Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.07.2024, 11:19   #111
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,070
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 3 dni 2 godz 55 min 37 s
Domyślnie

Forged Enduro Wheels.
Dobre.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2024, 13:57   #112
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,122
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Wiem że to brzmi jak oksymoron, ale powiedzmy sobie prawdę, jakie my uprawiamy enduro, czasem po szutrach się przejedziemy. Wprawdzie te szprychy co mamy obecnie wyglądają na niezniszczalne, po zlikwidowaniu początkowych problemów. No ale późniejsze wersje miały swoje wpadki i producent obręczy to nie był behr. W naszym przypadku takie kute wyglądają elegancko i pewnie łatwiejsze w utrzymaniu czystość, a nasz motocykl bardzo rzadko jest poddawany ablucjom, a jak mam wymyć koła to mnie trafia szlag
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2024, 14:24   #113
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,653
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 12 godz 21 min 51 s
Domyślnie

Radar w aucie bardzo fajna sprawa, moze i na motocyklu by sie przydal. W razie zagapienia sie itp, powinno uratowac tylek. Jak wezmiesz wersje ADV to moze i lepiej z opuszczanym zawieszeniem. Zebys za rok / dwa nie narzekal, ze jednak lepiej bylo doplacic.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2024, 15:01   #114
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,122
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 7 min 19 s
Domyślnie

To jest między innymi powód żeby się nie spieszyć, 2025 albo nawet 2026 akurat w 20 rocznicę, to byłby dobry powód. Oczywiście jak będzie zdrowie i jak człowiek dożyje. No a radar to właśnie aby nie żałować bo czasem się zdarzy pojechać po autostradzie a tylko tam widzę sens
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2024, 17:40   #115
AfroMan

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Opole
Posty: 260
Motocykl: RD07a
AfroMan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 7 godz 58 min 25 s
Domyślnie

Co tu się zadziało? Czyżby koleś nie miał kutych kół enduro?

https://www.facebook.com/reel/1616991502487834
AfroMan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2024, 22:37   #116
radiolog
 
radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,218
Motocykl: ATAS 2024
Przebieg: 1000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 4 dni 1 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
To jest między innymi powód żeby się nie spieszyć, 2025 albo nawet 2026 akurat w 20 rocznicę, to byłby dobry powód. Oczywiście jak będzie zdrowie i jak człowiek dożyje. No a radar to właśnie aby nie żałować bo czasem się zdarzy pojechać po autostradzie a tylko tam widzę sens
Na autostradzie to musi być pusto albo parę pojazdów, do adaptacyjnego tempomatu, inaczej ciągle ostro hamuje, zwłaszcza jak jest duża różnica prędkości tego jadącego przed.
Adpaptacyjny tempomat jest świetny w korku, ale do tego musi być skrzynia automatyczna, no ale ten kloc adv ją może mieć, bo i tak między autami nie przejedzie, będzie stał
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 07:11   #117
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,122
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał AfroMan Zobacz post
Co tu się zadziało? Czyżby koleś nie miał kutych kół enduro?

https://www.facebook.com/reel/1616991502487834
Właśnie o tym pisałem że w nowszych były problemy, nasze koła mają 250 tys km z grubsza i były centrowane tylko raz na początku. Przednie koło załatwiłem podczas docierania gdy zahamowałem w dziurze przed samym wyjazdem do Norwegii i wtedy zakupiłem drugie koło ( mam je do dzisiaj ) . Gdy później się okazało że tylne ma boczne bicie którego nie czułem ale było wyraźne, znalazłem firmę w Niemczech bo żaden Polski fachowiec nie chciał się tego podjąć, nawet ten słynny Król. Zrobiła to firma Menze gdzie w zagłębiu ruhry i od tego momentu zapomniałem że były jakiekolwiek problemy. Byłem taki zapobiegliwy na ewentualne problemy z kołami, że do dnia dzisiejszego mam zestaw chyba 10 szprych z nyplami aby likwidować ewentualne problemy. Co do tempomatu adaptacyjnego to w elektryku się sprawdza w każdym momencie i w korku i na autostradzie i działa tak dobrze że pozwala na pewne rozluźnienie podczas jazdy. Tak naprawdę to najbardziej zależało mi na automacie, który jest w hondzie ale w połączeniu z łańcuchem czego nie do końca bym chciał. W prawej ręce mam blachę i trzymanie manetki gazu przez 800 km zaczyna być męczące a taki tempomat odciąży moją chorą rękę. No i w konfiguracji tempomat jest ukryty w pakiecie pod nazwą AGX. Na razie jednak mamy motocykl który wymaga dalszego jeżdżenia, trzeba zamortyzować koszt nowej przekładni kątowej, poprosiłem o wsparcie BMW i zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Wracając do kół to w RT były normalne Alu i się nie zepsuły a kute nawet z nazwą enduro może nie będą gorsze, na pewno są lżejsze .
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1594.jpg (423.0 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_9415.jpg (440.0 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1541.jpg (647.9 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_9373.jpg (428.6 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1512.jpg (567.8 KB, 13 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 5DC8991E-0F37-47AC-8DDD-3AA144C84AD1.jpg (329.5 KB, 15 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 07:20   #118
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,122
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Zresztą ostatecznie mogą też być szprychowe, tylko to ich czyszczenie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_2593.jpeg (480.0 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_2594.jpeg (434.1 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_2595.jpeg (428.4 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_2596.jpeg (557.0 KB, 18 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 08:33   #119
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,070
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 3 dni 2 godz 55 min 37 s
Domyślnie

Marku czy GSA ma jakieś plusy dodatnie ponad zwykłego poza większym baniakiem?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 09:18   #120
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,122
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 21 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Zawieszenie ale to można obecnie zmienić. Najważniejszą dla mnie, nas różnicą jest kompletny system pakowania a z tego co zobaczyłem to w 1300ADV ten aspekt wszedł na wyższy poziom. Można się pokusić o stwierdzenie że do systemu pakowania dopasowano motocykl. To mnie więcej jak RT tylko nie z plastiku a bardziej wytrzymały materiał. Jak wiadomo ADV przeważnie ma trzy kufry, oczywiście mocowanie jest pod oryginalne BMW. Wąskiego można doposażyć w plastikowe kuferki ale uwierz mi że dla dwóch osób są one skromne i dużo łatwiej je zgubić. Chociaż zdarzyło mi się zgubić aluminiowy w centrum Krakowa na ulicy Św. Marka ale go źle zapiąłem wyjeżdżając z Szewskiej. Plastikowy odpadł mi dwa razy, raz na Bora Komorowskiego na asfalcie gdy ruszyłem spod świateł a drugi raz w bieszczadach na szutrowej drodze co byłem w stanie jakoś zrozumieć ale na asfalcie nie miałem wytłumaczenia. Jeszcze jedna różnica, dla mnie ważna. Wąski giees jak dla mnie jest zbytnio nerwowy, wolę ADV bo daje uczucie większej stabilności
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask szczękowy roof boxer v8 Acer Wszystko dla Afryki 0 27.02.2013 17:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.