Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.01.2017, 10:46   #131
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,841
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 15 godz 8 min 59 s
Domyślnie

Dla przykładu w instrukcji Husqvarny TE450 miałem napisane , że po dłuższym postoju należy dwa razy odkręcić manetkę na full. I dopiero potem procedura startu.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 11:49   #132
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 36 min 43 s
Domyślnie

No to lekka siara zolci wiedza ze cos spartolili. Poczytam inne instrukcje hondy ale nie pamietam takich zapisow. Nie wrozy to dobrze na przyszlosc
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 11:56   #133
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A ja tam nie wiem, czy cos jest sp... czy też nie.
Teoretycznie możnaby powątpiewać, czy pompa w starej AT była szczęśliwa. Raz, że styki, dwa, że na małym ciśnieniu. Czyli ze sie moze zwalić i zamoczyć (choć przewidywalnie), czyli ze nie mozna wymienic na typowa samochodowke.
Za to mozna ja wypiąć w ogóle albo naprawić pod chmurą.
To samo z podciśnieniową Mikuni -niby sprytna, ale w upale sie zapowietrzała.
Chce powiedziec, ze dopóki nie wiemy, jaki był zamysł, założenia i ograniczenia konstruktora, dopóty to nasze pisanie p...leniem o szopenie jest. I dupy bólem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 13:57   #134
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
A ja tam nie wiem, czy cos jest sp... czy też nie.
Teoretycznie możnaby powątpiewać, czy pompa w starej AT była szczęśliwa. Raz, że styki, dwa, że na małym ciśnieniu. Czyli ze sie moze zwalić i zamoczyć (choć przewidywalnie), czyli ze nie mozna wymienic na typowa samochodowke.
Za to mozna ja wypiąć w ogóle albo naprawić pod chmurą.
To samo z podciśnieniową Mikuni -niby sprytna, ale w upale sie zapowietrzała.
Chce powiedziec, ze dopóki nie wiemy, jaki był zamysł, założenia i ograniczenia konstruktora, dopóty to nasze pisanie p...leniem o szopenie jest. I dupy bólem.
wydając ponad 56.000zł mało mnie interesuje co tam sobie konstruktor założył... kupując używkę po x-tym właścicielu trudno marudzić. AT nawet na gaźnikach pali w 1/2 obrotu wału a zabiegi z dodawaniem gazu czy jak to jest w instrukcji w lekkim dodaniem gazu gdy obroty będą niestabilne... moto na wtrysku to zwykły babol w sofcie, który jak przypuszczam w japan's moto jest na sztywno zapisany ECU i nie pozostaje jak się z tym pogodzić...

Ciekawe czy problem dotyczy tylko jakiejś pierwszej serii, czy wszystkich roczników.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 16:38   #135
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 36 min 43 s
Domyślnie

Wg mnie taka sytuacja jest nieakceptowalna i staralbym sie uzyskac jakies wyjasnienia od Hondy nt. akcji serwisowej.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2017, 23:40   #136
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 639
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 35 min 0
Domyślnie

Honda może g...... wiedzieć bo ECU robi chyba Keihin Corporation więc puki żółci nie ustalą między sobą co się dzieje to chyba ten wątek będzie miał 150 stron.Problemy jak wiadomo mogą być sprzętowe ze względu na coraz gorszą jakość materiałów lub softwarowe i nie wiadomo czy coś się da wogle przeprogramować.

Niestety jak chce się mieć nowe i z wodotryskami to trzeba liczyć się z problemami i kosztami.

Moim zdaniem serwisy w Polsce będą spychać klientów bo u nas spychologia to podstawa handlu , czyli wyjdź Pan za drzwi a mu damy Panu jeszcze kopa w dupę.
Ciekawe czy wogle jakiś serwis czy Honda Motor Poland napisali do Japońców że taki problem występuje.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 02:23   #137
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 36 min 43 s
Domyślnie

Na zachodnich forach tez temat jest poruszany - trzeba cisnac dilerow i wymagac konkretnych dzialan.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 10:29   #138
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,763
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 14 godz 36 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Ciekawe czy wogle jakiś serwis czy Honda Motor Poland napisali do Japońców że taki problem występuje.
A któż by śmiał?
Jest na to sposób - póki zima. Zasłyszane gdzieś w środowisku motocyklowym. Wszyscy co zakupili NAT zwożą je do jednego serwisu w jednym czasie i zapraszają media (TV, radio i Redaktorów pism motocyklowych) na ten czas. Powiadomić trzeba o tym fakcie fora zachodnie.
Drugi sposób to poczekać jak minie gwarancja i założyć stare poczciwe gaźniki
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 11:41   #139
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

u nas nie jeden dobry tuner by sobie z tym poradził... ale nikt dla tak niszowego tematu nie będzie sobie głowy łamał... no i pytanie czy ECU jest zalany czy nie bo w 1 przypadku to też specjalność japan i będzie trudniej..
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2017, 15:08   #140
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,763
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 14 godz 36 min 21 s
Domyślnie

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł - pewnie głupi. Czas ucieka i niedługo większość z NAT pozostanie bez gwarancji. Jeśli do tej pory serwisy tak działają to widzę dla was czarność....dużą czarność.
Danych dotyczących czujników pewnie nikt wam nie da (obawiam się, że nawet serwis nie ma). Póki nowe motocykle , może warto byłoby wszystkich zapędzić w jedno miejsce do łebskiego elektronika co by wam pomierzył wszystko co się da zmierzyć. Można by potem uśrednić dane i była by baza do dalszych napraw.

Jeśli natomiast po roku, lub dwóch zaczniecie sprzedawać NAT to też fajnie!!! Powstanie zgrabny rynek wtórny
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dusi ją na zimnym ozeh Uklad paliwowy i wydechowy 14 28.08.2016 09:32
Problem że startem tom500 Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 30.07.2015 12:53
Metaliczny strzał na zimnym KML Silnik, sprzęgło, skrzynia 19 19.09.2011 13:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.