Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.10.2010, 14:46   #11
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 2 godz 40 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
piszmy nasze posty czystą polszczyzną i z właściwym naszemu forum humorem a tych kilka wtrętów w powszechnie uznanym języku obcym nikomu krzywdy nie uczyni.
Popieram w całej rozciągłości.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 18:33   #12
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,322
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 5 godz 15 min 53 s
Domyślnie

Ja pierdolę, zima idzie.
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 18:34   #13
Dzieju
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,603
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 10 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Ja raz spróbowałem na tym forum zwrócic komuś uwagę i to w żartach. I chyba już więcej tego nie zrobię bo się gość obraził. I zostałem wrogiem publicznym.
No i dobrze że zwróciłeś, to nie jest forum maniaków komputerowych, jakiś hakerów czy innych "zboczonych" sieciowo.
Dlatego jeśli komuś stwarza trudność pisanie używanie polskiego języka ( pomijam szczegolne przypadki obcokrajowców) i muszą posługiwać się jakimiś wydumkami w postaci niezrozumiałych skrótów to może nie zauważyli ze to normalne forum a nie specjalistyczne gdzie większość zdań będzie zamienione na skróty.
Jeśli w tym miejscu ktoś się obruszy na to co napisałem to tylko potwierdzi że mam rację a jeśli przeczyta w spokoju to znaczy że zrozumiał o co mi chodzi.
Całkowicie nie jest dla mnie akceptowalne zniekształcanie naszej polszczyzny i nie jest żadną wymówką że niby świat się zmienia i tak trzeba .
Brnąc w tą uliczkę skrótów czy dziwnego słownictwa za parę lat ludzie zamiast rozmawiać wydawali by z siebie jakieś bliżej nie określone dźwięki........to po cholerę dawno temu za czasów mamutów zaczęli pracować nad mową ludzką..... skoro grozi nam cofniecie się do ich poziomu.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 07.10.2010 o 19:01
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 18:52   #14
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artuditu Zobacz post
Ja pierdolę, zima idzie.
IMHO masz rację.
__________________
Lista ignorowanych uaktualniona. Forum ponownie nadaje się do czytania
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 18:53   #15
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

To co, "fuck you" też odwołane?


i HRC?

Ostatnio edytowane przez Beddie : 07.10.2010 o 18:56
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 19:05   #16
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,002
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 24 min 23 s
Domyślnie

jestem forumowym wapniakiem i też nie wiem co znaczą powyższe skróty. Oprócz tych dwóch już wytłumaczonych. Chyba się starzeję hehehe.
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 19:06   #17
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hero Zobacz post
Dlatego mam postulat:
SZANUJCIE SWOJ JEZYK OJCZYSTY I ZACZNIJCIE GO UZYWAC

Da sie zrozumiec, ze pewne slowa (szczegolnie nazwy wlasne) brzmia smiesznie po przetlumaczeniu, np: komputer, internet itd. Ale dla mnie osoby, ktora na codzien posluguje sie innymi jezykami niz ojczysty jest dziwne do czego sami wlasny jezyk doprowadzamy. Pewno jak mi przyjdze wrocic kiedys do Plski bende musial sie przestawic i zapomniec o wyrazeniach szczegolnie angielsko jezycznych jakich uzywam tu na codzien przy rozmowach z Polakamijak -tak bym mogl dogadac sie ze swoimi rodzicami czy wujkami i ciociami.
Pisalo sie wiele na tym forum o prawidlowej ortografi , pisalo sie tez na innych forach a nasz smieszny rzad nawet sie tym ustawowo probowal zajac. Niestety i sejmowi i innym partaczom to za bardzo nie wyszlo . Dlatego wemy sie za to. Mamy naprawde niezly dorobek literacki, nierzadko przewyrzszajacy swym poziomem i obszernoscia dorobek o wiele bardziej liczebnych narodow i powierznoiwo wiekszych od nas.
A jak juz ktos do szkoly mial pod gorke, lub wolal jezdzic na moto, to lepiej nawet sie czyta, jak uzywa slangu czy gwary, a nawet odpowiednio i z umiarem uzytych przeklenstw (ten rozdzial literatuty to mamy zdecydowanie najlepiej rozwiniety wsrod narodow swiata). Jest tu wielu doskonalych moim zdaniem pisarzy, "opowiadaczy" i wole ich czytac niz kolejny post do ktorego musze szukac instrukcji obslugi w internecie lub encyklopedi. Nie tyczy sie to typowo technicznych wywodow, bo tych jak nie rozumiem to jedyne co pomoze to wybor odpowiedniej szkoly, odpuszczenie sobie i zostawienie tego fachowcom, lub nauka od podstaw na zasadzie praktyki.
Zapewne moje wywody zawieraja bledy ortograficznie i nie tylko, wiem ze w pewien sposob kalam swoj wlasny jezyk ale napisalem to w swoim ojczystym jezyku. Daltego podobaja mi sie podpisy u niektorych w rodzaju "pisze prawidlowo po Polsku". Podoba mi sie to ze koledzy co przebywaja dluzej niz ja na obczyznie tez potrafia napisac obfite relacje, nie wstydzac sie tego iz zaczynaja miec lekke problemy z jezykiem Polskim. Przeciez mogli by napisac po Lacinie i to bylby niezly Lans.
Rozumiem, że Twoje błędy ortograficzne są celowe i mam na nie przymknąć oko? Pijesz do mojego tytułu z fotorelacji, niestety wyrażenie "Moim skromnym zdaniem" nie zmieściło się w tytule, także zastosowałem ogólnoświatowy skrót "IMHO", cóż zawsze można z tego powodu rozpętać burzę i widząc po odpowiedziach udało Ci się to.
Proponuję wsiąść na motocykl, przejechać parę kilometrów, zrobić kilka fajnych zdjęć, umieścić je na forum, od razu Ci się zrobi lepiej
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 19:27   #18
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 17 godz 35 min 36 s
Domyślnie

FAQ jest na pierwszej stronie od poczatku forum i jakos nikt sie nie dopierdala.A tu nagle tak w oczy razi.Macie teraz strone ze skrotami i ich wyjasnieniami,wiec zawsze mozna zajrzec,ot z ciekawosci.Ja tez nie uzywam zadnych ze skrotow,ale jakos nie wpadlem na to zeby sie dopierdolic i posty nabijac.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 19:36   #19
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
.A tu nagle tak w oczy razi.Macie teraz strone ze skrotami i ich wyjasnieniami,wiec zawsze mozna zajrzec,ot z ciekawosci.Ja tez nie uzywam zadnych ze skrotow,ale jakos nie wpadlem na to zeby sie dopierdolic i posty nabijac.
może dlatego, że jeżdżę BMW
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2010, 19:38   #20
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 17 godz 35 min 36 s
Domyślnie

Pewnie tak
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
IMHO ładniejsze przełęcze niż przereklamowane Passo Stelvio - Alpy 2010 dopra Trochę dalej 41 28.10.2010 08:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.