Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.07.2024, 16:23   #101
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,143
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 7 godz 27 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Zasadniczo tak sobie ale próbujemy się przyzwyczaić. Zbyt dziwnie działa gaz w porównaniu z moim m.
Niestety pierwsza diagnoza mówiąca o łożyskach była błędna, zamawiają przekładnie kątową, uruchamiam zrzutkę. Teraz nasz motocykl będzie miał dużo większą wartość
Czyli dali się przejechać RTkiem na uśmierzenie bólu
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2024, 22:05   #102
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,123
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 31 min 10 s
Domyślnie

To raczej nie tak, bo rt wzięliśmy na czas naprawy łożysk. Po przejechaniu stelvio, autobus w tunelu to niefajna sprawa, zjechaliśmy do Bormio i zdecydowaliśmy się pojechać na Gavia pass. Dalej jeszcze motocykl nie do końca leżał, no i gaśnie podczas ruszania. Dla Beaty wygodnie i złapała się na tym że nie odróżnia go od naszego. Na przełęczy widzę nieodebrane telefonu z serwisu, oddzwoniłem i wtedy się dowiedziałem że to nie łożyska. W zasadzie dopiero zjeżdżając z Gavi lepiej się poczułem z motocyklem a najlepiej to na Mandela pass w kierunku Bozen. Tylko trzeba się nie certolić, użyteczne, moim zdaniem, na tych agrafkach są tylko pierwsze 3 biegi. Nawet zaczyna mi się podobać taki RT.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_4481.jpg (306.8 KB, 27 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1402.jpg (647.7 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1518.jpg (532.4 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1472.jpg (577.3 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_4483.jpg (334.5 KB, 13 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2024, 22:37   #103
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,143
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 7 godz 27 min 17 s
Domyślnie

O jaka bródka
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2024, 23:03   #104
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,428
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 6 godz 23 min 35 s
Domyślnie

Widzę, że nawet do Australii dojechaliście
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2024, 23:27   #105
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,123
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 31 min 10 s
Domyślnie

Na szczęście szybko z niej wróciliśmy na ziemię 😎
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_4677.jpg (265.6 KB, 22 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2024, 08:08   #106
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,656
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 godz 46 min 43 s
Domyślnie

Moglbys napisac porownanie takiego RT do GS ADV ? Chodzi mi po glowie zakup jednego z tych modeli i brakuje jakichs konkretow. Jak ze zgieciem kolan jest?
__________________
Wegrzyn jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2024, 11:09   #107
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,123
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 31 min 10 s
Domyślnie

Ciężko porównywać naszego z 2006 i RT z 2024 ale kolana będą cierpieć podobnie. Na RT ciężko wstać aby rozprostować kości, po wczorajszej jeździe barki mam obolałe ale to SKS. Czy RT czy GS chyba jednak GS bo bardziej da się do niego spakować. Żona twierdzi że wygodna prawie identyczna, z pozycji kierowcy trzeba się przestawiać w jedną i potem w drugą stronę. RT ma twarde zawieszenie nowy giees nie wiem ale skok większy. Po zmianie na naszego gieesa myślałem na początku że nasze zawieszenie się popsuło ale to był tylko szok technologiczny. Dalej naszym da się zamknąć opony w zakrętach i jedzie po nich równie pewnie jak RT. Co bym wybrał może jednak najnowszego ADV
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2024, 08:48   #108
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,123
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 31 min 10 s
Domyślnie

Jeszcze jedna sprawa co do obsługi nawigacji. Nie miałem innej możliwości tylko sparowanie z telefonem i nawigowanie za jego pomocą . Przeważnie działało ale z tego co zauważyłem sama aplikacja działa gratisowo przez 30’dni później trzeba sobie wykupić abonament. Wolałbym zamontować normalną nawigację. Próbowałem używać radia ale po krótkiej chwili wyłączyłem i na sam koniec udało mi się załączyć tempomat. Chyba był on nawet z utrzymywaniem odległości od pojazdu przed nami ale nie udało mi się tego sprawdzić. Dzięki aplikacji dzisiaj znalazłem że można sobie podglądnąć historię przejazdów i po raz pierwszy zobaczyć kąt pochylenia motocykla. Nie było dla mnie wielkim zaskoczeniem że Stelvio nie dało najlepszego wyniku
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_4913.png (354.5 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_4914.png (364.0 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_4915.png (493.7 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_4916.png (543.2 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_4917.png (507.7 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_4921.png (483.2 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_4922.png (445.4 KB, 13 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2024, 14:44   #109
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,656
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 godz 46 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ciężko porównywać naszego z 2006 i RT z 2024 ale kolana będą cierpieć podobnie. Na RT ciężko wstać aby rozprostować kości, po wczorajszej jeździe barki mam obolałe ale to SKS. Czy RT czy GS chyba jednak GS bo bardziej da się do niego spakować. Żona twierdzi że wygodna prawie identyczna, z pozycji kierowcy trzeba się przestawiać w jedną i potem w drugą stronę. RT ma twarde zawieszenie nowy giees nie wiem ale skok większy. Po zmianie na naszego gieesa myślałem na początku że nasze zawieszenie się popsuło ale to był tylko szok technologiczny. Dalej naszym da się zamknąć opony w zakrętach i jedzie po nich równie pewnie jak RT. Co bym wybrał może jednak najnowszego ADV
Dzieki, myslalem, ze jakies znaczne roznice beda w pozycji za kierownica itp. Ten kat pochylenia to rzeczywiscie nie za duzy, ale to tez pewnie kwestia wjezdzenia w sprzet.
__________________
Wegrzyn jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2024, 20:25   #110
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,123
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 31 min 10 s
Domyślnie

Różnice są znaczne w prowadzeniu jako takim. Może naszym gieesem jeżdżę mniej agresywnie a w RT musiałem wejść na wyższy poziom aby uzyskać zadowalające efekty. Wydaje mi się że pozycja w RT jeżeli chodzi o górę jest mniej wyciągnięta, albo bolące barki w gieesie są spowodowane przejazdem po zadupiach Słowenii i wjazdem na drogi, na których RT i to nie swoim bym się nie udał. Chociaż w bok od mendel pass był ciekawy wjazd na punkt widokowy. Mimo wszystko raczej ze względów praktycznych wybór dla nas jest tylko jeden, giees. Nawet sobie zamówiłem wstępną konfigurację i mogę napisać, tanio już było. Praktyczność polega głównie na systemie pakowania się na wycieczkę. Co do wyborów to do końca nie wiem czy koła kute czy jednak szprychy. Przez te 18 lat tylko na początku były z nimi problemy, drugi wybór to nie jestem przekonany że muszę mieć opuszczane zawieszenie no i kwestią otwartą pozostają radary. Kolor czarny z aluminiowym zbiornikiem
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg Scan15072024-2_strona_1.jpeg (587.0 KB, 35 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg Scan15072024-2_strona_2.jpeg (553.6 KB, 36 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_9334.jpg (299.2 KB, 25 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask szczękowy roof boxer v8 Acer Wszystko dla Afryki 0 27.02.2013 17:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.