Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.07.2024, 13:23   #21
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dyferx Zobacz post
Napinacz rozrządu wymienili przedwczoraj - nie pomogło...
a wałek wyrównoważający sprawdzali - łożysko oraz luz między zębny z kołem wału korbowego, oraz luz na prawej panewce wału korbowego (najlepiej do tego odkręcić także napinacz rozrządu)

powyższe na ile można to na ciepłym (ew. gorącym) silniku,

CRF1000 miała także dzielone koło zębate na wale z 3 sprężynami jak w 1100 to nie wiem mogli z tego zrezygnować.


ostatecznie ja bym poskładał bez kosza sprzęgła i grzał do wentylatora silnik na postoju
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 13:32   #22
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 315
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 7 godz 23 min 37 s
Domyślnie

Dam ci kilka rad:
Najważniejsze - wszystkie zgłoszenia mają być na papierze i Ty masz mieć zawsze egzemplarz dla siebie. Zgłoszenia, odbiory motocykla, odmowy odbioru, z datami i podpisami, itd. Gwarancja Hondy to kpina z klienta i sprzedawca / ASO. Jak nie wiedzą jak usunąć usterkę / wadę to grają na czas aż się skończy gwarancja. Masz ochronę w postaci rękojmi, wyznacz sprzedawcy termin 14 dni na przywrócenie motocykla do stanu zgodnego z umową (anomalie pracy, w tym niepokojące dźwięki z silnika to niezgodność towaru z umową) lub odstąpienie od umowy i zwrot kasy, ew, wymiana na nowy, wolny od wad.

Dlaczego tak? Bo na własnej skórze przekonałem się, że nie warto być spolegliwym wobec sprzedawcy / serwisu. Byłem bardzo długo wyrozumiały aż zrozumiałem że jestem głupi z taką postawą. LCM Sokół Lublin w którym kupiłem motocykl, walił ze mną w chuja gdy nie potrafili a później to już bezczelnie nie chcieli usunąć problemu, cały czas grali na czas i ściemniali że wszystko jest dobrze i mam spierdalać. Straciłem duuużo czasu przez niekompetencję ASO Honda w Lublinie a sprawa została bardzo szybko i sprawnie załatwiona gdy wkroczył prawnik z opinią biegłego.

Dlatego jeśli wyczujesz, że serwis już cię nie lubi (bo nie wie jak usunąć wadę) to nie bądź głupi jak ja i nie trać czasu. Sezon w pełni, wydałeś wiadro kasy żeby z uśmiechem korzystać z motocykla a nie bujać się tygodniami albo miesiącami po serwisach.

A LCM Sokół Lublin pozdrawiam środkowym palcem.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 19:40   #23
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

w CRF1100 nie ma już żadnych dzielonych kół zębatych! .... ale bieda nastała w HON, to było coś co wyróżniało silniki hondy, cicha miękka i aksamitna praca silnika bez grzechotania, turkotania, klekotania i cykania.

To nie musi mieć związku z Twoim przypadkiem ale warto sprawdzić luzy na kołach zębatych...może coś im nie poszło przy nawiertach. Nie rozumiem tego posunięcia, kasowników luzu między zębnego nie ma nawet w napędzie kosza sprzęgłowego! Coś tam się chwalą, że koła zębate zostały wykonane z wyjątkową precyzją i kasowniki nie są potrzebne, pierdu pierdu może jak sprzęt nowy ale później nie będzie tak różowo. Ręce opadają, ale czasy Europa zamieniła się jakością z Chinami a Japonia cofa się w rozwoju wstecz.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 19:54   #24
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,923
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 3 dni 12 godz 4 min 0
Domyślnie

Co to są dzielone kola zębate?
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 20:00   #25
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie



tak wygląda koło zębate napędu kosza sprzęgła w CRF1000 z kasownikiem luzu.



powyżej koło zębate wałka wyrównoważającego CRF1000

w obu przypadkach CRF1100 pozbawiona jest już kasowników.

Są to dzielone koła zębate, przy czym jedno zaopatrzone jest w sprężyny, które przesuwają oba koła względem siebie o niewielki kąt.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 20:00   #26
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 36 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Co to są dzielone kola zębate?
poogladaj konstrukcje kola na wale w xrv750 - dwa elementy wzajemnie ruchome ze sprezynami oddalajacymi je od siebie, a wlasciwie zmieniajacymi 'faze' zebow
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 20:52   #27
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,923
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 3 dni 12 godz 4 min 0
Domyślnie

To dlatego silnik crf1000 wydaje z siebie dźwięk pocieranych o siebie suchych dłoni a 1100 już nie...
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 23:38   #28
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
To dlatego silnik crf1000 wydaje z siebie dźwięk pocieranych o siebie suchych dłoni a 1100 już nie...
dokładnie i będzie tak pracował za 50 100 czy 140.000 i tak będzie zarówno na zimnym jak i mocno nagrzanym silniku, ponieważ luz współpracujących kół zębatych jest zawsze kasowany do 0.

ciekawe co tam znajdą u autora wątku, "chyba nie kupię nowego motocykla za duże ryzyko " można tylko współczuć ASO, bo obrywają za nie swoje błędy a nie rzadko przyczyny usterek w nowych motocyklach nie są takie ewidentne i łatwe do zdiagnozowania. Trzeba pamiętać, że usterki nie wynikają ze zużycia a błędnie wykonanych lub zamontowanych podzespołów i tutaj zaczyna się pod górkę bo demontujesz taki balancer na oko idealny a może być nie osiowo wykonana zębatka lub otwór ustalający - tego nie da się niczym zmierzyć ! możesz tylko wymieniać całe kpl. elementy dlatego dali nowy kosz a teraz powinni dać kpl. nowy wałek wyrównoważający. Na koniec może się okazać iż odległość osi wału i wałka wyrównoważającego jest nieprawidłowa i trzeba cały blok silnika wymienić. Takie to wróżenie z fusów trochę ponieważ nie ma takich "danych produkcyjnych" w instrukcji serwisowej, takowa zawiera wyłącznie dane wynikające ze zużycia podzespołów.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2024, 04:37   #29
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 36 min 43 s
Domyślnie

stukot nie jest 'agresywny' ani 'masywny' i wystepuje po rozgrzaniu = rozrzedzeniu oleju i rozszerzeniu cieplnym elementow ergo: cos ma wzgledem czegos zbyt duzy luz. co? bedzie sie bardzo trudno dowiedziec jedynie przygladajac sie otwartemu zimnemu a nawet cieplemu silnikowi. pisalem do autora i tak jak moi poprzednicy zaczalbym od zlania oleju, zdjecia calkowicie kosza sprzegla, zeby odseparowac uklad korba od ukladu sprzeglo-skrzynia, zlozyl, zalal olejem i zapalil do rozgrzania - byloby chociaz wiadomo czy 'przed' czy 'za'. na moje to silnik wyszedl z fabryki z wadą.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2024, 06:02   #30
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 26 min 31 s
Domyślnie

Serwis jest ostatnim ogniwem w całym cyklu, tam pracują przeszkoleni ludzie i mają działać według zaleceń importera. Japonia się rozwija nadal, tylko zamiast dobrych inżynierów są dobrzy księgowi z kalkulatorkiem, którzy wyliczyli ze ileś zembatek ze sprężynkami kosztuje tyle jenów więcej od tych bez sprężynek. Po drugie jeśli ludzi opanował demon nadmiernego konsumizmu to można ich bardziej dymać.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
awaria. crf1100 , klekocze , silnik


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pokrowiec dla crf1100 flash Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 28.06.2021 15:32
antena GPS w CRF1100 szynszyll Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja 1 26.12.2020 14:39
Klekoczący hamulec tylni ;/ Kuba Hamulce, kola, opony 17 18.02.2011 16:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.