Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.07.2024, 07:58   #141
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 36 min 45 s
Domyślnie

czy jest gdzieś opis, jak się taki basen robi? Znaczy się czy pokazywałeś ?
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 08:56   #142
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,195
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Marku dla ciebie wszystko napisz co chcesz wiedzieć postaram się podpowiedzieć co wiem i umie
Basen ma 7x4 m i jakieś 31m3 dzis twierdze ze powinien być wiekszy. Mimo że to więcej roboty przy niwelacji terenu więcej materiału pod nogi basenu i więcej piachu do rozplantowania.
Umnie basen zimuje . Ww tym roku inny skimer, tak wyciolem dziure w basenie zmieniłem też pompę na 16m3/h i wsypalwm piach do filtra nie dedykowany do basenów 440zl /25kg tylko budowalny ozdobny za 13zl za worek a tak to pilnowanie ph i chloru oraz profilaktyka woda od tamtego roku jest praktycznie cały czas piękna i ciepła
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 09:59   #143
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,615
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 16 godz 45 min 5 s
Domyślnie

Do basenu w rajstopach z wielbłądziej wełny włazisz
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 10:36   #144
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,195
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Z wyglądu małpa
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 10:37   #145
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 6,051
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 dni 4 godz 33 min 27 s
Domyślnie

Super sprawa. Kalesonów nie trzeba.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 20:09   #146
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,195
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
czy jest gdzieś opis, jak się taki basen robi? Znaczy się czy pokazywałeś ?

o basenie była wzmianka dokładnie tu https://africatwin.com.pl/showpost.p...6&postcount=76

Najpierw na kroki został wytyczony kawałek który miał podlegać pod niwelacje. Pierwsze rozłożenie na krzywym gruncie zmusiło mnie do złożenia i prac ziemnych.

Z narzędzi to łopata, grabie, jakieś tam motyki poziomica i laser krzyżowy jak ciemno sie robiło.

Mozolne przerzucenie ziemi ( gliniasta twarda) do czegoś co w sumie przypominało trochę poziom. Potem stawiając bloczki fundamentowe i przenosząc poziom z bloczka na bloczek tycze poziom i przestrzeń zasypuje piachem równam łata i zabezpieczam piasek i powstałą skarpe gazonami skręcajac je ze sobą.

Po tych zabiegach mam ten kawałek placu płaskiego,
pod planowanymi nogami basenu układam płytkę chodnikowa rozkładam plandekę i stawiam basen. tylko tyle i az tyle mozna układac kostke brukowac i takie tam ja

nie daje żadnego styroduru ani styropianu porostu piach i plandeka wystarcza. Nie zgęszczam piachu zagęszczarka.

szybko liczę 2% nie jest warte kwoty za styrodur
bardzo popularny na grupach fejsbukowych. A pamiętając rysunek z przyrody jak temperatura wody jak sie układa sie w jeziorach podobnych uwazam styrodur pod dnem basenu za wybitny przejaw głupoty i braku logicznego myślenia. a druga sprawa Porostu jeszcze wtedy planuje ze złoże basen na zime. Plan sie zmienił woda w basenie została na zimę przygotowana, tylko zwiększając ilość chloru i regularnie dorzucałem do boji te tabletki które podczas zimniejszych dni nawet nie chciały sie rozpuszczać.

Basen zamarzał czy cały nie wiem nie morsuje ot jak cieplej sie zrobiło cieplej odkurzyłem w nim dno po zimie orginalne zabzpoiecznie czyli czarna folia z dziurami troche smieci wpusciła, sprawdziłem ph i chlor i wystartowałem w nowy sezon odpaliłem podgrzewacz wody z junkersa od Emsi,ego junkersik od wilq.bb okazuje sie ze ma dziurawy wymiennik ale naprawimy !!

udaje sie mi podgrzać wodę 31m3 spalając 11kg butanu paliło sie to jakies 9 czy 10h i podgrzało z 19 do 25 stopni akurat wpadają znajomi co wyemigrowali do Norwegii to zaczynamy z sezonem gdzies na końcówce maja
gdyby były pytania śmiało
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 20:42   #147
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Nie mam tak wielkiego basenu jak Pałeł, ale te 30k litrów jest
u mnie jest okrągły, około 6m średnicy, 130cm wysokości od dna do lustra wody

Przez jakiś czas używam na izolację pod basem styropian 3cm, nad i pod nim leży zwykła plandeka. Nie mam ogrzewania (jeszcze), ale mam cały czas praktycznie wodę o temperaturze powyżej 25C. Wystarcza.
Miałem generator chloru w zestawie z pompą filtrującą (kartusze papierowe) i daje radę.
Basen ma swoje lata (16 dokładnie) więc pompa pokazała już środkowy palec. Kupiłem nową w tym roku - samą pompę bez generatora chloru (wcześniej co roku około 100kg soli dodawałem do basenu, około 85kg na start i potem wg potrzeby, aby generator działał). Pompa o wydajności około 9500l/h - wystarcza. Mało kiedy włączam dziennie pompę na dłużej niż 4 godziny.
Wracając do izolacji - na noc nakładam folię bąbelkową aby zredukować ucieczkę ciepła.
Nakładam... cóż, jak mi się chce, dzisiaj miałem 27 C wodę i miałem wrażenie, że kąpię się w zupie... ale każdy robi jak chce.
Niestety, działka jest zalesiona iglakami, więc czyszczenia mam średnio raz w tygodniu na godzinę (odkurzacz). Filtr dwa razy dziennie czyszczony, mieszany tryb - albo zaciąg wody z 3/4 wysokości basenu albo tryb skimmera, gdzie jednocześnie pcham chlor (tabletki). Taki układ mi się sprawdza, woda pomimo tego, że wcześniej dostała 80kg soli (generator padł jak 2 tygodnie już był basen) to wciąż piękna błękitna woda.
Za rok chcę coś w stylu mat grzewczych w układ pompy dołączyć - na mój basen będę 5 potrzebować, ale myślę o czymś co już mam, czyli wykorzystać jakieś stare grzejniki, tyle, że jak Pałeł wspomniał jak się widzieliśmy, będę musiał zrobić jakiś odbiornik ciepła aby w razie czego rdza nie leciała do basenu. Coś będę myśleć, ale to czas na zimę.
Basem co roku jest składany, ale jak będzie już jakiś patent z ogrzewaniem zrobiony to mocno się zastanowię nad zabudową/wiatką na basen aby dłużej z niego korzystać w ciągu roku.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2024, 16:53   #148
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,195
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 58 s
Domyślnie

właśnie skończyłem.
4 bity udarowe makity tx20 wiec nie polecam! połamały sie przy nie całej ilości 900 sztuk z tego 2 wkręty z udało mi sie przekręcić i łebek oderwać
zakrętarka do kręcenia wkrętów okazała sie idealnym zakupem, kiedyś myślałem fanaberia a dziś coraz częściej po nią sięgam.
niby to tylko 5 x50 z A2 ale szło to naprawdę ciężko mimo nawiercania deski tak jak zalecają kręcę egzotyka do modrzewia

rozciąłem też palucha ale chyba nie na tyle aby chirurga odwiedzać

pierwsze piwko na tarasie juz było, protrip jak wyjmiesz jedna dechę to masz siedzącą robotę
docigarka ze sparxa sprawdza sie kosztuje za dużo ale robi robotę polecam

deska podobno ma 145mm szerokości przerwa 7 przykręciłem 47 sztuk na na każdej po 18 wkrętów polskiego producenta https://styrnet.pl/zdjecia/2020/11/0..._TARASOWEJ.jpg


Nie kręciłem na ukryty montaż a tradycyjnie dwa wkręty na legar starałem się przykręcić wszystko od razu bo bedzie wichrować jak trzeba komuś do sczescia to podam ile mam na legraach i kontrłatach odstepu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20240720_183314.jpg (465.6 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20240720_192955.jpg (523.4 KB, 10 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20240721_160011r.jpg (1.11 MB, 14 wyświetleń)
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili

Ostatnio edytowane przez pałeł : 21.07.2024 o 19:06
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2024, 17:18   #149
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,245
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 5 godz 36 min 42 s
Domyślnie

Pałeł szacun za robotę 😀

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2024, 18:01   #150
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 36 min 45 s
Domyślnie

Zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę temperaturę
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupiłem v strom 250 Lakrua Inne - dyskusja ogólna 2 01.10.2019 17:06
po 11 latach na Lc8... kupiłem NAT.. :) ex1 CRF 1000 L 120 29.07.2018 18:02
Suzuki DRZ 400 E - robił ktos bagaznik? puszek Inne tematy 21 31.01.2018 10:59
Kupiłem Honde XL 250 S-będę potrzebował.... betu Inne tematy 34 22.05.2017 23:14
Kupiłem moto bez karty pojazdu. Wieszać sie, czy nie? nicek27 Inne tematy 28 06.02.2016 18:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.