Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2022, 23:22   #421
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,747
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 3 godz 58 min 55 s
Domyślnie

Sysiek dopinaj biegi do końca.
Imo crf ma bardzo fajną skrzynie, precyzyjna i super zestopniowana.
Jedynka jest celowo krótka ale dzięki temu da się ruszyć pod fest gore. Dzisiaj próbowałem przy okazji gleby do góry kołami.
Możesz ruszać z dwójki.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2022, 14:42   #422
Szajfus
 
Szajfus's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2021
Miasto: Miasto Carycy Katarzyny
Posty: 17
Motocykl: CRF 300L
Szajfus jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post



Dobrze, że piszesz. Dlatego nie wziąłem szyby ZETA bo coś czułem, że będzie nie halo. Wolałem coś co jest mocowane do lag, bo na kierownicy za dużo gratów to nei zdrowo. Z kierą mam też ten problem, że chciałbym zmienić na ackesoryjną, ale wiąże się to z przedłużaniem linek, a na razie nie mam najmniejszej ochoty tego robić . Do tego mam już podwyższenie 50 mm accela które do nowej kierownicy nie będzie pasować i 200 zł pójdzie psu w d...
Szyba fajna i można nawigację zamontować na stelażu, także zmienię podwyższenie na ZETA będzie co prawda tylko 27 mm podwyższenia ale będę mógł zamontować szybę, szkoda mi prawie 5ciu stówek.

Ostatnio edytowane przez wierny : 23.04.2022 o 03:22 Powód: Usunięte ostatnie zdanie- niezgodne z zasadami FAT.
Szajfus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2022, 22:09   #423
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Trzeba modzić dalej .
Na kolejny rzut - zmiana napędu. Już w zeszłym roku na przód dałem 13 zębów. Wedle tabelki jest to różnicia około +7% moment -7% vmax. To już było dosyć mocno odczuwalne. Teraz kupiłem nowy łańcuch i zębatkę na tył 44 i miałem zrobić 14/44 co odpowiadałoby +9% -9% ALE.... stwierdziłem, że przetestuję 13/44. Właśnie jestem po skończonej pracy, jutro będzie test w terenie. Niby powinno być +15% -15% względem stocku ale trzeba wziąć pod uwagę, że opony są wyższe przez co może to być +10-12% myślę.





Niestety pojawił się kłopot. Akcesoryjne prowadzenie łańcucha chyba nie jest przystosowane do większej zębatki :/
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2022, 22:36   #424
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,428
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 5 godz 8 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Trzeba modzić dalej .
Na kolejny rzut - zmiana napędu. (...)... stwierdziłem, że przetestuję 13/44. (...)
Obstawiam, że bardzo szybko wrócisz w okolice 13/40 lub 14/44.
W 250L, gdzie niskie biegi fabrycznie są za długie, na 13/45 nie dało się jeździć wcale. Trzeba było zawsze z 2-ki ruszać, a i ona stała się potwornie za krótka.
W 300L niskie biegi zostały podobno skrócone, więc pewnie będziesz musiał ruszać z 3-ki, albo 4-ki
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2022, 23:40   #425
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Nie no bez przesady z tą 3 i 4 . Wyjechalem za blok to 2 teraz jest jak domyslnie jedynka. Zobacze jutro w ciezkim terenie ale to eksperyment. Faktem jest ze przy 13/40 dwojka nadal byla dla mnie za wysoka na jakies techniczne odcinki czy bardziej strome podjazdy, musialem pilowac jedynke. Ogladam chlopa na YT ktory jezdzi na 14/49 czyli jeszcze wieksze przelozenie niz ja teraz i w terenie sobie chwali. Trzeba wziac pod uwage ze kostka jest wysoka i niweluje troche to przelozenie.

Jak bedzie za mocno to wkladam 14 na przod tak jak mialem w planach.

Ostatnio edytowane przez Horizon : 23.04.2022 o 08:11
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 08:47   #426
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

No dobra, był wczoraj cięższy teren różnego typu. Kopne piaski, opony (enduro), leśne ścieżki trailowe, górki. Może ktoś uznać mnie za powalonego, ale to przełożenie 13/44 to chyba najlepszy mod jaki do tej pory zrobiłem xD. Naprawdę myślałem, że pobawię się chwilę i wracam na 14 z przodu, ale nie. Do jazdy w terenie to jest coś pięknego.
Teoretycznie jedynki się nie używa, ale jednak kilka razy jej użyłem w bardzo ciasnych przejściach, w wydostaniu się z taraptów - normalnie jedynka wrzucona i samym gazem operuję bez piłowania sprzęgła jak wczęśniej. Ruszanie do jazdy odbywa się z dwójki, ale dwójka nadal pełni główne przełożenie przy manewrach i przebijaniu się przez ścieżki mimo to jest co innego niż manewrowanie na jedynce wcześniej. Częściej wbijam też trójkę w końcu i co najważniejsze. Na 2 moment jest fenomenalny, a na 3 nadal potrafi zamiatać dupą.
Co więcej odnoszę wrażenie, że zbiera się z dużo niższych zakresów czyli przy 4-5 tys rpm opdycha się tak jak wcześniej musiałem mu wrzucić 6-7 tys.

Przez chwilę pomyślałem o stałym włożeniu 14/47-48, ale jednak 13/44 sprawia, że bardzo łatwo i szybko można wrzucić przełożenie 14/44 gdyby trzeba było jechać gdzieś dalej.


Inna sprawa apropos tego wyjazdu jest taka, że to pierwsze porządne upalanie ze zmienioną sprężyną z przodu. Mój wniosek jest taki, że zamiast enduro to z tym kompletem zawiasu zrobiłem sobie typowego adventure Serio motocykl jest tak cholernie wysoki, że przy wzrośnie 183 cm dotykam palcami ziemi. Ogólnie jest bardzo spoko i wygodnie, ale przy bardzo ostrych manewrach jednak przydałoby się lepsze podparcie . Niemniej zamiana zawiasu kompletnego bardzo na plus, nic nie dobija, motocykl jest przewidywalny, na muldach wybiera ładnie i można osiągać większe prędkości. Polecam.

Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 09:08   #427
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,747
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 3 godz 58 min 55 s
Domyślnie

Hej
Nie kumam tych modow z przełożeniami bo IMVHO Honda naprawdę odrobiła lekcje i moto na standardowych zebatkach robi wszystko.
Jak piszesz - pasuje Ci 13/44 i fajnie ze znalazłeś ale jedynkę masz praktycznie bezużyteczną a żeby zrobić 300 po czarnym znów musisz modzić.
Standard i tak ma krótka jedynkę, bardzo, a trzyma 90 jakby nic się nie działo

Za to: poka linke do tej sprężyny z przodu. Wiela wyszło i ile trza było czekać? Olej tez zmieniałeś?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 09:32   #428
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 26 min 31 s
Domyślnie

Ja dopiero 500km zrobiłem wprawdzie, ale też mi się wydaje że skrzynia jest świetnie dobrana do szwenduro. Do upalania pewnie niekoniecznie.
@Horizon - dopisuję się do pytania o zawieszenie - co, gdzie, czas. Gdzieś w którymś wątku o 300 (tyle ich jest) chyba widziałem, ze pisałeś ale coś nie mogę znaleźć. Dzięki.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 09:46   #429
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,065
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Uznajmy że to pomijalne. Nie sądzę żeby ktoś w ASO się w to zagłębiał.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 10:47   #430
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Hej
Nie kumam tych modow z przełożeniami bo IMVHO Honda naprawdę odrobiła lekcje i moto na standardowych zebatkach robi wszystko.
Jak piszesz - pasuje Ci 13/44 i fajnie ze znalazłeś ale jedynkę masz praktycznie bezużyteczną a żeby zrobić 300 po czarnym znów musisz modzić.
Standard i tak ma krótka jedynkę, bardzo, a trzyma 90 jakby nic się nie działo
Cytat:
Napisał krisotch
Ja dopiero 500km zrobiłem wprawdzie, ale też mi się wydaje że skrzynia jest świetnie dobrana do szwenduro. Do upalania pewnie niekoniecznie.
Zależy jak kto jeździ. Jeśli chodzi o inne dual sporty typu DRZ400 czy starsze konstrukcje Hondy to owszem skrzynia jest super. Ja też ją chwalę od samego początku. Niestety przy bardzo ciasnych manewrach jedynka jest nadal za wysoko i jazda na półsprzęgle była bardzo częsta. Ciasne ścieżki to wcześniej była ciągła zmiana między 1 a 2 co było dosyć kłopotliwe bo jedynka dosyć nisko a dwójka wysoko, teraz to jest 2 i czasami zmiana na 3. Imo bardzo na plus. Na asfalt praktycznie nie wyjeżdżam, a jak będę to wtedy 14 na przód. No zobaczymy to na razie testy, ale ja jestem pozytywnie zaskoczony. Postanowiłem poeksperymentować jak zobaczyłem że w stanach właśnie na takich ścieżkach jeżdżą na przełożeniach 14/49.

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Za to: poka linke do tej sprężyny z przodu. Wiela wyszło i ile trza było czekać? Olej tez zmieniałeś?
Cytat:
Napisał kristoch
@Horizon - dopisuję się do pytania o zawieszenie - co, gdzie, czas. Gdzieś w którymś wątku o 300 (tyle ich jest) chyba widziałem, ze pisałeś ale coś nie mogę znaleźć. Dzięki.
https://bikerzbits.com/crf250l-2017-...a090s580x.html

Kupowałem z kompletem innych rzeczy np. wydechem. Kolega mechanik mi zmienił. Ogólnie sprężyna jest nieco dłuższa i włożenie jej jest dosyć kłopotliwe. Ludzie na grupach na FB pisali to samo.

Na tyle mam YSS kupione ledwo używane z drugiej ręki. https://bikerzbits.com/crf-300-rally...5tr-07-85.html
Nie mogę znaleźć mojej wersji chyba jest 75-85 kg jakoś tak. Imo 85-105 to dla naprawdę ciężkich ludzi. Ja ważę 80 na sucho + sprzęt czyli z 85 przynajmniej. Mam skręcony zawias do połowy wartości a i tak jest bosko. Mógłby być nawet nieco bardziej miękki.

Cytat:
Napisał ronin78
Może mało dla Was istotne, ale jak w grę wchodzi zabawa przełożeniami, jak to się ma do przebiegu ogółem? Licznikowego?
Co do zasady to licznik przekłamuje teraz w górę czyli działa na nasza niekorzyść bo nabija więcej kilometrów czyli przegląd w teorii częściej. Jeśli ktoś jeździ tak jak ja to i tak ich dużo nie nabije, ale dla innych polecam wtedy speedohealer i kalibracja prędkościomierza.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 493 23.07.2024 05:29
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.