Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.07.2024, 19:43   #11
dyferx


Zarejestrowany: Jul 2024
Posty: 10
Motocykl: RD03
dyferx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 36 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Jak nie wiedzą co to jest niech wymienią silnik - a ja się martwię ze klekocze 890 ( nieco bardziej bym powiedział )
To samo im zaproponowałem, ale okazuje się że Honda ma taką politykę, że nie wymieniają silników. Będą szukali do skutku, wymienią połowę fabrycznie zamontowanych elementów silnika, nawet jeśli będzie to kosztowało więcej niż cały silnik...

Przez to że motocykl jest tak świeży pozostaje jeszcze opcja odstąpienia od umowy, ale żeby to nastąpiło musi minąć 30 dni w ciągu których nie będą w stanie usunąć naprawy (6 miesięcy jeśli będą musieli czekać na części)
dyferx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 08:46   #12
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

jeżeli niezależne od sprzęgła a także wrzuconego biegu to może być wałek wyrównoważający, Czy ten dźwięk jest od nowości czy też się pojawił w trakcie użytkowania ?

Generalnie motocykl nie do jazy! odstaw do z powrotem bierz zastępczy i niech szukają, Twoje wątpliwości co do dalszej jazdy są absolutnie uzasadnione.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 09:33   #13
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 36 min 43 s
Domyślnie

wyslalem film do dobrego mechanika z aso hondy zajmujacego sie glownie tymi jednostkami. dam znac co odpowie.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 11:56   #14
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

https://youtu.be/o1K1Bpk08ig?si=-J1x3ojZjB2vYoqg


https://www.advrider.com/f/threads/t...31281/page-122

coś piszą o źle założonej dyszy olejowej w pokrywie alternatora oraz pomiędzy połówkami silnika... motocykl miał 1100km i obie dysze były źle założone, silnik został rozebrany w całości.

Zrzucić lewą pokrywę to nie problem.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 19:52   #15
dyferx


Zarejestrowany: Jul 2024
Posty: 10
Motocykl: RD03
dyferx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 36 min 17 s
Domyślnie

Mały update sytuacji.

W pierwszej kolejności w ASO wymieniono kosz sprzęgowy, łożysko i tuleje kosza, po odebraniu motocykla i przejechaniu kilku kilometrów, w ciągu których motocykl się nagrzał stukanie wróciło, czyli nic się nie zmieniło.

Kilka dni później wróciłem do ASO z tym samym problemem. PO kolejnym tygodniu dostałem odpowiedź że tym razem naprawili, dziś pojechałem odebrać motocykl, przed podpisaniem odbioru wziąłem go na jazdę próbną, po przejechaniu jakichś 6 km i nagrzaniu się motocykla, stukanie znowu się pojawiło, czyli znowu się nic nie zmieniło. Więc wróciłem i zostawiłem motocykl ponownie....

Dla mnie to jest masakra, podróż do Hiszpanii na pustynię Gorafe planowana od roku, motocykl kupiony i doposażony specjalnie pod ten wyjazd. Kupa kasy wywalona, sezon w plecy, wyjazd w plecy, a honda ma zamiar wymieniać losowo części po kolei....
dyferx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 20:01   #16
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 36 min 43 s
Domyślnie

informacje od kolegii mechanika:

1. autoryzowany diler MUSI w ramach gwarancji usunac usterke i nie ma opcji zeby sie z tego wymigal
2. diler jest franczyzobiorca uslugi jaka jest bycie sprzedawca autoryzowanym marki i wszelkie skargi na niego do centrali mocno mu w kontaktach z centrala szkodze - w rzeszowie dilerowi yamahy odebrano autoryzacje - tak duzo bylo skarg na przedsiebiorce
3. honda faktycznie nie praktykuje wymiany calych silnikow ale serwisant ma szybki dostep do czesci zamiennych - duzo szybszy niz sklepy internetowe nie bedace oficjalnymi dilerami a tylko 'przepakowywaczami' - ostatnio na czesci do hondy czekalem ponad miesiac i zrezygnowalem - kolega mechanik dostarczyl mi je w 48h bo jako autoryzowany diler ma priorytetowa pozycje w europejskim magazynie centralnym - 'przepakowywaczy' sie zlewa i sa na koncu ogona
4. cisnąc nie odpuszczac - zbierac dokumentacje i notowac daty. w sytuacji mocno kryzysowej zwracac sie oficjalnie do centrali firmy - diler jest zwiazany bardzo restrykcyjna umowa i centrala ma naprawde wiele metod dyscyplinujacych go

tyle od wieloletniego pracowanika serwisu hondy z gornego slaska
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 21:44   #17
Jarczoq
 
Jarczoq's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Poznań
Posty: 216
Motocykl: RD07a
Przebieg: ^90 000
Jarczoq jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Mogę to potwierdzić.
Jarczoq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 22:02   #18
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 267
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 22 godz 39 min 48 s
Domyślnie

wszystko miej na piśmie, wszelakie kontakty
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 11:46   #19
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

szukaj innego ASO, mogli wymontować kosz sprzęgła i złożyć bez niego dla testu czy to pomoże, jeżeli nie to zostaje wałek wyrównoważający lub jakiś problem z napinaczem łańcucha rozrządu (on chyba jest dopinany jeszcze przez ciśnienie oleju). Samej diagnostyki na 2-3 godz.

Jeżeli wszystko będzie ok to problem może dotyczyć zbyt dużego luzu zazębienia wałka wyrównoważającego i wału (w CRF1100 zrezygnowano z nożycowych kół zębatych) przy mocnym nagrzaniu silnika następuje powiększenie luzu, mało to prawdopodobne ale nic innego już nie ma z prawej strony silnika...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 12:12   #20
dyferx


Zarejestrowany: Jul 2024
Posty: 10
Motocykl: RD03
dyferx jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 36 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
szukaj innego ASO, mogli wymontować kosz sprzęgła i złożyć bez niego dla testu czy to pomoże, jeżeli nie to zostaje wałek wyrównoważający lub jakiś problem z napinaczem łańcucha rozrządu (on chyba jest dopinany jeszcze przez ciśnienie oleju). Samej diagnostyki na 2-3 godz.

Jeżeli wszystko będzie ok to problem może dotyczyć zbyt dużego luzu zazębienia wałka wyrównoważającego i wału (w CRF1100 zrezygnowano z nożycowych kół zębatych) przy mocnym nagrzaniu silnika następuje powiększenie luzu, mało to prawdopodobne ale nic innego już nie ma z prawej strony silnika...
Napinacz rozrządu wymienili przedwczoraj - nie pomogło...
dyferx jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
awaria. crf1100 , klekocze , silnik


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pokrowiec dla crf1100 flash Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 28.06.2021 15:32
antena GPS w CRF1100 szynszyll Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja 1 26.12.2020 14:39
Klekoczący hamulec tylni ;/ Kuba Hamulce, kola, opony 17 18.02.2011 16:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.