Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.09.2024, 11:35   #1031
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,650
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 9 min 47 s
Domyślnie

Ten dodatek co Dubel wstawil z Liqui Moly robi naprawde dobra robote. Ja uzywalem tez tego i auto kumpla przeszlo przeglad w DE:

https://www.liqui-moly.com/de/de/pro...0063.html#5156
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 13:47   #1032
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 217
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 23 godz 13 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wegrzyn Zobacz post
Ten dodatek co Dubel wstawil z Liqui Moly robi naprawde dobra robote. Ja uzywalem tez tego i auto kumpla przeszlo przeglad w DE:

https://www.liqui-moly.com/de/de/pro...0063.html#5156
Też go używałem i również polecam
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2024, 18:44   #1033
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Jeszcze o tym darmowym prądzie co to go nam czasami rozdają (pisałem o tym tutaj), a którego podobno miało zabraknąć jak tych elektryków będzie więcej (w UK jest już ok. 1,2 mln BEV)

Wygląda na to, że średnio raz w tygodniu jest godzinna darmowa sesja (jutro mam następną między 13-14). Nie dość, że ona darmowa to jeszcze mi płacą po cenie energii szczytowej za zużyty prąd w tym czasie Także podsumowanie za ostatni miesiąc za gaz (na CO i CWU) i prąd wygląda tak:



Właśnie zmniejszyłem polecenie zapłaty do 2 funtów miesięcznie, bo dotychczasowe 10 funtów na opłaty spowodował ze jestem na sporym plusie u dostawcy . Będzie akurat na pokrycie większego zużycia gazu na CO w zimie
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 12:14   #1034
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 78
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 53 min 51 s
Domyślnie

Jest darmowy tylko z powodu nadmiaru jego w instalacji z powodu produkcji z paneli.
Oczywiście da się tak z niego korzystać, bo jest okazja, jednak człowiek rozsądny (w moim mniemaniu - zaznaczam) myśli trochę szerzej. Co w przypadku, gdy się przestawi na tylko energię (samochód, grzanie, inne urządzenia) a warunki nie pozwolą na produkcję prądu z zielonych źródeł? Owszem, choćby u nas (PL) wchodzi teraz program, by fotowoltaikę instalować z akku, ale nie sądzę, że gdybym przestawił dom na energię elektryczną to długo bym pociągnął w razie komplikacji.
Dlatego wolę spalinowe pojazdy jak i ogrzewanie z alternatywą grzania kominkiem - oczywiście bez płaszcza wodnego, bo nie wierzę w UPS-y, że nie zawiodą w momencie potrzeby - rzadko bywają przerwy w dostawie prądu a zgodnie z prawami Murphy`ego - urządzenie może zawieść akurat wtedy, gdy jest potrzebne. Zresztą jestem zwolennikiem jak najprostszych układów bo wtedy ich obsługa jest prostsza.
Jak masz okazję - korzystaj, ja wolę mieć spokojną głowę i prostą alternatywę.
Jeszcze stać mnie, mimo wprowadzonych durnych przepisów zakupu praw do emisji CO2 (co to za kuriozum)
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 12:36   #1035
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,493
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Jeszcze stać mnie, mimo wprowadzonych durnych przepisów zakupu praw do emisji CO2 (co to za kuriozum)
Walka z wrogiem, którego nie ma, zmiany klimatu to standard, tylko ktoś wpadł na pomysł, że ludzie są już na tyle zmanipulowani, że można tym pretekstem na nich zarabiać, jak widać słusznie.
Ronin78 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 13:58   #1036
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 217
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 23 godz 13 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Walka z wrogiem, którego nie ma, zmiany klimatu to standard, tylko ktoś wpadł na pomysł, że ludzie są już na tyle zmanipulowani, że można tym pretekstem na nich zarabiać, jak widać słusznie.
No, a paru z tego forum odkrylo te intryge i wieszcza ja w wszelkich mozliwych tematach ...
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 14:10   #1037
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Jest darmowy tylko z powodu nadmiaru jego w instalacji z powodu produkcji z paneli.
Sądzę, że jesteś w błędzie, bo moja fotowoltaika to tylko 4,8kWp czyli bardzo niewiele jak na warunki PL. Ponadto, jak widać z tego tematu, posiadam dwa EV, a to nie są zabawki co biorą prądu tyle co czajnik czy lodówka w całym bilansie energetycznym domu.

Oszczędności na rachunku są kombinacją następujących rzeczy:
1. Taryfa gdzie prąd w większości kosztuje mnie 7 pensów,
2. Taryfa gdzie za eksport prądu płacą mi 15 pensów (czyli 2x więcej niż za zużycie),
3. Magazyn energii, który pozwala mi zgromadzić trochę tej energii, kiedy jest darmowa ze słońca i zużyć kiedy słońca nie ma czyli nie pobierać nic z sieci (albo jak nie zużyję to wyeksportować - patrz punkt 2)
4. Akcje gdzie prąd nic nie kosztuje albo nawet dopłacają za zużycie (jak pokazałem wyżej)
5. I wreszcie automatyzacja tego wszystkiego za pomocą Home Assistant, co powoduje, że nic nie muszę klikać, zmieniać bo to wszystko raz ustawione działa nawet jak śpię (poniżej wykres z dnia dzisiejszego z falownika, widać jak HA zrobił parę automatycznych sesji eksportowych w nocy, gdy prąd jest tani.



Biorąc, że miesięcznie około 500 - 600 kWh idzie na ładowanie dwóch EV w domu więc wynik rachunku za prąd i gaz w wysokości ok. 3 funtów uważam za fantastyczny (przed instalacją FV i magazynu za sam prąd płaciłem ok 100 - 120 funtów). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w zimie będzie gorzej ze słońcem i będę grzał gazem, ale po to jestem na plusie prawie te 200 funtów z lata, aby rachunki zimowe były równie niskie.

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Dlatego wolę spalinowe pojazdy jak i ogrzewanie z alternatywą grzania kominkiem - oczywiście bez płaszcza wodnego, bo nie wierzę w UPS-y, że nie zawiodą w momencie potrzeby - rzadko bywają przerwy w dostawie prądu a zgodnie z prawami Murphy`ego - urządzenie może zawieść akurat wtedy, gdy jest potrzebne. Zresztą jestem zwolennikiem jak najprostszych układów bo wtedy ich obsługa jest prostsza.
Jak masz okazję - korzystaj, ja wolę mieć spokojną głowę i prostą alternatywę.
Po pierwsze: ciekawe, od kiedy samochody spalinowe są prostsze Po drugie: też ogrzewam gazem (żeby nie było), ale miałem w PL pompę ciepła (i to bez FV) i też działało.

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Walka z wrogiem, którego nie ma, zmiany klimatu to standard, tylko ktoś wpadł na pomysł, że ludzie są już na tyle zmanipulowani, że można tym pretekstem na nich zarabiać, jak widać słusznie.
Miałem coś napisać, ale się powstrzymam...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 14:32   #1038
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,493
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Dlaczego UE/USA/GB którym bardzo zależy na obniżeniu emisji CO2 nie dążą do pokojowego zakończenia wojny na UA tylko pompują tam tyle amunicji, że tego CO2 to już nikt się chyba nie doliczy, dlaczego skoro wszystkim zależy na obniżeniu CO2 nakłada się potworne cła karne na samochody EV z Chin? To tylko dwa pytania, dla Was oświeconych. Ja tkwię w średniowieczu.
Ronin78 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 14:40   #1039
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Ronin, jedna prośba.
Idź z ekologią do innego wątku, OK (np. 'do alternatywnych' - będzie znowu preteskt do jego zamknięcia). Bo ja tu nie chcę gównoburzy.
Dziękuję

P.S. Jesteś już jednym z "Nas', nie pamiętasz . Nie dziel więc ludzi na 'Nas' i 'Was'...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 14:51   #1040
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,493
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 8 godz 41 min 49 s
Domyślnie

E tam, samo użytkowanie auta EV nie pozbawia umiejętności logicznego myślenia, a że moje nastawienie antysystemowe i mniej w nim wiary - nic nie poradzę, hura optymistom pewnie łatwiej w życiu. Jak świat światem wszędzie rządzi $ nie rozwijam bo faktycznie nie ma sensu.
Ronin78 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.