Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Wczoraj, 08:46   #1
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,296
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 65k+25k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 7 godz 31 min 7 s
Domyślnie Awaria popychacza napinacza łańcucha rozrządu CRF300L 2021 r. 26 tys. km

Siema, jak tam Wasze rozrządy?

A po kulturalnym zagajeniu do konkretów, otóż Honda od lat montuje ten sam popychacz napinacza najpierw do CRF250 a teraz do CRF300 i wygląda na to że element ten jest obciążony wadą konstrukcyjną powodującą losowe awarie, najczęściej przy przebiegach pomiędzy 20 a 30 tys. km. W weekend na zlocie najprawdopodobniej padło na mnie - na wolnych/jałowych obrotach zaczęło do mnie dochodzić miarowe cykcykcyk z prawej strony bloku mniej więcej tam gdzie przechodzi kolektor, ustające po delikatnym dodaniu gazu. Obsłuchaliśmy to z kumplem i postanowiliśmy nie kusić losu, on pogonił dalej a ja przepchałem moto do najbliższych zabudowań i wieczorem zapakowaliśmy je z powrotem do busa.

Zastanawiam się teraz jak do tego podejść. Tylko wymienić na szybko ten popychacz? Jakie jest prawdopodobieństwo że przy tej awarii rozrząd się rozsynchronizował? Może trzeba to rozbebeszyć, sprawdzić stan cylindra i tłuka i zrobić całą procedurę z ustawianiem rozrządu na cechy? W sumie przy tym przebiegu warto byłoby już zajrzeć do zaworów, z drugiej strony te motocykle są znane z trzymania parametrów przez dwa interwały. Nie znam budowy tego konkretnego układu, jakie jest prawdopodobieństwo że przy awarii tego gówienka rozrząd się rozsynchronizował?
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 09:31   #2
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,855
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 20 godz 10 min 38 s
Domyślnie

za dużo myślisz.
kup nowy napinacz i go załóż i po prostu uruchom moto. skoro odpalało to nic się nie przestawiło.
JEŚLI się przestawiło to i tak już jest po fakcie.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 09:52   #3
Babel
 
Babel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,858
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 21 godz 24 min 24 s
Domyślnie

Nie znam się na crf - ale zrobiłbym tak
Kupił napinacz założył ale zdjął pokrywę zaworów i zobaczył czy się zgadzają znaki na rozrządzie, ale to tak na chłopski rozum.
Jak sie nie zgadza to dalej bedziesz myślał
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 11:20   #4
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,734
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon is an unknown quantity at this point
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 29 min 42 s
Domyślnie

Napinacz zawsze się wyciąga jak wszystko jest na znakach bo nie jesteś w stanie ocenić czy się coś przestawiło . W viadrze kolega miał przestawiony jeden ząb na jednym wałku i to chodziło tylko cykało . Po ustawieniu i wymianie napinacza zrobił bezawaryjnie jeszcze ponad 30kkm zanim sprzedał. Jeśli budowa napinacza jak w viadrze można sprawdzić poprzez ściskanie i kręcenie lewo-prawo napinaczem jeśli się zacznie składać do wymiany jest
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda CRF300L/Rally (2021) mikelos Dział ogólny 2247 26.09.2024 15:12
Montaż zbiornika Acerbis do CRF300L przemo77390 Warsztat 4 21.03.2023 12:14
XR400 czy CRF300L cyryl Honda - inna niż AT & NAT 11 18.01.2022 08:06
Transalp 600/650 - różnica w wysokości klina napinacza pomiędzy cylindrami mariusz1984_katowice Honda - inna niż AT & NAT 29 10.01.2021 00:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.