij od zmiany oleju. moze Ci sie jakis trefny trafił. ja od lat leje 5100 i 7100 ale nie jest tajemnica, ze sa to oleje czesto podrabiane. jezeli to nie pomoze to trzeba szukac dalej. tam masz linke czy silownik hydrauliczny? juz sobie sprawdzilem - masz silownik, wiec plyn do wymiany, solidnie odpowietrzyc i sprawdzic szczelnosc ukladu pompa - silownik.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 20:47   #3
Jarczoq
 
Jarczoq's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Poznań
Posty: 218
Motocykl: RD07a
Przebieg: ^90 000
Jarczoq jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 45 min 14 s
Domyślnie

Do widlastych silników nie powinno się używać ...W40 tylko W50, a nawet w niektórych W60. Miałem taki sam przypadek dawno temu. Zalałem 20W50 (jeszcze dostępny wtedy QuakerState) i po problemie, no chyba, że na wodusi pokrzywiły się wodziki bo to jest możliwe. Zrób co Szynszyl pisał - zacznij od wymiany oleju i płynu wysprzęglika. Ja zmieniam co roku, bo bardziej się przepracowuje niż w hamulcu z powodu temperatury.
Jarczoq jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"PLR - POLSKA RAZEM – HONDA TRANSALP i SUZUKI FREEWIND" adamsluk Polska 36 18.03.2016 18:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.