Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2024, 00:35   #11
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

yo!

1. https://www.cmsnl.com/honda-xrv750-a...s_36100mn4008/

przekaznik odpowiadajacy za prace pompy - pracuje jedynie gdy wal korbowy sie obraca

2. impulsy z cewki z pod lewego dekla podawane do modulu - kabel zolty i zolto bialy

3. https://www.cmsnl.com/products/recti...n_31700196000/

diody układu warunkujacego prace stycznika rozrusznika - w jego sklad wchodzi czujnik biegu neutralnego/czujnik klamki sprzegła/czujnik stopki bocznej. ich wzajemne zwarcia/rozwarcia umozliwiaja badz nieumozliwiaja obrucenie rozrusznikiem badz zgaszenie silnika gdy np na biegu otworzysz stopke.

glowne polaczenie regulator/akumulator/stacyjka znajduje sie pod air-boxem i aby sie do niego dostac MUSISZ air-boxa zdemontowac.

jedyne co moze Ci 'pstryknac' po przekreceniu kluczyka to przekazniki przednich lamp. napiecie po stacyjce idzie przez bezpiecznik B i zasila cewki w przekaznikach. innych brak. tutaj instrukcja. schamet dla rd07a na stronach 270 i 271:

https://megawrzuta.pl/download/be5f5...8a19764df.html

mozesz miec problem z ukladem bezpiecznika D, z układem kluczowania sprzeglo/stopka/neutral albo po protstu zasniedziale luzne bezpieczniki w skrzynce po prawej obok zbiorniczka z plynem hamulcowym na tyl. to zmora rd07a - zbyt luzne gniazda bezpiecznikow A-E. wyjmij je wszystkie i sprawdz czy nie lataja luzno w swoich gniazdach i czy ich styki nie sa zasniedziale. ten element jest wyjatkowo niesolidnie wykonany jak na obciazenia, ktore ma przenosic.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2024, 00:50   #12
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 506
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50500
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 dzień 19 godz 22 min 47 s
Domyślnie

bo słów brak Ok , u mnie w takim razie po przekręceniu stacyjki cykał przekaznik grzanych manetek i gniazda zapalniczkowego (założone przez poprzedniego właściciela) Nie wspominałem o nim bo wiem za co odpowiada.
Zdejmę w takim razie airboxa , przy okazji założę pierścień który razem z Lepim "wyczarowaliście".
Jeśli dobrze pamiętam to zakłada się go na tył ?

Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem + ten w przekazniku rozrusznika czysto i srebrno. Wiem że to może dziwnie zabrzmi ale gdzie nie zajrzę to wszędzie zero sniedzi , nie wiem jak jeździł poprzedni właściciel , ale ja przez 13 lat nigdy nie jechałem w deszczu , może parę razy po deszczu .
Motek stoi w suchym , ciepłym garażu i pewnie dlatego zabardzo nie śniedzieje . Bardzo mnie ciekawi co znajdę pod Airboxem.
szarik jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2024, 01:13   #13
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

instrukcja montazu pierscienia znajduje sie w poscie o nim. zakladasz go na gaznik, ktory zasila tylny cylinder, czyli na ten na ktorym zamontowany jest rowniez mechanizm obrotowy z linkami gazu.

jezeli zniknelo Ci cykanie przekaznika od grzanych manetek to sprawdz czym jest on sterowany - najwidoczniej albo zniknelo napiecie sterujace nim albo padl sam przekaznik ale raczej to pierwsze. ktos musial sobie pozyczyc +12V po stacyjce aby zasterowac przekaznikiem. najczesciej jest to zrobione w sposob barbarzyński za pomocą np tego gowna nad gownami i na milion innych psychodelicznych sposobow. instalacja elektryczna to najbardziej zmotana przez ludzi czesc motocykla - raj dla 'zosi samosi'
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 03.07.2024 o 10:43
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2024, 23:24   #14
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 506
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50500
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 dzień 19 godz 22 min 47 s
Domyślnie

Dobraaa ... przyczyna usterki odnaleziona .... jak ją zlokalizowałem to musiałem trochę poleżeć na chłodnej posadzce garażu , wygadując najwymyślniejsze przekleństwa (Jeśli będę musiał kiedykolwiek iść do spowiedzi to opowiem po prostu księdzu tę historię)

Rozebrałem 1/3 motura w polu , potem czekałem 4 godziny na transport 2x 235 km , zawróciłem dupe wielu ludziom na forum i nie tylko , następnie do-rozebrałem....

20240703_214903.jpg

A wszystko to po to , aby dowiedzieć się że to po prostu bezpiecznik ... aleee nieee , nieee przepalony przecież wygląda tak

20240703_215323.jpg

On se po prostu (prawdopodobnie od wibracji) "wzion i pynkł" w lewym dolnym rogu.
Jak go wziąć do reki wygląda ok , jak go pociągnąć za nóżkę robi się szczelina i kupaaa .
Po wciśnięciu do skrzynki bezpieczników nie robi , chyba że na chama docisnę go do spodu , jaaa pierrr
Na moją niekorzyść wtedy tam na polu zadziałał fakt , że miałem wyłączoną stacyjkę kiedy sprawdzałem bezpieczniki . Bo dzisiaj po sprawdzeniu wtyczek pod airboxem opadłem z sił bo znowu styki czyste srebrne , wtedy jeszcze raz wydłubałem skrzynkę bezpieczników (na załączonej stacyjce) iiii cyknął mi na chwilkę przekaznik grzanych manetek , no iiii ... wtedy położyłem się na betonie ...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20240703_215357.jpg (92.3 KB, 21 wyświetleń)
szarik jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2024, 23:29   #15
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 6,051
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 dni 4 godz 33 min 6 s
Domyślnie



Szarik, idź w sobotę zagraj w totka. Takiej historii jeszcze nie słyszałem. W tym bezpieczniku jest 500km jazdy holownika. Dbaj o niego, podlewaj, niech rośnie
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2024, 23:48   #16
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 506
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50500
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 dzień 19 godz 22 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post


Szarik, idź w sobotę zagraj w totka. Takiej historii jeszcze nie słyszałem. W tym bezpieczniku jest 500km jazdy holownika. Dbaj o niego, podlewaj, niech rośnie
Fassi-ku raz jeszcze dziękuję za szybki telefon z mozliwymi wskazówkami
Holownik na szczęście był mój , gorzej bo będę się musiał alkoholizować z "holowniczym" aaa on to "umi robić" więc weekend będzie bez niedzieli .
Bezpiecznik będzie na pamiątkę pozostawiony , zapewniam .
Jak sobie teraz o tym myślę to frajer pompka ze mnie kuuurde ...
Żona twierdzi że dobrze wyszło bo zgodnie z planem miałem wrócić około 21.30 , a od 20.00 zaczęła się burzo-ulewa do 24.00 .... więc "wygrałem " wracając o 4.00 rano samochodem...
Kochana żona , od razu mi lżej
szarik jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 06:27   #17
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

wyłaczyłes w panelu sterowania automatyczne aktualizacje oprogramowania i nie wykupiles abonamentowego service packa na bezpieczniki to masz za swoje... za pokute odmowisz koronke do św. Melona i przez tydzien bedziesz mył naczynia w deszczówce
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 04.07.2024 o 07:29
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 06:39   #18
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,839
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 1 godz 5 min 7 s
Domyślnie

Nauczka. Miernik zawsze przy sobie i przelatywać nim bezpieczniki na dzwonku. Złośliwy dziad
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 07:19   #19
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 26 min 31 s
Domyślnie

Miałem podobny przypadek w innym motorku, właściciel się wkurwił i go sprzedał po tym jak motorek wrócił z dalszego wyjazdu na przyczepie i nie znalazł nikogo kto by się zajął naprawą. Czasem bezpieczniki zrobią fiku miku, dobrze że znalazłeś usterkę .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2024, 11:05   #20
Artek
GO HUNT!
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,672
Motocykl: Hunter z Gasem!
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 4 tygodni 22 godz 15 min 4 s
Domyślnie

Niestety zdarza się czasami taki zonk.
W niektórych autach stosuje się już bezpieczniki automatyczne.


Nie chcę nic mówić, ale kiedyś jeden "gość" mnie uczył i mówił, żeby bezpieczniki "kupować" na szrocie ze starych golfów 2. Serio.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebna pomoc w drodze trolik1 Inne tematy 5 23.04.2023 07:24
Potrzebna pomoc pada mi regler jestem w drodze pantufl Pomagamy - za free 9 12.05.2015 23:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.