Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 11:20   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,073
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 3 dni 12 godz 47 min 48 s
Domyślnie

Karty w łapę się nikomu nie daje. To raz. Trzeba uważać na płatności karta np. w US. Lepiej płacić paypalem. Gorzej że nie akceptują często tych jednorazowych lub wcale. Mnie tak chcieli naciąć ale Revolut natychmiast zablokował całkiem tą kartę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:32   #12
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,127
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 3 dni 14 min 52 s
Domyślnie

Obciążyć można pewnie do wysokości limitu dla płatności internetowych. Ostatnio nabyłem wiedzę na temat jednej ze swoich kart podpiętej pod płatności za ładowania prądem i miałem cztery nieudane rozpoczęte transakcje a piąta się udała. Niestety po zakończeniu ładowania okazało się że konto w Tauron zostało zablokowane bo nie mogli pobrać płatności. Po przeprowadzeniu dochodzenia, w samej aplikacji jest przycisk opłać ale po każdej próbie była informacja że konto dalej zablokowane. W aplikacji pekao w historii były tylko 4 obciążenia na 5 PLN które były zakwalifikowane do zwrotu, ale brak obciążenia na rzeczywisty dług. Po kontakcie z bankiem okazało się że mam limit na cztery transakcje internetowe dziennie, na drugi dzień przycisk w aplikacji Tauron pobrał pieniądze a konto zostało odblokowane. Co do tej wiary w PIN to czasem pobierałem zapłatę za nocleg na podstawie podanych telefonicznie danych karty i za każdym razem nie było z obciążeniem nawet na 3000 PLN, pin jest potrzebny
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:38   #13
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,306
Motocykl: XRV650
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 7 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Co do tej wiary w PIN to czasem pobierałem zapłatę za nocleg na podstawie podanych telefonicznie danych karty i za każdym razem nie było z obciążeniem nawet na 3000 PLN, pin jest potrzebny
Albo to jakiś skrót myślowy albo nie rozumiem...PIN ktoś Ci podawał telefonicznie abyś tę kwotę mógł obciążyć
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:45   #14
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,230
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 5 godz 26 min 52 s
Domyślnie

Tajlandia. Chyba 2016 rok. Krabi. Jedziemy do autobusu - jakimiś dziwnymi ścieżkami... w końcu jesteśmy. Wsiadamy zmęczeni podwózką. Kupa "białasów" z nami. Autobus dziwnie wysoki, ale to Azja... zbliża się wieczór. Postój na fajka. "Kątem oka" widzę Taja w miejscu plecaków - tam jest tak wysoko, że on łazi... dziwne, ale jestem zmęczony. Siedzę w drugiej linii... noc. Włączyli film, wyłączyli światło. Nagle większość śpi.... Bangkok - wywalają nas na jakimś skrzyżowaniu - szybko, szybko, pada deszcz...

Znajdujemy hotel, po drodze kawa w macu... Chwila rozluźnienia. Płacę kredytową w macu, nie mogę znaleźć zwykłej... coś mnie tknęło... szybko loguje się na stronie mBank (wtedy Multi)... i widzę jak "płacę" za biżuterię regularne kwoty, aż konto jest puste (sprzedałem auto i kasy zapomniałem przelać).

Policja - słabo, ministerstwo bierze nas za oszustów (angole zgłaszają kradzież kart masowo). Po 18h przesłuchań:

- uratował mnie zakup kawy
- kartę sklonowali, płacili bez PIN
- ministerstwo przeprosiło, zrobili nawet zdjęcie do lokalnej prasy
- bank oddał kasę po 3 miesiącach
- bank nie oddał kasy za telefony (750 zł).
- bank nie blokował zakupów bez PIN

Od tamtej pory mam saszetkę pacsafe z kieszenią RFID - już kilka razy uratowała nas (ma linkę antyprzecięciom). Bonus Truck - ukradli z plecaka wszystko co drobne (mi 18 małpek lokalnego whisky)....
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:46   #15
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,242
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 19 godz 45 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Albo to jakiś skrót myślowy albo nie rozumiem...PIN ktoś Ci podawał telefonicznie abyś tę kwotę mógł obciążyć

Też tego nie rozumiem...
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:23   #16
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,127
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 3 dni 14 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Albo to jakiś skrót myślowy albo nie rozumiem...PIN ktoś Ci podawał telefonicznie abyś tę kwotę mógł obciążyć
Miało być PIN nie był potrzebny
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupiłem moto bez karty pojazdu. Wieszać sie, czy nie? nicek27 Inne tematy 28 06.02.2016 18:24
Uwaga na oszustwa w Ebay i Motosscout24 Franz Inne tematy 30 25.09.2009 10:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.