Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.05.2010, 23:47   #1
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,567
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 16 godz 4 min 49 s
Domyślnie Dlaczego warto mieć kufry..

Sytuacja z dnia dzisiejszego: słoneczne popołudnie, mijam parę aut stojących z kierunkowskazem do skrętu w lewo (Kraków, ul. Tyniecka w Norymberską), zwalniam, mijam je z prawej, po czym kątem oka zauważam, że puszka koło której dostojnie się przetaczam robi coś dziwnego.... Następuje DUP!!! Tył Afryki rzuca ostro w bok, na asfalt sypią się jakieś farfocle, myślę: O!! K*****!!! (w wolnym przekładzie np.: "Tam do kata!", "Ojejku!", "Do diaska! - niepotrzebne skreślić), trochę mną miota, ale udaje się ustać i się zatrzymuję... Puszka też staje, wychodzi lekko zestresowany młodociany osobnik, przeprasza, bo nie popatrzył w lusterko, bo mnie widział, ale zapomniał, bo nagle postanowił jednak nie skręcać tylko jechać prosto i minąć gościa co stał przed nim, no i wie, że jego wina ale sorry i takie tam.
Oględziny. Patrzę, spodziewam się lekkiej masakry, a tu nic... Patrzę dalej, bo pewnie z tego wszystkiego mam omamy wzrokowe, a tu dalej nic. Po dłuższym wpatrywaniu (stron motocykla raczej nie pomyliłem) zauważam delikatne otarcie dolnej krawędzi kuferka (Givi), ale takie, co to bym sobie sam mógł zrobić butem przy wsiadaniu. Sprawdzam 3 razy, ale wynik nie chce być inny. A u gościa, no tu to trochę inna bajka. Prawy przedni błotnik - harmonijka (do wyrzucenia), lampa - wyleciała i się rozbiła. No to w delikatnych słowach (tak nie do końca) przekazałem kolesiowi, że należy robić użytek z bocznych lusterek, ponieważ konstruktorzy je umieścili na swoich miejscach z istotnych powodów i ruszam w swoją stronę. W domu po zdjęciu kuferka widać, że jednak stelaż się lekko przygiął, ale nie jest to nic co warto naprawiać, trzeba się przyjrzeć, żeby wogóle zauważyć.
I jaki morał z tej bajki? Ano, że kufry dobrze robią jako tylne gmole, gdybym nie miał, to pewnie nie byłoby tak różowo. Koleś patrząc na Afrykę i porównując z uszkodzeniami swojej bryczki miał głupią minę, ciekawe co sobie myślał? No nie zapytałem, hehe
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przewodniki motocyklowe / atlasy (papierowe) - jakie warto mieć? piotreklodz Przygotowania do wyjazdów 0 26.12.2013 10:53
Domowa Biblioteczka warto przeczytać i mieć !!! DRAGON76 Inne tematy 2 30.03.2013 08:00
RD03 - Dlaczego nie warto jej mieć? ALOSZA Inne tematy 16 19.01.2012 09:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.