Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.09.2024, 10:55   #21
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 267
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 22 godz 37 min 41 s
Domyślnie

Codziennie ktoś z Nas kupuje chińskie produkty, tylko że z tego co czytam i rozumiem kupno srubokręta nie jest takim grzechem jak zakup motocykla, to tak jak ściągnięcie pirackiego windowsa nie jest takim grzechem jak ubranie płaszcza w sklepie i wyjście, nie zatrzymacie tego, już jest za późno. Wątek wartościowy, to nie jest film jutub z ikonką "zawiera płatną promocję", póki co i tak więcej pochwał na temat chinoli niż wad, niech Hąda zacznie słuchać klientów a nie tylko podnosić ceny.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2024, 11:41   #22
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

honda ze swoja potega najwiekszego producenta silnikow na swiecie ma w chinach fabryki i chinskich inzynierow w p... robione w chinach a chinskie to roznica ale masa ludzi wciaz tego nie kuma
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2024, 12:01   #23
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,822
Motocykl: F800GS ADV
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 4 dni 6 godz 6 s
Domyślnie

Chętnie poczytałbym dalej o motocyklu z tematu wątku..
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2024, 12:14   #24
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,523
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 21 godz 16 min 6 s
Domyślnie

Myślę że u Miotacza ten motocykl przejdzie najlepszy test na wytrzymałość. Jestem również ciekaw Twoich wrażeń Mada, zawsze Twoje odczucia z jazdy sprzętami wydawały mi się obiektywne.
Coraz więcej 'chińszczyzny' na drogach i pewnie nie tylko z powodu niższej ceny niż Japonia.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2024, 19:17   #25
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,295
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 20 godz 30 min 25 s
Domyślnie

Jestem też ciekawy, szczególnie że Mada podobny jest wzrostem do mnie. A może ja do niego? ;-)

Ciekawy ciekawy. Śledzę temat
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2024, 21:32   #26
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

powodzenia z tym cove, jak ktoś nie musi mieszać kołem to cfmoto 450MT też robi zamieszanie na rynku, motocykl wyj.bał w kosmos całą konkurencję w swoim segmencie.

Wiecie co mi się podoba w tych chińczykach? to, że wyglądają jak normalne motocykle a nie mutanty po nieudanej modyfikacji genetycznej.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 04:45   #27
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
powodzenia z tym cove, jak ktoś nie musi mieszać kołem to cfmoto 450MT też robi zamieszanie na rynku, motocykl wyj.bał w kosmos całą konkurencję w swoim segmencie.

Wiecie co mi się podoba w tych chińczykach? to, że wyglądają jak normalne motocykle a nie mutanty po nieudanej modyfikacji genetycznej.
fajnie ale ten segment jest prawie martwy czego ja nie rozumiem bo ja ten segment bardzo lubie. ludzie chca albo dzikow typu yzf450 albo loch typu GS1300. takie wynalazki jak versys 300 czy G310GS nie robily szalu bo to sie wstyd na tym pokazac. bogata w takie rozwiazania jest np ameryka poludniowa gdzie wielka czworka ma zupelnie inny asortyment niz europejski. byl na przyklad NX400 kiedys czy XTZ250, których w europie nie szlo uswiadczyc. segment popularnych sredniawek wlasciwie przywracaja chinczycy bo przez lata w salonach go nie bylo - czemu? najwidoczniej sie nie sprzedawal. pojawil sie na forum post z filmem o drz400 - byla i zniknela - najlepszy przyklad tego co rynek 'wchlania'. zrobienie homologacji + prawa patentowe/autorskie + ich ochrona kosztuja majatek i firmom nie kalkuluje sie to + czesci i serwis, zeby sprzedac kilkaset sztuk. o durnych normach euro nie wspominajac. co bysmy nie mysleli europa to nie jest kluczowy rynek i raczej sie nie zapowiada, zeby sie nim stala w najblizszym czasie.

p.s. juz o tym wspominalem - Yamaha sprzedaje w UE ~4% swojej produkcji motocyklowej - info od jednego z polskich dilerow
p.p.s. na swoich stronach Triumph Polska pisze o duzym sukcesie rynkowym tegorocznych premier: Speed 400 i Scrambler 400 X - oba produkowane w Indiach.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 09.09.2024 o 08:37
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 07:56   #28
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,056
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Widzę że trzeba zweryfikować popularne powiedzenie. Od teraz będziemy mówić , i tak wszyscy skończymy na chińczykach !
W punkt. Dokładnie tak będzie.
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 07:59   #29
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,056
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Niedzielne przedpołudnie.
Ja wieloletni hądziarz wyznawca kultu królowej, łącznie 5afryk 2x750 2x1000 i 1x1100, jednak skażony pomarańczową krwią 2x950adv 1x950SE... siedze sobie na tarasie z rodzinką, popijam kawkę zjawia się Miotacz na chinolu.
Myślę sobie, jak on się nie boi tak daleko na tym jechać i że to w ogóle się po drodze nie rozsypało...
Załącznik 137144
Parkuje obok królowej.
Wcale takie małe to nie jest...
Chodze wokół oglądam, oglądam, macam, cmokam...
Zawias zacny KYB 48mm 240mm skoku, koła złote, piękne prosto z GS[bmw w gs900 mają dokłądnie te same felgi akronta].
Łapie za kierę, kładę na bok podnoszę do pionu, nosz kuwa w rekach jak 701 czy inne 690...
Łapie za bagażnik podnosze tył na biodrze to samo nic nie waży... afre to o 5 cm nadrzucić nie moge...
Wykonanie naprawdę dobre może nie jak Hąda ale nie wiem czy nie lepsze niż 790/890, jedynie przełączniki i zbiorniczek płynu hamulcowego na kierze kłuje w oczy "chińszczyzną"
Silnik chodzi jak śmietnik czyli tak jak przystało na pomarańczowe geny.
No to jade na szlifa. Pierwszy zakręt szok jak na rowerze, odwijam gaz 1. pion 2. pion, na 3. przy 90kmh z lekkim gibnięciem się= pion

Pikny jest ten KOVE
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 09:23   #30
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał herni Zobacz post
W punkt. Dokładnie tak będzie.
sądze, że wątpie...

Zdecydowanie najpopularniejszą chińską marką na naszym rynku jest wskrzeszona do życia MG. Przez 5 miesięcy zarejestrowano prawie 1900 egzemplarzy. Na drugim miejscu są auta BAIC, a na trzecim Maxus. Pozostałe marki mają na razie marginalną sprzedaż.28 cze 2024

Całkowita sprzedaż samochodów osobowych i użytkowych Toyota wyniosła 101 100 egzemplarzy, najwięcej w historii marki w Polsce.16 sty 2024

ale jeden kolega tu kiedyś pisał, że Toyota niedługo zbankrutuje wiec luz.

p.s. przepraszam za polityke - Kove faktycznie cieszy oko klasyczną linia - nie bylem zwolennikiem trendu trans formers i gownianych wydechow i owiewek jak z klockow Lego, ktory sie pojawil kilka lat temu. jest ładny - zgoda
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KOVE 800x - Kupiony! Nie będzie miało łatwego życia. ex1 Inne tematy 9 05.07.2024 12:42
Święty graal ADVENTURE madafakinges Inne tematy 29 12.11.2017 08:32
Chiński zwiad 2013 sebol Kwestie różne, ale podróżne. 17 24.07.2013 14:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.