Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.09.2024, 12:51   #91
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,512
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 7 godz 47 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
W Kotorze rozmawiałem z gościem, co na GS1250 przyjechał z PL. Galanterii zawieszonej na nim nie powstydziłby się nawet Touratech/Wunderlich, pewnie ma już złotą kartę tychże marek. Kufrów brakowało tylko na gmolach, wałki, kuchenki itp ale miał parasol na plażę, taki duży, koleś mówi, że i tak śpi w hotelach... Nie wiem ile skład ważył, ale zbliżał się na bank do DMC...

Wiecie co, ja naprawdę nikomu nie zabraniam posiadania czegokolwiek, targania ze sobą gratów etc, ale gdzieś jest jakiś chyba punkt, że połowa rzeczy jest zbędna...

Rejestracja z Radomia, Wiesiek, pomalowany na czarny mat
Co kto lubi: https://www.instagram.com/reel/C8y1_05Mzs6/
JarekO jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 12:59   #92
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 498
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 10 godz 36 min 14 s
Domyślnie

Miszcz "pakowania"
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg gs.jpg (253.2 KB, 26 wyświetleń)
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 13:06   #93
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,845
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 10 godz 46 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Dzięki, nie zauważyłem tam magnesów.
Dlatego pisałem o oleju bo na upale jak.moto jest mocno zgrzane to skrzynia chodzi gorzej tz trudniej znaleźć luz i ciężej biegi wchodzą. Jak ostygnie to jest wporzadku. Zwalam to właśnie na olej, bo pamiętam że moja 950 też gotzej biegi chodzily na motulu. To samo mówił ten koleżka którego spotkałem na pierwszym serwisie, że w jego ktm na motulu skrzynia gorzej chodziła i po zmianie na ipone duża była różnica to samo na motorexie ale tam się płaci 30%więcej za markę.
I tak mam olej do zmiany to sprawdzę.
A i pamiętaj ten syf na sitkach to się zbiera od środka tych sitek - zgodnie z przepływem oleju.
Ja miałem nieprzyjemność "polatania" po Warszawskich korkach swoim wczoraj. Mam 7100 i biegi masełko
Za to się grzeje oj grzeje jak diabli.
ps
Mada chciałbym mieć taką zdolność pakowania, ja zawsze gdzieś jade to milion niepotrzebnych rzeczy zabieram
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 14:38   #94
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,923
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 3 dni 12 godz 4 min 0
Domyślnie

Troszkę już nawinąłem. Tak się złożyło że akurat wyjazd asfaltowy, ale postaram się poprawić w tym temacie.

Po pierwsze lekkość,
To jest aż nienaturalne przynajmniej dla mnie. Ktm 990 crf1000 to okolice 240-250kg, nawet moje SE które 198kg pełne ważyło wydawało się znacznie cieższe od kove. Wczoraj robiłem porządki w garażu przepychałem afre i kove na ziame to jest przepaść. Tak jak wcześniej pisałem kitajec to nie lekkie adv tylko dual sport z 2 cyl= chiński graal.
Ostanimi laty jeżdże dużo po czarnym i uważam, że po zakrętach jeżdżę szybko, a jeśli nie szybko to przynajmniej nie wolno. Afra ma cudowną zdolność, neutralności i łatwości prowadzenia do tego miekka rama i zawias pochłania i wybacza dużo. Ostre i dozowalne hamulce pod warunkiem ori klocków, precyzyjny wtrysk łagodne oddawanie mocy wszytko to wpływa, że choć nie cały czas jedzie się szybko. Jeszcze zrobiłęm sobie drugi komplet kół z 19cali z przodu to już w ogóle jest szał.
Poprzeczka zawieszona wysoko.

Pozycja.
Wbrew pozorom na ori kanapie nie było najgorzej, mimo moich gabarytow. Po ściągnięciu z podnóżków gum trójkąt kiera siedzienye podnóżki jest dla mnie akceptowalny.
Przy okazji gumy są na wcisk. Można bez użycia kluczy je ściagnąć i założyć, oprócz tego są jak w yamasze miekkie tak, że jak się wstanie to się zgiatają i buty opierają się o stalowe zęby.
Kierownica jest szeroka dobrze leży w rękach zbiornik ma się między kolanami nie nad jak w t7 którego nie lubie ale o tym póżniej.
Ogólnie pozycja jest podobna jak na afrze na pewno nie wzorowali się tutaj ktm.
Po podniesieniu kanapy, trzeba było podnieść kiere na początk czułem się dziwnie, ale przywykłęm i stwierdzam, że dzięki kanapie od zeta jest mi równie wygodnie jak na crf na dowód 2 dni z rzedu po 12 godziń w siodle nie sprawiało bólu jedynie szumiało w głowie.
I tutaj płynnie przejde do ochrony przed wiatrem. na ori kanapie było idealnie, wiatr kierowany był wprost we wlot powietrza na czubku kasku co uświadomiło mi, że mam w nim wentylacje... żadnych turbulencji po prostu klasa.
Niestety po podniesieniu kanapy o 4cm wszystko trafił szlag. wieje mi prosto w szybę, nie jestem w stanie jechać z otwartą szybą nawet 60kmh. Na trase założyłęm deflektor niestety spowodował on spore turbulencje, więc w połowie wyjazdu go zdemontowałem.

Spalanie.
Spokojna jazda 4.3 autostrada 4.7 rznięcie 5l dla mnie super. Zbiornik 20l więc 400km na lajcie.

Hamulce.
Tutaj niestety słabo. Niby tarcze 2x320 zaciski 4 tłoczkowe kopia brembo monoblock, pompa radialna, ale ani siły ani precyzji... zwalam to na klocki, bo wiem że afra na klockach innych niż ori też nie hamowała, albo celowo zrobili takie słąbe, żeby w offie nie hamowało za mocno, ale w takim razie po co takie tarcze i 4 tłoczki...

Elektronika.
W sensie ABS i TC jest źle i dobrze. Jeśli ktoś jeździł na nowoczesnej tej żyroskopowej elektronica bosza takiej jak w KTM czy crf1100 itp. to będzie zawiedziony.
Działąnie tych systemów porównałbym do crf1000 jeśli chodzi o ABS choć dzięki temu że lekkie moto tył nie jest tak bardzo narzucający się. Na przó wiadomo dobrze mieć ABS.
TC czy jak szumnie naklejka na przednim błotniku głosi TCS jest tragiczny.
Są dwa tryby normalny i rain. Na normalnym moment zadziałania jest tak mocny że wrażenie test takie jakby ci ktoś wyłączył zapłon a póżniej szarpie całym moto jak w crf1000.
A teraz dobra strona wchodzimy w ustawienia i wyłączamy TCS i tutaj mamy dwie opcje tylko teraz, albo forever... wybieramy forever kitajec na czerwono pyta czy jesteś pewny bo jazda bez tc prowadzi do śmierci lub kalectwa... tak jestem pewny. Zapominamy o tym przykrym systemie.
ABS można wyłączyć tylko na tył albo całkowicie i też tylko raz albo forever.

Wyświetlacz
Czytelny można sobie ustawić białe tło lub czarne, sam się ściemnia w tunelach robi to szybko, jest matowy nie odbija się światło. Po zmianie map z eko na spotr zmienia się kolor obrotomierza z niebieskiego na czerwony. Jest całkiem fajnie. Jedyny minus to malutkie strzałki wskazujące wlączony kierunek , na białym tle w ogóle nie widać na czarnym troszkę lepiej ale dalej słabo.
Można sobie ustawić jakie info ma wyświetlać.
Trip
Max speed- nie wiem po co
Średnie spalanie-przekłąmuje 100-200ml raz w góre raz w dół.
Czas jazdy.
Ciśnienie w oponach i temp opon.- fajny bajer.
Obługa menu jest łatwa i intuicyjna.
Ciekawostka w moto nie ma termometru a temp. wyśletla się dopiero po sparowaniu ze smartfonem, i sczytywana jest z internetu. Z internetu też pokazuje na jakiej jesteśmy wysokości itp. Wolałbym zwykły termometr ale wagę trzeba na czymś zrobić
Oglądałęm włąśnie filmik że można z tel przenieść na wyświetlacz nawigacje.
https://www.facebook.com/61559048966...2508049150709/
Nie przekonuje nie to rozwiązanie ale to lepsza opcja niż 2 wyświetlacze, android auto... Hondo ogarnij się.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 17:08   #95
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,512
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 7 godz 47 min 12 s
Domyślnie

Miałem okazję dziś pojeździć na tym sprzęcie. Mega zabawowy motocykl. Podzielam to co Mada wyzej napisal odnosnie hamulców, choć uważam, że tylny hebel jest mega dobry. Po godzinie jazdy przednie hamulce zaczely co jakis czas wydawac dziwne dzwięki. Może to faktycznie ciulowe klocki. Moto się fajnie odpycha i 790 ADV R, którą miałem to był przy tym muł i łagodny baranek. Dla zawodnika o wzroscie 172cm nic nie trzeba modyfikowac jezeli chodzi o oslone przed wiatrem i nie ma turbulencji. Specjalnie pojechalem na jazde swoim Nordenem co by miec bezposrednie porownanie. No nie ma wstydu z tym Kove.

@Babel, gdzies chyba pisales, ze 890 w trybie rally strach jezdzic. Tutaj jest lepiej i bez tego trybu :-).
JarekO jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 18:10   #96
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Za chwilę będę musiał zrobić osobny dział dla KOVE na forum... (nie mam nic przeciwko temu)
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:30   #97
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 29 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Za chwilę będę musiał zrobić osobny dział dla KOVE na forum... (nie mam nic przeciwko temu)
Do czego to doszło Szynszyl będzie na pewno zadowolony
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 19:42   #98
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Zobaczysz, że za chwilę będzie tego tyle, że tam będą główne tematy...

XRV jest znana na wylot, CRF coraz bardziej jest znana (mówię o jakichś tam problemach poradach etc) a tu, mamy coś świeżego, aby nie umniejszając oczywiście - egzotycznego.

Pomimo sceptycyzmu uważam, że KOVE, CFMoto i inne urozmaicą rynek na tyle, że duzi gracze będą musieli czymś odpowiedzieć - rynek nie znosi próżni
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 20:09   #99
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 29 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post

Pomimo sceptycyzmu uważam, że KOVE, CFMoto i inne urozmaicą rynek na tyle, że duzi gracze będą musieli czymś odpowiedzieć - rynek nie znosi próżni
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2024, 20:13   #100
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Zobaczysz, że za chwilę będzie tego tyle, że tam będą główne tematy...

XRV jest znana na wylot, CRF coraz bardziej jest znana (mówię o jakichś tam problemach poradach etc) a tu, mamy coś świeżego, aby nie umniejszając oczywiście - egzotycznego.

Pomimo sceptycyzmu uważam, że KOVE, CFMoto i inne urozmaicą rynek na tyle, że duzi gracze będą musieli czymś odpowiedzieć - rynek nie znosi próżni
Ramires przyznaj się, że chodzi Ci po głowie nowe forum COVE Twin
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KOVE 800x - Kupiony! Nie będzie miało łatwego życia. ex1 Inne tematy 9 05.07.2024 12:42
Święty graal ADVENTURE madafakinges Inne tematy 29 12.11.2017 08:32
Chiński zwiad 2013 sebol Kwestie różne, ale podróżne. 17 24.07.2013 14:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.