Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.07.2024, 15:01   #11
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,412
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 11 godz 52 min 16 s
Domyślnie

Z różnic między ktm a hqv to inny zbiornik
Znowóż GG ma jakieś jnne pompy sprzęgła/hamulca oraz obręcze.
Poza ty to już chyba tylko różnica w palstikach, OEM oponach i siodłach.

GG ponoć składany w Hiszpanii, reszta w Austrii.

Czemu sprzedają? IMO ten motocykl nie hard i są lepsze (szosowo) duale. Jak ktoś zasmakuje offu to kupuje harda jak nie to jakiegoś lekkiego szosowego adv. W terenie potrafi na prawdę zmęczyć, na szosie może ludziom braknąć owiewki, lepszego poddupia czy czegoś tam. Pewnie są i inne motywacje.

Przebieg?
Te silniki produkowane są dłużej niż stare LC4 więc po teorii większość wad powinna być już wyeliminowana. Rozwiązania podobne do tych z EXC. Ino trzeba mieć jasność, że to jest 1 potężny garnek i 74 kuce. Pompa jednaka jak w EXC.
No i jest problem Euro5. Silnik musi coś palić, jak nie bezynę to zawory i tłok.
No i jeszcze użytkowanie. Gro właścicieli myśli, że to hard i haje im ostro w dup.e. Obstawiam, że inne duale traktowane jak ten pomiot dłużej by nie wytrzymały.

Zmiany
Od bodajże 2017 jest inna głowica (wałek wyrównoważający, koniki bez awaryjnych rolek) od 2019/2020 podnieśli moc do 74 - nie widzę różnicy w stosunku do wcześniejszego modelu. w tych samych rocznikach zmienili też na pewno widelec z 4CS na XPLOR (imo oba na nic). Pewnie są też jakieś inne duperele.

W mojej opinii, poza ogólnie dziwną koncepcją i w wielu aspektach nie do końca przemyślanymi koncepcjami, na nic jest widelec, sprzęgło, mapowanie wtrysku i przepustnic. Główna przewaga nad starą LC4 to w zasadzie brak wibracji i dostępność części, no OK, nieco lepsza poręczność.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 15:47   #12
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,841
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 15 godz 8 min 59 s
Domyślnie

Siwy u Karlika jest PR7 na sprzedaż
Mnie także w 690/700/701 przeraża ilość awarii o których można przeczytać...
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 16:29   #13
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 430
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 16 godz 22 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucky Luke Zobacz post
Siwy u Karlika jest PR7 na sprzedaż
Ten u Karlika stoi już dobrych kilka miesięcy. Najpierw był cały z dodatkami wydechy itp. teraz trochę tańszy ale golas

Od jakiegoś czasu przeglądam ogłoszenia i mam podobne spostrzeżenia co Siwy "Czemu ludzie wystawiają na sprzedaż 1-2 letnie sprzęty?"

Mam wrażenie, że to trochę kwestia marketingu huski czy ktm. Ludzie kupują bo będzie super wow oh ah ale po roku okazuje się, że to jednak wymagający sprzęt. Sporo jest ogłoszeń prawie nowych motocykli oczywiście z pełnym pakietem dodatków, szpejów, lampek itp.

Podobnie jak z BMW GS - wpisujesz w gooogle "motocykl turystyczny" wyskakuje GS, wpisujesz "motocykl na TET" - wyskakuje Yamaha T7, szukasz czegoś enduro adventure wyskakuje 701
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 17:09   #14
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,412
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 11 godz 52 min 16 s
Domyślnie

A propos zmian to jest jeszcze aspekt mentalno-finansowy.
To w sumie drogi motocykl więc nówki kupują pewnie glownie zasobni obywatele przekonani tabelkami. Potem zabawka męczy albo nudzi i są jakieś nowe prześwietne zabawki na pewno lepsze i przede wszystkim nowe, stare więc się sprzedaje.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 18:02   #15
kuba1981
 
kuba1981's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 114
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kuba1981 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 41 min 14 s
Domyślnie

Miałem dwie 690 jena śmigała bezproblemowo,druga pechowa.Jak nie pękły kable, problemy z przepustnicą, typowe dla tego modelu,pękające kanapy itp.
Generalnie motocykl dobry ale do szutrowania i lekkiego off ,ma mały prześwit, duży skręt, słaby zasięg 200km .Jak na niego patrzysz to może się podobać ale jak już jeździsz to jakoś czar pryska,mi nie leży ten motocykl.
Co ciekawe często motocykle mają problem z przegrzewaniem i mowa głównie o tych po 17 r. Gdy rozbierałem górę w KTM 19r. I zamówiłem uszczelki pod główce i cylinder nie zauważyłem,że dostałem od starszego modelu , bardzo podobne ale jakie było moje zdziwienie,że kanały wodne w starej uszczelce mają około 15x5 mm wielkości gdzie w nowej to zaledwie mała dziurka 2/3 mm średnicy? Może specjalnie robią tak by motki szybciej padały przez przegranie ? Nie wiem ,ale znajomy w roczniku 2022 już wymieniał tłok przy przebiegu 4 tys. Km na szczęść e na gwarancji , ale Moto częściej jest w serwisie niż jeździ.
No i jeszcze sprzęgło które pada bardzo szybko przez źle smarowanie, dźwignie hamulca , pękające śruby subframe itp .
Na początek trzeba dużo wymienić by Moto było zdatne do jazdy bez niespodzianek.
Co jeszcze zauważyłem to chyba huski jakoś mniej się psują ? Nie wiem z czego to wynika ...ale jak ktoś chce nie zajrzy na grupę 690 , praktycznego co chwilę ktoś prosi o pomoc bo Moto ma jakiś problem.
__________________
__________________________________________
Motocykle dwa HONDA i KLR-A ...nie aktualne
KTM 950 adv S & KTM 450 ExcR .... było
Teraz KTM 690 Enduro R + EXCf 450 🙂
kuba1981 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2024, 08:18   #16
Artek
GO HUNT!
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,672
Motocykl: Hunter z Gasem!
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 4 tygodni 22 godz 15 min 4 s
Domyślnie

Najlepiej by było postawić te same roczniki koło siebie i porównać...
Na pytanie w salonie o różnicę między motorami sprzedawca odpwiedział: pozycjonowanie marki ceną. Ja dopuszczam podobną politykę, jak w markach vw, seat, skoda. Różnic w roczniku '23 nie widziałem ( oprócz felg, plastyków i zbiorników).
Rocznik '23 nie ma w silniku żadnych zmian między markami. Kupując części do gasa szukałem w katalogu ktm dla tego samego rocznika.
Dlaczego ludzie sprzedają nowe motorki: popatrz na przebiegi tych motocykli. Ostatnio widziałem 3-letni motor z przebiegiem 700 km. Kupują czasem dla szpanu bez jazdy próbnej i są rozczarowani tym, co kupili. Mam znajomego, który kupił już 3 skuter i nadal chce kolejny (wave, xmax 125, xadv 350).
Kupiłem, bo lubię bezdroża i szutry, które robię w jeden, dwa dni, rzadziej kilka. Afryka mi zaczyna przeszkadzać wagą do mojego stylu jazdy. Poza tym baba tym motorem też jeździ.
Kupiłem ceną, baba kolorem. Choć hsq ładniejsza.


Awaryjność: na razie motor ma 2500km, więc nic na ten temat nie powiem. Zjarało się tylko sprzęgło, ale to wina użytkownika. Tylny odblask odpadł natychmiast:/ Niemniej słyszy się o awariach, a np. w takiej T7 cisza...a dużo moich znajomych zamieniło afryki i trampki na T7.

Moim zdaniem motor nie nadaje się do hard. Należy mu zmienić wydech, airbox, przemapować pod siebie. Amor skrętu też mile widziany, bo np. u mnie przy 160 km/h łapie zabójczą shimmy.


Ps. A z Ravem muszę się napić czeskiego w czeskiej Brannie.

Ostatnio edytowane przez Artek : 06.07.2024 o 09:48
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2024, 09:09   #17
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,845
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 10 godz 46 min 0
Domyślnie

Ja maiłem pierwsza wersję 2009 - miał przeszło 70 tys km silnik wg mnie spoko - zero brania oleju.
Elektrycznie nie lubił wody - czasami po przejeździe przez jaką rzeczkę gasł i dawał odpocząć kierownikowi po czym jakby nigdy nic odpalał i jechał dalej.
Ja nie wiem czy nie warto kupić zadbanej sztuki po 2012 tylko nie pamietam do którego roku
Tu masz opisy gościa co i jak do 140 tys km
https://www.dualadventure.com/vehicle/

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Ps. A z Ravem muszę się napić czeskiego w czeskiej Brannie.
Oj muszę coś się ogarnąć i coś zaklepać z noclegiem - lubię czeskie piwo a Branna
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2024, 14:55   #18
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,065
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 2 min 26 s
Domyślnie

W kontekście Brannej i piwa jest obok konkurencyjna impreza w tym samym czasie. Zapisałem się.
https://www.beer-treking.cz/
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2024, 23:04   #19
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,391
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 7 godz 26 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
W kontekście Brannej i piwa jest obok konkurencyjna impreza w tym samym czasie. Zapisałem się.
https://www.beer-treking.cz/
To mię teraz Boski zaimponowałeś
Może jakie spotkanie kondycyjne zorganizujemy
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2024, 07:08   #20
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,845
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 10 godz 46 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
To mię teraz Boski zaimponowałeś
Może jakie spotkanie kondycyjne zorganizujemy
Ale w piciu czy trekingu
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.