Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.04.2021, 17:11   #1
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Jak już kiedyś pisaliśmy w temacie EV jest sobie świetna aplikacja o nazwie "A Better Routeplanner".

https://abetterrouteplanner.com/

Nieźle wytycza trasę, a będąc aplikacją dla samochodów EV pozwala oczywiście na wytyczenie tej trasy z uwzględnieniem optymalnej ilości "tankowań". Posiada wiele ciekawych ustawień jak np. można z listy wybrać swój samochód EV i wtedy uwzględnianie są jego parametry jak pojemność baterii, średnie zużycie energii itp. Cześć z opcji jest dostępna w wersji płatnej (jak live status ładowarek, pogoda itp).

Niestety będąc niejako aplikacją offline czyli nie widzącą na bieżąco parametrów jazdy samochodu, może wiec sugerować że dojedziemy np. do ładowarki a realna wartość naszej baterii nam tego nie umożliwi.

Drugą przydatną aplikacją, którą używam jest EVNotify czyli apka które po złączu OBD sciąga różne parametry pojazdu jak SOC (czyli stan baterii w %), pobierany lub regenerowany prąd, temperaturę pakietu baterii itp. Aby działało EVNotify trzeba oczywiście użyć jakiegoś adaptera OBD2. Mam po Tiguanie taki adapter Volkswagena, który nazywa się DataPlug i służył do połączenia z aplikacją VW o nazwie Connect App (której i tak nigdy nie używałem)



Niestety okazało się, że DataPlug nie współpracuje z EVNotify (tzn EVNotify wykrywał go po Bluetooth ale komunikacja była zrywana po ok. 5 sekundach). Dlatego też kupiłem adapter Carista OBD2 na Amazon:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00YVHGTBM

Okazało się, że ten adapter działa z EVNotify i można z listy samochodów w tej aplikacji wybrać ID.3 choć w obecnej wersji aplikacja obsługuje ID jako produkt beta, więc funkcje mogą nie działać poprawnie (albo nie działać w ogóle).



Pozazdrościłem Polestarowi 2 że ma obsługę ABRP zintegrowaną z audio tego samochodu i zacząłem grzebać w necie czy nie da się sprząc ABRP z EVNotify na zasadzie EVNotify ściąga dane samochodu z OBD2 i przekazuje je live do ABRP i okazuje się ze ABRP ma taką opcję. Trzeba tylko wskazać aby ABRP pobierało dane z EVNotify poprzez wybranie odpowiedniej opcji w Settings > More Settings > Live Data > Setup.

Tak więc aplikacja ściąga wtedy dane o SOC, temperaturze baterii itp i uwzględnia je na bieżąco pokazując na mapie w trakcie nawigacji i plus bierze je pod uwagę sugerując ładowarki po trasie.





ABRP ma obsługe CarPlay i wkrótce Android Auto (jest bezpłatna beta do pobrania ze sklepu Play) więc chyba wykupię płatną subskrypcję i może się okazać, że jak Google Maps nie zrobi ukłonu w kierunku kierowców EV to ABRP może stać moją podstawą aplikacją nawigacyjną.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 23.04.2021 o 18:16
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2021, 15:21   #2
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 36 min 36 s
Domyślnie

Gdzieś widziałem że kupiłeś matę do bagażnika ale nie wiem gdzie to jest i co to za mata. Może jakiś link bo chyba bym taką nabył
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2021, 17:31   #3
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Proszę bardzo:

https://rezaw-plast.pl/pl/searchquer...hot/5?url=id.3

Ja mam podwójna podłogę (nie wiem jak tam masz w 1st Edition), ale i tak wziąłem matę na jej dolny poziom. Zawsze to ciut więcej miejsca dla psa czy na bagaże.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2021, 23:02   #4
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Lost packets . Nie wierz w takie bajki.

Na świecie są miliony telefonów komórkowych, smartwatchy itp które sobie co jakiś czas aktualizują sobie cały system operacyjny.

VW się po prostu ze**** przy aktualizacji
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 10:57   #5
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

No to trzeba przyznac ze programisci z VW to ostre chlopaki. Wypuscic soft ktory robi dobrze, lub ewentualnie moze zbrickowac moduł.. szacun !
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 11:31   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,065
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Tak sobie czytam te wpisy na tym forum i nie powiem bardzo ciekawe.
Cytat:
Mój jest teraz w drodze z powrotem. Widzę, że procent baterii spada, a zasięg rośnie, co jest nieco sprzeczne z intuicją.
Cytat:
Mój właśnie został naładowany w 100% przez dealera i pokazuje 140 mil. To tak, jakbym wrócił do e-golfa!
Cytat:
Kilka dziwnych rzeczy z moim modelem Life w wersji 2.1. Moje miejsce ładowania zniknęło z wyświetlacza i nie pozwolił mi utworzyć nowego. Co dziwne, wydawało się, że wykonuje zaplanowaną opłatę jak zwykle. Zdecydowałem się na przywrócenie ustawień fabrycznych z Ustawień. To bardzo dziwne; wentylatory uruchamiają się na pełną moc, a po minucie pojawia się komunikat „Nie można w tej chwili przywrócić ustawień fabrycznych”. Próbowałem to kilka razy. Naprawiono problem z lokalizacją ładowania (na razie), ale teraz nie mogę uzyskać aplikacji We Connect ID, aby zarejestrować samochód. Wiem, że to inny i powszechny problem, ale będę próbował dalej.
Cytat:
That’s ties in with my experience

Update failed
Software fix failed
Token didn’t work
New module fitted - still problems
VW Germany then waved a wand and all is well

Finally collect today at 11 - I’ve never even seen the car yet - hood I don’t hate the colour
Wynika z tego że VW jest kompletnie nieprzygotowany do obsługi elektryków pod kątem serwisowym a soft zrobiony przez Elektrobit to jakis ponury żart. Żeby to jeszcze się kasztaniło tak samo u wszystkich to bym przyjął że to błąd ale z lektury foruma elektrowozów wynika że to patykiem pisane. W jednym tak, w drugim inaczej.

I jeszcze hicior.
Cytat:
After my rear lights refusing to turn off (still on) and my car baring me from entering, I had a horrible suspicion things would probably get worse - they have.

I finally managed to break in (used the physical key) managed to stop the alarm and settled myself in. I wasn’t really ready for the barrage of abuse the car then hurled at me. I think I counted a total of 15 error messages, in reality there was probably more things failing, than actually working.

I naïvely thought they may clear, I was wrong. As many related to safety system, I decided to check how things were set on the infotainment screen. Every single system was shown as being unavailable and greyed out.

Fearing for my life, I suspect the car may be vengeful, I got out before it decided to disable the locks.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 12:24   #7
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Emek to nie tylko problem elektryków tylko ogólnie nowych aut. Znajomemu 4 miesiące w superbie hak montowali bo nie potrafili zaprogramować modułu, drugiemu samoczynnie zaciągnął hamulce i stanął na środku skrzyżowania- również robili 2 miesiące. Gość na YT opisuje walkę ze Skoda, co trzaśnie drzwiami to co innego mu nie działa. No i słynny merol za milion co się trzęsie przy 140km/h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 12:32   #8
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 2 godz 3 min 38 s
Domyślnie

U mnie w pracy mamy m. in. nowego VW Busa.
Permanentnie pokazuje, żeby zredukować ilość oleju w silniku, pomimo cotygodniowego wewnętrznego przeglądu przez mechaników z parku maszyn.

Bus pojechał na serwis i okazało się, że to błąd softu. Nowego softu nie ma i na razie nie wiadomo, kiedy będzie.
Mechanik z serwisu podpowiedział, żeby w takich sytuacjach wyłączyć silnik, otworzyć maskę, zamknąć i będzie znowu spokój na około 100 km

Dodam, że to tylko jeden z wielu błędów, które wciąż się wyświetlają, ale ten jest najbardziej drażliwy...
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 12:43   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,065
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Oczywiście że wszystko się psuje, tego nie neguję. Skala zjawiska po lekturze forum jest jednak bardzo duża co świadczy że soft jest totalną niedoróbą, serwis rozkłada łapy bo nie umie sobie poradzić z problemami a sytuacje są kuriozalne. Auto nie wpuściło właścicela do środka. OK. To w miarę bezpieczne, co będzie jeździł, pewnie nie musi. Inna sprawa jak koleś opowiada że auto szaleje na drodze bo asystent pasa ruchu nie rozpoznaje krawędzi drogi więc auto szarpie kierą bo nie wie gdzie się znajduje a do tego niespodziewanie hamuje bo uznaje że jest przeszkoda. To już nie są niedoróby tylko grube błędy i to ma wpływ na bezpieczeństwo. Oczywiście można to dezaktywować w głębi menu , tylko dlaczego nie jednym guzikiem na desce jak w normalnym VW.
Poza tym chyba nie o to chodziło.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 13:30   #10
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Wrzuciłem ten link do SpeakEV, bo co niektórzy na tym forum zarzucali mi brak obiektywności. Dokładnie wiedziałem czym to się skończy na tym forum...

Wystarczy jednak wyjść poza link podforum ID.3 i wejść w inne typy EV, bo nie ma takiego samochodu, który nie miałby problemu (np. Tesla 3, e-Niro etc...). To samo na inne fora motoryzacyjne dotyczące 'normalnych' samochodów.

Oczywiście jeśli Emek przytacza posty 2 gości (logamatt i Jono), którzy mają definitywnie potężne problemy ze swoimi ID.3 (jeden z nich rozważa zwrot samochodu), a serwis VW nie wie jak sobie z tymi problemami poradzić, to problem jest ale nie ma go co wyolbrzymiać. Bo jest setki czy tysiące zadowolonych użytkowników tego samochodu. Sam 'logamatt' pisze, ze ID.3 to fantastyczny samochód jak nie łapie 'zwiechy".

Nie bronie tu też marki, bo definitywnie wygląda, że VW wypuścił samochód z niekoniecznie porządnie przetestowanym softem przed końcem 2020 (kary CO2). Ale jeśli wypuszczają nową wersję softu, która usuwa (problemy) to chyba nie ma co kopii kruszyć.

Jednakże fora mają to do siebie, że przyciągają ludzi z problemami, czy to jest problem z ID.3 czy z nową CRF1100 czy z anodą w starszej CRF1000L.
Czy to znaczy, że mam sprzedać moją NAT, albo pozbyć się ID.3, który u mnie jeździ bezproblemowo (poza kilkoma komunikatami o błędzie airbaga, któe znikają po wł/wył. samochodu) bo przeczytałem o problemach na forum od 2 osób?

Finalnie też, po to wziąłem samochód w leasing, aby w razie 'W' nie był to mój problem...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.