Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.07.2024, 21:28   #41
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 534
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 4 godz 30 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
ktoś wrzucił na FB post, kupił 1100 w DCT i zaczęły się problemy ze skrzynią biegów, po jakimś tam okresie diagnozy ustalono, że winny jest sterownik i wydawać by się mogło uff to niewiele.... ale przyszła informacja z hondy, że termin dostawy nowego sterownika to grudzień 2024.

Nie wiem co tam się dzieje w tej Japonii ale źle się dzieje.
U wszystkich producentów którzy "wyoutsourceowali" produkcję części do tańszych regionów są problemy. BMW dało D z kuframi Vario do 1300GS, nie domykają się, otwierają w czasie jazdy i nie są szczelne. Akcja przywoławcza to sprezentowanie klientowi, który wyłożył circa 150kpln, to sprezentowanie pasów parcianych do spięcia kufrów! Nowe kufry oczywiście będą, ale o ile mnie pamięć nie myli to w październiku 2025! Historia jak z lampami led do 1250.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 22:21   #42
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,643
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon is an unknown quantity at this point
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 3 godz 9 min 30 s
Domyślnie

Przykro że Honda coś takiego uprawia Ale jak wydałeś fuul kasy na konia to i na bat dasz radę. Nie popuszczaj to nie bmw.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 22:48   #43
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,262
Motocykl: Nie mam już afryki
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 godz 44 min 19 s
Domyślnie

Powiem Wam, że jak czytam o takich akcjach jak ta, psujących się przełączniki czy nie działających ekranach itp. to mam wrażenie że miałem inny motocykl

W cztery lata / 47 000 km nie zepsuło się w mojej ATAS 1100 DCT 2020 dosłownie nic, zero problemów, usterek. Były dwie akcje serwisowe ta na bak i wymiana oprogramowania i tyle. Jeździłem w różnych warunkach, nie latałem tylko jak leżał śnieg albo było poniżej 0C. Może miałem szczęście, albo te z początku produkcji były lepiej robione, nie wiem, ale jak to czytam to jakoś nie chce mi się myśleć o kolejnej Hondzie
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 23:10   #44
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,643
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon is an unknown quantity at this point
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 3 godz 9 min 30 s
Domyślnie

No proszę , przecie Honda robi pewne nazwijmy to przypadki celowymi. Np crossturer. Mamy V4 i DCT i reszta to k...wa najtańsze dodatki ale mamy jakość bo to się nie psuje bo 200kkm robi. I... przecie mogli zaorać wszystko ale jakiś ? co zrobił ?No oczywiście nie ma takiego.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 15:18   #45
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Wy mówicie, że motocykle honda takie a nie inne robi...

Podam Wam przykład hondy przemysłowej i serię silników GX oraz GC.
Wszystkie silniki przestają już mieć nawet w katalogu pierścienie czy tłoki nadwymiarowe. Tak samo o korbowodzie podwymiarowym tez można zapomnieć.

Krótkie tłoki typu "samochodowego", coraz cieniej napylane żeliwo wirowo i potem obrabiane, aby uzyskać "tuleję" w tańszych odmianach. O dziwo tam, gdzie kupuje się urządzenie hondy np. pompę WT/WB to jest opcja często sięgającą sekecji 0.75, ale jak kupujesz silnik do pompy osobno to ta konfiguracja już tej opcji nie ma. Ja sobie wiem jak poradzić i skąd dobrać, czasem trzeba podmienić korbę na wersję silnika z normą euro 2 i można już wiele zrobić z takim silnikiem... ale dla "kowalskiego" pozostaje kupić nowy bo... producent nie przewiduje napraw tego typu.

Mieliśmy sytuację, że klient chciał kupić karter silnika/blok - mnie w zakupie taniej wychodził kompletny silnik niż klienta sam blok... gdzie tu logika?!
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 17:32   #46
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,025
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 5 dni 8 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post

W cztery lata / 47 000 km nie zepsuło się w mojej ATAS 1100 DCT 2020 dosłownie nic, zero problemów, usterek.
czy 47000km to duży przebieg?
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 18:56   #47
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,327
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 19 godz 7 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
czy 47000km to duży przebieg?
No dla polaka to już graniczny:-))))))
Sprzedawałem kilka lat temu Afrykę z salonu , serwisowana w Aso , wszystko pięknie ale przebieg, ooo panie , 80000 km Ola Boga.:-))))

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 19:05   #48
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,262
Motocykl: Nie mam już afryki
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 godz 44 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
czy 47000km to duży przebieg?
Raczej nie, podałem tyle ile faktycznie przejechałem, a jakoś mam przeczucie, że motocykle z opisywanymi przypadłościami nie mają dużo więcej...
Swoją drogą to ciekawe ile te silniki będą robiły bez większych awarii czy picia oleum....
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 20:50   #49
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

problem raczej nie mają związku z przebiegiem a po prostu wadą jakiegoś elementu, nie wiem jak będzie z 1100 ale 1000 przy przebiegu prawie 140.000km nie bierze grama oleju, generalnie silnik pracuje jak nowy mierzyłem kompresję jest nominalna! luzy zaworowe ssące nigdy nie dotykane także jest sztos bez dwóch zdań bo np. tiger 1200XC przy 80.000 nie m już prawie zaworów wydechowych (od nowości zjechane 0,2mm na płytkach co jest mega dużo!

Coś tam hondzie nie zawsze idzie dobrze, ale na tle konkurencji, która już nawet się nie kryje, że planuje usterki nie jest jeszcze tak źle. To tyle w temacie samej jakości natomiast podejście do klienta w tej marce trudno nawet komentować. Przypadek kolegi powinien być rozwiązany na dwa sposoby

1. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację wymieniamy silnik na nowy + rabat 40% na akcesoria, eksploatację itp..

2.Jak wyżej tylko wymiana motocykla ale tego raczej nie zrobi żadna marka bo to już problem, trzeba odkupić , zamieszanie księgowe itd... no chyba, że w grę wchodzi proces sądowy to może się udać.


Nie wiem jak inni czytający wątek ale ja odnoszę wrażenie, że problem tak naprawdę nadal nie jest zdiagnozowany. Ocena cylindra kamerą jest mało miarodajna pozwala zorientować czy jest "źle po całości" ale to, że widać jakieś tam rysy to często jest to tylko efekt wizualny a nie rzeczywisty stan cylindra bo drobna nawet niewyczuwalna rysa przy odpowiednim świetle wydaje się większa niż jest w rzeczywistości. Pytanie podstawowe czy wykonano pomiar kompresji ? przy rysach gatunku poważne na bank nie będzie nominalna.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 20.07.2024 o 17:47
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2024, 07:00   #50
Mikael


Zarejestrowany: Apr 2024
Posty: 15
Motocykl: RD03
Mikael jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Dołączam się. Nowa Afryka 2024. Po 9400 km słychać mocno kosz ale dopiero po nagrzaniu maszyny. Szczególnie daj się we znaki przy hamowaniu silnikiem. Jest jakaś rada ... Sprzęt na gwarancji.../
Mikael jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
awaria. crf1100 , klekocze , silnik


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pokrowiec dla crf1100 flash Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 28.06.2021 15:32
antena GPS w CRF1100 szynszyll Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja 1 26.12.2020 14:39
Klekoczący hamulec tylni ;/ Kuba Hamulce, kola, opony 17 18.02.2011 16:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.