Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.09.2024, 15:37   #271
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 562
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 16 godz 2 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Podam Ci pewien przykład najprzykład Marek.
Na początek odrobina tzw backstory: przetaczając k1100 w garażu parę dni nazad jakoś mi się tak bujnęło i zakołysało. Aż się zastanowiłem co byłoby jakbym tak się wywalił czy bym tego klocka uniósł. 270kg bodaj, na sucho.
W ten weekend jeździliśmy z małżonką i naprawdę za Boga nie wiem - wyebaem się na parkingu przed cukiernią. Jakoś za mocno się przechyliłem przy zbyt niskiej prędkości. Młoda siedziała z tyłu i nie ogarnęła że lecimy i nawet się nie podparła przecie ja się nie wywracam.

Tak więc bilans rozbite lusterko. Wkurw mój był zaprawdę duży ale co zrobić.
I tu, nastąpi clue

Po wysłaniu maila do oddalonego o 15km salonu BMW team Dlugoleka otrzymałem odpowiedź po 15 minutach: lusterko będzie do odbioru nazajutrz. Rano.
Motocykl 1995r.


Dlatego jeżdżę starymi BMW. Choć niestety ich masa
Bywa przytłaczająca

Na koniec. Podniosłem ją sam za pierwszym razem. Tyle dobrego.
W tej opowiastce jest zdanie klucz (wyj,*bałem się na parkingu przed cukiernią) Wiadomo nie od wczoraj że cukier robi niekontrolowaną masę motocykla 😉😜

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 16:00   #272
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,127
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 3 dni 35 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Podam Ci pewien przykład najprzykład Marek.
Na początek odrobina tzw backstory: przetaczając k1100 w garażu parę dni nazad jakoś mi się tak bujnęło i zakołysało. Aż się zastanowiłem co byłoby jakbym tak się wywalił czy bym tego klocka uniósł. 270kg bodaj, na sucho.
W ten weekend jeździliśmy z małżonką i naprawdę za Boga nie wiem - wyebaem się na parkingu przed cukiernią. Jakoś za mocno się przechyliłem przy zbyt niskiej prędkości. Młoda siedziała z tyłu i nie ogarnęła że lecimy i nawet się nie podparła przecie ja się nie wywracam.

Tak więc bilans rozbite lusterko. Wkurw mój był zaprawdę duży ale co zrobić.
I tu, nastąpi clue

Po wysłaniu maila do oddalonego o 15km salonu BMW team Dlugoleka otrzymałem odpowiedź po 15 minutach: lusterko będzie do odbioru nazajutrz. Rano.
Motocykl 1995r.


Dlatego jeżdżę starymi BMW. Choć niestety ich masa
Bywa przytłaczająca

Na koniec. Podniosłem ją sam za pierwszym razem. Tyle dobrego.
Dlatego czasem mi chodzi po głowie aby znaleźć takiego młodszego gieesa jak mamy obecnie. Będzie trochę nowocześniejszy ale jednocześnie wszystko będzie w nim na starym miejscu, niestety nie wiem czy miały tempomat
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 16:08   #273
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 502
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 18 godz 33 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
245kg w nowoczesnym motocyklu nibyadv teknotravel to jest jakaś kuwa kpina.

Przypomnę że r80g/s ważył jakieś 186kg zalany pod korek. 19.5l paliwa.

Jak to mówią czechowie svet se zesral
Tyle, że R80G/S i temu podobne
miały silnik, ramę,koła i tylko/aż kierowcę...
Był totalny brak "pomocników", "asystentów"
wszelkich wspomagaczy wszystkiego,
włącznie z logicznym myśleniem,
kontroli trakcji, trybów, map, radarów,
zdalnej regulacji zawieszeń, szyb,
grzania du.y, rączek, łączeń z wszelkimi multimediami
itd, itp. Do tego cała aparatura trzymająca "to"
przy życiu.
I kilogramy lecą, bo normy, atesty, wymagania,
bo klient ma mieć wypas choć by tonę ważyło,
inaczej nie kupi
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2024, 18:29   #274
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,127
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 3 dni 35 min 35 s
Domyślnie

Jak mi się dobrze dzisiaj jechało. Jedyną niedogodnością była kwestia parowania w kasku. Jak ten silnik w motocyklu jedwabiście pracuje, opony bajka ale mają wadę w miejscach gdzie asfalt jest jak patchwork, wtedy każda nierówność jest odczuwalna na kierownicy. Przed Stopnicą ponownie odpuściłem odbicie amortyzatora z przodu ale za krótko było aby się zorientować czy się poprawiło. Piekarnia do 16 to udało się kupić bułki i nawet jakoś je przewieźć do domu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5504.jpg (208.3 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5510.jpg (520.0 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_5513.jpg (807.2 KB, 13 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2024, 22:29   #275
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,822
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 15 godz 9 min 56 s
Domyślnie

W końcu dotarty to dobrze mruczy
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2024, 08:17   #276
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,127
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 3 dni 35 min 35 s
Domyślnie

Jeszcze tylko dodam że każdy giees a mieliśmy dwa, zachowuje się bardzo dobrze podczas jazdy w deszczu. Dlatego niezbyt się obawiałem takiej jazdy, gdy mieliśmy transalpa to nie przekraczałem 80 km /h gdy było wilgotno, w BMW pewnie się prowadzi z prędkościami około 100-130 ale trzeba uważam na rodzaj drogi. Gdy dojechałem do skrótu pozwalającego ominąć Busko Zdrój, miejscowi określają ten odcinek między Śladkowem Małym a Stopnicą mianem S7 i coś w tym jest. No więc zjeżdżając z DK 73 jest to droga między polami, prosta w dół i zakręt w prawo. Lecę sobie spokojnie i chcę zmniejszyć prędkość przed zakrętem, deptam tył o on tańczy jak na lodzie. W sam zakręt wchodziłem już ostrożniej, po wyjściu z niego próbowałem ponownie zbadać jakość nawierzchni i już nie udało się uzyskać takiego efektu jak przed zakrętem. Znaczy się trzeba być zawsze czujnym.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2024, 08:30   #277
Dzieju
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,603
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 10 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Nie ma znaczenia motocykl , na deszczu to opony decydują, na rodzaju nawierzchni to zawieszenie decyduje. A nie marka motocykla.
Wczoraj w ulewie po nocy jechałem stówką tylko dlatego że mało widziałem , szyba kasku zalana obustronnie , pasy prawie niewidoczne do 10 metrów przez szczelinę pod szybą kasku , samochody 80ką i nie chciałem zbyt dużej różnicy prędkości by mieli szansę mnie zobaczyć.
W dzień spokojnie bym jechał szybciej a bywało że czasem było zdecydowanie szybciej.....to tylko dzięki oponom.
Lubisz chwalić BMW ale to nic nie zmienia bo fizyka ma swoje prawa.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2024, 09:21   #278
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,061
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 11 godz 51 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jeszcze tylko dodam że każdy giees a mieliśmy dwa, zachowuje się bardzo dobrze podczas jazdy w deszczu. Dlatego niezbyt się obawiałem takiej jazdy, gdy mieliśmy transalpa to nie przekraczałem 80 km /h gdy było wilgotno, w BMW pewnie się prowadzi z prędkościami około 100-130 ale trzeba uważam na rodzaj drogi. Gdy dojechałem do skrótu pozwalającego ominąć Busko Zdrój, miejscowi określają ten odcinek między Śladkowem Małym a Stopnicą mianem S7 i coś w tym jest. No więc zjeżdżając z DK 73 jest to droga między polami, prosta w dół i zakręt w prawo. Lecę sobie spokojnie i chcę zmniejszyć prędkość przed zakrętem, deptam tył o on tańczy jak na lodzie. W sam zakręt wchodziłem już ostrożniej, po wyjściu z niego próbowałem ponownie zbadać jakość nawierzchni i już nie udało się uzyskać takiego efektu jak przed zakrętem. Znaczy się trzeba być zawsze czujnym.

ja praktycznie żadnym motocyklem nie przekraczam 80 km/h jak asfalt mokry
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2024, 10:10   #279
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,127
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 3 dni 35 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Nie ma znaczenia motocykl , na deszczu to opony decydują, na rodzaju nawierzchni to zawieszenie decyduje. A nie marka motocykla.
Wczoraj w ulewie po nocy jechałem stówką tylko dlatego że mało widziałem , szyba kasku zalana obustronnie , pasy prawie niewidoczne do 10 metrów przez szczelinę pod szybą kasku , samochody 80ką i nie chciałem zbyt dużej różnicy prędkości by mieli szansę mnie zobaczyć.
W dzień spokojnie bym jechał szybciej a bywało że czasem było zdecydowanie szybciej.....to tylko dzięki oponom.
Lubisz chwalić BMW ale to nic nie zmienia bo fizyka ma swoje prawa.
Gdy kupiłem Transalpa to doświadczona koleżanka powiedziała abym uważał w deszczu i że ona nie przekracza tych magicznych 80 mając też transalpa. Kupiłem za jej poradą i na jedną osobę oraz do nauki było to dobry wybór. Gdy po dwóch sezonach chciałem zobaczyć jak to jest pojechać w dalszą trasę, co miało być kwintesencją życia motocyklisty, machnąłem trasę najkrótszą drogą na Hvar po kresce wyznaczonej linijką. By było ciekawiej pojechałem od strony Sucuraj a było to w 2005, kto znał tą drogę to wie. Jaki ja wzbudziłem podziw pośród poznanych trzech gości na BMW, gwoli usprawiedliwienia oni będąc jeżdżącymi doktorami, preferowali styl całkowicie odmienny, 200 km/h zjazd na tankowanie, kawa, wino i znowu 200 km/h. Gdy się zwierzyłem jak przyjechałem to dwóch patrzyło na mnie jak na jakiegoś supermena, mówiąc że ich kolega chciał się wybrać na drugi koniec wyspy i za Jelsą zawrócił. Gdy wróciłem do domu to wiedziałem że to nie jest motocykl dla dwóch osób. Trafiła się okazja w Neubrandenburg na rocznego gieesa 1200 z 2004 roku to wziąłem 10000EUR ciuchy do torby i pociągiem przez Szczecin zjawiłem się rano w salonie BMW. Największym problemem dla sprzedawcy był fakt otrzymania kasy w gotówce, pokwitował i poleciał wpłacić do banku. No i wracam do domu nowym motocyklem, autostradą i pada a ja nawet chyba nie patrząc jakie tam były opony, jadę sobie bezstresowo 130 km/h. Na pewno fizyka ma znaczenie ale konstrukcja również, można zaklinać rzeczywistość ale czas płynie nieubłaganie do przodu nie biorąc jeńców. Najlepsze w tym wszystkim było że gdy pojechałem do serwisu aby motocyklowi zrobić serwis, okazało się że przedni amortyzator był wylany. Mimo tego faktu i tak ten motocykl lepiej się prowadził, nawet w deszczu pozwalał na większe prędkości. Nie ma znaczenia insynuacja że lubię chwalić swoje BMW, powiedziałbym że trzeba się cieszyć tym co się ma, mimo że nowe kusi i to bardzo. No a wczorajsza jazda tylko potwierdziła że to był dobry wybór no i opony też są dobre. No a skoro już lubisz się powoływać na fizykę to opony w naszym motocyklu nigdy nie miały więcej niż jeden sezon, wyjątkiem były te poprzenie które przeleżakowały na motocyklu 4 sezony i ja się dziwiłem że mi się uślizgiwały a ty w opozycji wysnułeś teorię że stare są takie super, może to jest powodem niższych prędkości w wilgotnych warunkach.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2024, 17:23   #280
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,061
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 11 godz 51 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Gdy kupiłem Transalpa to doświadczona koleżanka powiedziała abym uważał w deszczu i że ona nie przekracza tych magicznych 80 mając też transalpa. Kupiłem za jej poradą i na jedną osobę oraz do nauki było to dobry wybór. Gdy po dwóch sezonach chciałem zobaczyć jak to jest pojechać w dalszą trasę, co miało być kwintesencją życia motocyklisty, machnąłem trasę najkrótszą drogą na Hvar po kresce wyznaczonej linijką. By było ciekawiej pojechałem od strony Sucuraj a było to w 2005, kto znał tą drogę to wie. Jaki ja wzbudziłem podziw pośród poznanych trzech gości na BMW, gwoli usprawiedliwienia oni będąc jeżdżącymi doktorami, preferowali styl całkowicie odmienny, 200 km/h zjazd na tankowanie, kawa, wino i znowu 200 km/h. Gdy się zwierzyłem jak przyjechałem to dwóch patrzyło na mnie jak na jakiegoś supermena, mówiąc że ich kolega chciał się wybrać na drugi koniec wyspy i za Jelsą zawrócił. Gdy wróciłem do domu to wiedziałem że to nie jest motocykl dla dwóch osób. Trafiła się okazja w Neubrandenburg na rocznego gieesa 1200 z 2004 roku to wziąłem 10000EUR ciuchy do torby i pociągiem przez Szczecin zjawiłem się rano w salonie BMW. Największym problemem dla sprzedawcy był fakt otrzymania kasy w gotówce, pokwitował i poleciał wpłacić do banku. No i wracam do domu nowym motocyklem, autostradą i pada a ja nawet chyba nie patrząc jakie tam były opony, jadę sobie bezstresowo 130 km/h. Na pewno fizyka ma znaczenie ale konstrukcja również, można zaklinać rzeczywistość ale czas płynie nieubłaganie do przodu nie biorąc jeńców. Najlepsze w tym wszystkim było że gdy pojechałem do serwisu aby motocyklowi zrobić serwis, okazało się że przedni amortyzator był wylany. Mimo tego faktu i tak ten motocykl lepiej się prowadził, nawet w deszczu pozwalał na większe prędkości. Nie ma znaczenia insynuacja że lubię chwalić swoje BMW, powiedziałbym że trzeba się cieszyć tym co się ma, mimo że nowe kusi i to bardzo. No a wczorajsza jazda tylko potwierdziła że to był dobry wybór no i opony też są dobre. No a skoro już lubisz się powoływać na fizykę to opony w naszym motocyklu nigdy nie miały więcej niż jeden sezon, wyjątkiem były te poprzenie które przeleżakowały na motocyklu 4 sezony i ja się dziwiłem że mi się uślizgiwały a ty w opozycji wysnułeś teorię że stare są takie super, może to jest powodem niższych prędkości w wilgotnych warunkach.

ale jazda prostą autostradą to zupełnie co innego niż jazda w deszczu po drogach lokalnych.
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kask szczękowy roof boxer v8 Acer Wszystko dla Afryki 0 27.02.2013 17:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.