Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 14:58   #31
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,313
Motocykl: XRV650
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 2 dni 6 godz 19 min 57 s
Domyślnie

Ostrożności nigdy za wiele ale przed oczyszczeniem konta to chyba Consi już pisał, że są i limity dzienne tak max. kwoty jak i ilosci transakcji internetowych - wystarczy to skonfigurowac w ustawieniach konta.

P.S. mi chcieli skubnąć praktycznie taką samą kwote ( kilka dolarów niższą) jak zaliczka na hotel wiec na 99% dane karty wyciekły z tego hotelu, bo wiedzieli jaka kwota jest możliwa do obciążenia jednorazowo na mojej karcie.

Ostatnio edytowane przez ArtiZet : Dzisiaj o 16:06
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 15:50   #32
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,286
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 65k+25k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 2 godz 20 min 42 s
Domyślnie

Podczas podróży zagranicznych używam głównie debetówki Revoluta z której nikt mi nic nie skubnie jeśli najpierw nie zasilę konta.

Jeśli muszę korzystać z karty kredytowej to używam kredytówki z mBanku którą natychmiast po powrocie z każdej zagranicznej podróży zastrzegam jako zgubioną i zamawiam w jej miejsce nową z nowym numerem która elektronicznie (do Apple Pay) jest dostępna od ręki a fizycznie dojeżdża do mnie po kilku dniach.

Mi to wystarcza żeby nie padać ofiarą nadużyć finansowych.

Ostatnio jak zapomniałem to zrobić to po miesiącu miałem nauczkę, na szczęście kwota niewielka bo 50 EUR i nie oszustwo tylko cwaniactwo wypożyczalni aut ale wystarczyło żeby utwierdzić się w przekonaniu że warto niszczyć kredytówkę po wyjeździe i nie warto jeszcze długo wracać do tak **bniętego kraju jakim się ostatnio stały Włochy.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 17:04   #33
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,076
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 2 godz 36 min 35 s
Domyślnie

We Włoszech próby oszustw i wyłudzeń szczególnie na turystach zagranicznych odbywają się na każdym kroku bez względu na region a najwięcej w dużych aglomeracjach.
Ja pozostaję nadal ortodoksem i używam wyłącznie gotówki, nie zdarzyło mi się żeby gdzieś odmówiono mi takiej formy płatność. Jeśli płacicie kartą to nigdy nie dajcie jej nikomu do ręki, bo terminal jest na biurku, czy w szafce. Mówisz w takim przypadku biegnij po przenośny a jak faktycznie nie masz to podchodzę. I nie zostawiajcie także w pensjonacie, hotelu, czy gdzie kolwiek indziej dokumentu tożsamości w recepcji , spisz sobie co potrzebujesz i oddawaj natychmiast .
Nie dajcie się ruchać bo to stało się hobby narodowym tutaj.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupiłem moto bez karty pojazdu. Wieszać sie, czy nie? nicek27 Inne tematy 28 06.02.2016 18:24
Uwaga na oszustwa w Ebay i Motosscout24 Franz Inne tematy 30 25.09.2009 10:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.