Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 00:11   #81
AfroMan

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Opole
Posty: 265
Motocykl: RD07a
AfroMan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Na moje oko to jak dane producentów dotyczące spalania. Wszyscy je czytają i podają jako punkt odniesienia ale mało kto łyka te bzdury.
Nie do końca dobre porównanie.
Spalanie faktycznie może być różne, bo zależy od wielu czynników, natomiast waga pojazdu to praktycznie wartość stała (z jakąś minimalną odchyłką, wynikającą z jakości obróbki/produkcji poszczególnych detali).
Producenci potrafią wyprodukować pojazd, a nie radzą sobie z tak banalną rzeczą, jak zważenie gotowego produktu?
AfroMan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 05:38   #82
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,613
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 13 godz 21 min 15 s
Domyślnie

Pytanie na ile dane techniczne w reklamówce podlegają jakiemuś prawu ?
Czy może jest gdzieś małym druczkiem że to tylko poglądowe , orientacyjne.
Jeśli chodzi o np uszkodzenie ujawnione to bezapelacyjnie działa " towar niezgodny z umową " ale jeszcze nie słyszałem by ktoś ważył kupiony pojazd i chciał zwrócić z powodu różnic w opisie.
A może od razu z wagą do salonu?
Ciekaw jestem.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 07:34   #83
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,759
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 4 dni 15 godz 22 min 16 s
Domyślnie

dwie najwieksze sciemy rynku pojazdow to deklarowana ilosc spalanego paliwa na 100km i zasieg samochodow elektrycznych - jedno i drugie o dupe mozna rozbic i teoretycznie domagac sie zwrotu kasy, bo pojazd nie spelnia deklarowanych przez producenta zalozen. czy komus sie taka sztuczka udala? nie sadze bo producent zasloni sie magicznymi procedurami testowymi. z masa teoretycznie sprawa jest bardziej jednoznaczna bo kilo to jest kilo - jak i kto by nie ważył.

kilka lat temu w niemieckim Motorrad byl test kilku motocykli ADV po zalaniu i z takim samym bagazem - to dopiero dawalo realny obraz sytuacji
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 08:54   #84
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 233
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 7 godz 20 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
dwie najwieksze sciemy rynku pojazdow to deklarowana ilosc spalanego paliwa na 100km i zasieg samochodow elektrycznych - jedno i drugie o dupe mozna rozbic i teoretycznie domagac sie zwrotu kasy, bo pojazd nie spelnia deklarowanych przez producenta zalozen. czy komus sie taka sztuczka udala? nie sadze bo producent zasloni sie magicznymi procedurami testowymi. z masa teoretycznie sprawa jest bardziej jednoznaczna bo kilo to jest kilo - jak i kto by nie ważył.

kilka lat temu w niemieckim Motorrad byl test kilku motocykli ADV po zalaniu i z takim samym bagazem - to dopiero dawalo realny obraz sytuacji
Spalanie moze osiagac kazdy indywidualnie bo zalezy od wielu czynnikow, masa jest stala, tu raczej pola do manewrow czy glupich dyskusji brak.
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:21   #85
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 983
Motocykl: loading...
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 godz 23 min 23 s
Domyślnie Cfmoto 450mt

Cytat:
Napisał AfroMan Zobacz post
Nie do końca dobre porównanie.
Spalanie faktycznie może być różne, bo zależy od wielu czynników, natomiast waga pojazdu to praktycznie wartość stała (z jakąś minimalną odchyłką, wynikającą z jakości obróbki/produkcji poszczególnych detali).
Producenci potrafią wyprodukować pojazd, a nie radzą sobie z tak banalną rzeczą, jak zważenie gotowego produktu?

Bardziej chodziło o pewną analogię a nie porównanie 1:1.
Jeżeli motocykl zważony na taśmie ma 173 kg to dlaczego ma jakiś Japończyk czy Chińczyk nie zaokrąglić w dół do, np. 170? “No waży 173. I co mi zrobisz?” U Ciebie waży 175? No trudno - pewnie przy skręcaniu z pudełka inne śruby dali, coś zjebali, coś za dużo posmarowali.
Owszem kilo to kilo, litr to litr. Nie da się wziąć jednego samochodu, motocykla i podać spalania z przejechanych testówką pomalowaną poimprezową cofką kilometrów? Da się. Tylko po co. Warunki laboratoryjne? my ass.
Dla mnie to ten sam typ manipulacji. “U nas ważył tyle, u nas palił tyle. U Ciebie jest inaczej? Kurde dziwne…”
Ale może ja zbyt sceptyczny jestem. I z natury nieufny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:45   #86
siwy
 
siwy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,539
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 1 tydzień 2 dni 16 godz 14 min 6 s
Domyślnie

Ja się nigdy nie przywiązywałem do wagi podanej w parametrach. Każdy podaje inaczej, jeden z płynami drugi bez, nie zawsze jest też sprostowanie jak jest to liczone. Jak nie pomacam i nie usiądę na motocyklu to cyfry na mnie wrażenia nie robią. Nie pamiętam nawet ile moje motocykle miały ważyć wg producentów.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 09:49   #87
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,929
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 4 dni 4 godz 27 min 37 s
Domyślnie

Kiedyś Simpson ze świata motocyki mówił że waga z paliwem to waga ze zbiornikiem wypełnionym o conajmniej 70% i taka waga jest podawana w homologacji, tzn wpisana jest w dowód.

461609381_1730679661091593_4948889995837716759_n.jpg

461713962_1494382701215332_3344941999986638290_n.jpg

Proszę bardzo chinolek w dowodzie 190 realnie ok 194-195

Afra 232 realnie pod 240.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:11   #88
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 983
Motocykl: loading...
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 godz 23 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Ja się nigdy nie przywiązywałem do wagi podanej w parametrach. Każdy podaje inaczej, jeden z płynami drugi bez, nie zawsze jest też sprostowanie jak jest to liczone. Jak nie pomacam i nie usiądę na motocyklu to cyfry na mnie wrażenia nie robią. Nie pamiętam nawet ile moje motocykle miały ważyć wg producentów.

Mam to samo. Jeden, mówią, niby waży mało a siądziesz i jedzie się jak drezyną. Drugi znowu słyszysz, że “ciężki” a pierwsze km i czuć, że wszędzie wjedziesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:32   #89
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 233
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 7 godz 20 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Mam to samo. Jeden, mówią, niby waży mało a siądziesz i jedzie się jak drezyną. Drugi znowu słyszysz, że “ciężki” a pierwsze km i czuć, że wszędzie wjedziesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A tu juz wychodzi srodek ciezkosci i rozklad mas waga jedno jej rozlozenie to co innego
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:53   #90
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,666
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 13 godz 50 min 33 s
Domyślnie

Nie rozumiem podniecenia i kłótni. Przecież Tenere z filmiku nie jest prosto z salonu, tylko ma dołożone kilogramy żelastwa, narzędzia, apteczki, dętki itp. Tego się z naście kilo uzbiera + 205 deklarowane przez producenta i mamy okolice 220. Gra i pasuje- nikt tu nie ściemnia. 2-3 kg to różnica wynikająca z obliczania masy paliwa i błąd pomiarowy wagi do złomu ( pewnie z 0.5 kg)
Transalpa 600 PD06 z jedną tarczą, doposażonego tylko w gmole i alu płytę pod silnik oraz zestaw narzędzi kiedyś na takiej wadze postawiłem. Wyszło 215 kg, przy fabrycznej deklarowanej 196. I nie mam żadnych pretensji do Hondy, ani mi do głowy nie przyszło zwracać motóra!
--------
Na tym CF moto dupsko usadziłem i jest odczuwalnie w ciul lżejsze od trampka 600. Jakość wykonania bez zastrzeżeń. Fabrycznie ma wszystko co niezbędne, w odróżnieniu od np. CB500, gdzie o zwykłe gniazdko usb trzeba się wykłócić u dilera. Jak nie jestem fanem chińczyków tak tego bym chętnie spróbował, i rozumiem zauroczenie ludzi, którzy podchodzą do motocykla jak do rzeczy a nie do relikwi.
Pojawiają się już jakieś testy po 10-11t tyś km, na ile sponsorowane przez fabrykę nie wiem, ale to już jakiś głos jest. Na razie czekam i obserwuję, ale już wiem, że trampek idzie na olx. Na wiosnę chcę spróbować CF lub Himalayana 450.
https://www.youtube.com/watch?v=Px5TNlvCgiA
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.