Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.07.2010, 19:49   #21
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 11 godz 46 min 0
Domyślnie

No toś mnie nie pocieszył. Na szczęście w terenie nie używa się raczej szóstki a na asfalcie trzeba będzie się ładnie starać.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2010, 20:00   #22
yasiu71
Z AT od 2006
 
yasiu71's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: JASŁO
Posty: 181
Motocykl: rd 04,m-72
Galeria: Zdjęcia
yasiu71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 18 min 28 s
Post

Lepi gratuluję grzechotnika. A na Tyrawę to czym się wybierasz?
yasiu71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2010, 20:48   #23
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

No to dorobić jej 6 bieg. Tera to wszystko możliwe. Mam akurat w gazetce tuning takiej 690-tki. Co by to się podzielić:
No nie wiem, nie działa to dodawanie zdjęć, zatem: http://picasaweb.google.com/nicek27/...25251125958962

Ostatnio edytowane przez nicek27 : 04.07.2010 o 20:50
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2010, 22:23   #24
rumpel
 
rumpel's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,768
Motocykl: 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 1 tydzień 17 godz 57 min 47 s
Domyślnie

Lepi no to teraz czeka Cię troche modyfikacji. Na początek proponuje
-Uszczelnienie korka paliwa
-zmiana filtra pow.
-wymiana wydechu (to na sam początek)
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2010, 08:24   #25
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 26 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
No więc to jest tak, porównanie mam do mniejszego i do większego brata. Może na koniec wyjdzie do którego mu bliżej.
Jest nieco wyższy od mojego lc8. Kanapę robił stolarz a nie tapicer więc dupsko ma ciężko. Pozycja, przestrzeń, zgrabność niemal jak w EXC. Manewrowanie w sumie też. 50 kilo więcej nie czuć na asfalcie wcale. Kolanka wąziutko, stać można bez podwyższania kierownicy.
Mała runda i nerwowo szukam magicznego przełącznika pod kanapą. No jest takie cudo więc zmieniam mapę na "advance". No i tu się ucieszą wszyscy którzy kochają gaźniki mechaniczne. Moto reaguje gdy przekręcam a nie gdy ma ochotę.
Na razie nic więcej nie zmieniam poza ustawieniem lusterek.
No więc zgrabny i zwinny. Pięknie rysuje zakręty. Jedzie dokładnie tam gdzie chcesz, bez żadnej walki, potrzeby przyzwyczajania i innych cudów. Geometria dość nerwowa. Pierwszy raz w życiu pomyślałem o amorze skrętu. Ale nie przesadzajmy, można się przyzwyczaić zapewne. Czuć że jedzie się na ... supermoto. Całość dopełniają wspaniałe hamulce. Jedna tarcza a jak daje radę. Sprzęgło tradycyjnie hydrauliczne. Klamka pracuje bardzo lekko, lżej niż w afryce gdy się urwie linka (no dobra, już więcej nie będę). Motocykl lubi obroty, mijasz 5 tysięcy a on chce więcej, mijasz 6 tysięcy a jemu mało, mijasz 7 i przypomina ci się, że na dotarciu powinieneś odpuścic przy 6 Niska waga robi swoje, motocykl jest żwawy. Do prędkości 130 zbiera się jak LC8. Potem chciało by się wrzucić kolejny bieg ale go już nie ma. W dużym dopiero bym zapinał 6kę.
Osłona przed wiatrem a raczej jej brak absolutny przypomina jazdę na EXC. Tylko że motocykl nie jest taki nerwowy. Można jechać stałe 60kmh bez czkawki.
Podsumowując asfalt to przede wszystkim wspaniałe hamulce, mocny silnik lubiący obroty i cudowne prowadzenie w zakrętach.
Są i wady. Kierownica drży, obraz w lusterkach nieco zamazany. Czuć to w dłoniach po jeździe. Co dziwne nie czuć drgań w podnóżkach. Dodam jeszcze skrzynię biegów. Jak zwykle w KTM działa wspaniale ale jest jedno ale. Kilka lub kilkanaście razy zamiast szóstki wrzuciłem międzyluz. Co prawda dźwignię miałem za nisko jak na buty crossowe ale nie jestem pewien czy to tylko to. Przestawię to się okaże.

Opis jazdy w terenie zacznę od wad. A to dlatego, że poczułem się na tym moto jak na EXC i chyba trochę się zapomniałem. Szybko okazało się, że lusterka gną się od byle gleby . Seryjne opony mogły by się nazywać nie "sahara" tylko "guma z dupy". W piasku kiepsko, w mule (tereny popowodziowe) żadnego samoczyszczenia. Istny taniec z komarami. No i ten tragiczny skręt!!! Znowu czuję się jak na LC8; chcesz mocno skręcić a tu trafiasz na ogranicznik co potrafi skończyć się glebą. Żenada. Tyle, że przy tej wadze można zawrócić zazwyczaj w miejscu co na LC8 i mojej posturze (lub umiejętnościach) było niemożliwe.
Wagę jednak czuć. Gdy w awaryjnej sytuacji trzeba podeprzeć moto robi się gorąco. to przecież 150 % wagi EXC. Zawias skromniejszy, właściwie taki jak w LC8. Twardo zestrojony.

Największa zaleta pojawiła się gdy trzeba było moto na chwile postawić. No ale nie ma na czym. Zamiast szukania puszki, kamienia można go spokojnie położyć a po spaleniu papierosa podnieść bez pękającej żyłki w dupie. I to jest to!!!

Właściwości terenowe sprawdzę tak naprawdę dopiero jak założę rozsądne oponki, pewnie potem przyjdzie czas na skrócenie przełożenia.

Na dziś wiem tyle: do tego moto trzeba koniecznie dokupić koła SM. To będzie dopiero frajda

P.S. Na jeszcze jedno mogłem liczyć u inżynierów z KTM. Wlew paliwa spieprzony maksymalnie. O ile w LC8 benzyna tryska do góry to tu po prostu niema gdzie włożyć pistoletu. głębokość to jakieś 3 cm
Stoisz i siurkasz.
Są jeszcze inne zalety , wady też znajdziesz , ale sam do tego dojdziesz , więc nie będę się wymądrzał i rozpisywał .
Osobiście powiem tylko ze po paru tys.\km , nie znalazłem w zasadzie dla tego moto 100% zastosowania , które powinno spełniać .
Tam gdzie z bananem na twarzy jeżdżę EXC 450 , na R-ce idzie się zajebać , pewnie nie potrafię jeździć , tak sobie to tłumaczę i wsiadam z powrotem na EXC , gdzie umiejętności w dziwny sposób powracają . Używanie tego moto do podróży w pizdu na kołach , uważam za opcję wyłącznie dla młodych , jak sie ma siwiznę na głowie pewne rzeczy nie sprawiają już przyjemności.
Jestem po tygodniu aktywnej jazdy tym moto i podjąłem decyzje o nie trzymaniu go dłużej w garażu .
Utwierdziłem sie po raz kolejny w przekonaniu , że jeden motocykl w zupełności mi nie wystarcza .
Najlepsze rozwiązanie to Africa i popierdziawka krzokowa w pomarańczowym kolorze , przynajmniej dla mnie .
Mam kilka miesięcy czasu na znalezienie odpowiedniego egzemplarza i gratów a w zimie zabieram się za budowę XRV Rally II
Powodzenia Kolego .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2010, 19:34   #26
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 11 godz 46 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał yasiu71 Zobacz post
Lepi gratuluję grzechotnika. A na Tyrawę to czym się wybierasz?
Na Tyrawę zabieram grzechotnika, ale na pace będę miał też większego bo łączę kilka imprez.

Cytat:
Napisał rumpel_adv Zobacz post
Lepi no to teraz czeka Cię troche modyfikacji. Na początek proponuje
-Uszczelnienie korka paliwa
-zmiana filtra pow.
-wymiana wydechu (to na sam początek)
Śmiało dawaj tematy, w tym roku pewnie się pokręcę tak jak jest a pomysły zbiorę na zimę.

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Są jeszcze inne zalety , wady też znajdziesz , ale sam do tego dojdziesz , więc nie będę się wymądrzał i rozpisywał .
Osobiście powiem tylko ze po paru tys.\km , nie znalazłem w zasadzie dla tego moto 100% zastosowania , które powinno spełniać .
...
Możesz pisać, to nie wymądrzanie. Ciekaw jestem jak inni widzą to moto, zwłaszcza nie ci młodzi i wściekli.

U mnie grzechotnik docelowo ma zastąpić LC8 Adv. Powodów jest wiele. Właściwie można by zapytać po co kupiłem Advenczera skoro wysoka szyba mnie wkurwiała, asfaltu unikam, szybko (w zasadzie) nie jeżdżę i do tego niemal zawsze solo. Ano dlatego, ze wtedy nie było jeszcze grzechotnika na rynku. Bezpośrednim powodem zmiany są jednak problemy z kręgosłupem a co za tym idzie problemy z podnoszeniem moto. A wiadomo, latka lecą i lepiej nie będzie.

Wystarczył jeden wypad w krzaki i wiem, że wścieklaka nic nie zastąpi. Ale że trafił się akurat kupiec z nienacka i od ręki bez zająknięcia wyłożył kasę to sprzedałem EXC. Cash flow był się niemal skończył a na Advenczera nie widać chętnych.
No cóż, wścieklak jeszcze powróci a tymczasem chce przystosować grzechotnika do dłuższych dystansów. Wszystkie pomysły mile widziane.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2010, 14:14   #27
misiak
 
misiak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: SinCity
Posty: 449
Motocykl: już nie AT :( jest TT955i
misiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Lepi a po ćmoku już jeździłeś?
__________________

misiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2010, 15:16   #28
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

A dzwiek grzechotnika.........no coz zawsze moglo byc gorzej.......
http://www.youtube.com/watch?v=DeQqA...eature=channel
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2010, 15:51   #29
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,476
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Gratulacje Lepi
Dopiero teraz zobaczyłem Twój nowy nabytek
Dasz się przewieźć
pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2010, 18:13   #30
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 11 godz 46 min 0
Domyślnie

Dzięki, dam, jak mi dasz na swoim
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bułgarskim wybrzeżem- o tym, jak zostałem czarnuchem [2011] ATomek Trochę dalej 105 20.02.2012 23:21
Jestem szczęśliwym posiadaczem Afri! seven007 Inne tematy 10 11.08.2011 18:13
Jak zostałem kloszardem felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 17 25.08.2010 23:46
Jak zostałem pijakiem czyli ku przestrodze, albo pożegnanie z prawem jazdy kat. B sambor1965 Inne tematy 45 25.06.2010 15:36
jak zostałem rajdownikiem czyli RR na żywca felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 16 06.11.2009 00:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.