Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 01:19   #1
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,302
Motocykl: XRV650
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 53 min 32 s
Domyślnie [P] Oszustwa karciane w podróży (karty kredytowe/płatnicze)

Nie wiem czy w dobrym miejscu ale tu napisze.

Otóż ostatnio rezerwowałem 2 noclegi w Tajlandii i do rezerwacji należało podać dane karty kredytowej co też uczyniłem.
W jednym z miejsc ( drogim) po 48h pobrano mi 30% kwoty noclegu co było zgodne z ich regulaminem dla potwierdzenia rezerwacji a resztę mają pobrać na 10dni przed przyjazdem. W drugim z miejsc ( tanim) nie pobierają żadnej zaliczki na poczet rezerwacji- płatność ma być pobrana na 1 dzień przed przyjazdem.

Po 4 dniach pojawiło się dziwne obciążenie mojej karty w jakimś sklepie w USA na drobną kwote 0,75$.
W kolejnym dniu nastąpiło sprawdzenie ważności mojej karty już z innego miejsca ( nie ma danych lokalizacji poza nazwą sklepu) bez pobrania opłaty.
W kolejnym dniu nastąpiła próba obciążenia karty już z kolejnego sklepu na ponad 500USD.
Całe szczęście karta to był prepaid Revoluta i po pierwszym pobraniu tych 0,75$ szybko oczyściłem konto z kasy wiec nie mieli co pobierać.
Teraz pyt. czy ktoś sie spotkał z takimi oszustwami i jak sie przed nimi zabezpieczyć
Oczywiście zablokować trzeba tę kartę to wiadomka ale problem jest, że jest nią dokonane 2 rezerwacje wiec co jeśli nie bedą mogli z niej pobrac kasy
Może jakiś tutorial jest na temat kart kredytowych abym mógł powiekszyć swoja wiedze np. nie wiedziałem że zdalnie można sprawdzić czy i do kiedy karta kredytowa jest ważna nie pobierając z niej opłaty.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupiłem moto bez karty pojazdu. Wieszać sie, czy nie? nicek27 Inne tematy 28 06.02.2016 18:24
Uwaga na oszustwa w Ebay i Motosscout24 Franz Inne tematy 30 25.09.2009 10:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.