Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.09.2024, 21:12   #51
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,717
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 2 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Ale że co z tą toyotą?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 22:24   #52
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,922
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 43 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Mada przy korkach czyści się nie tylko siatki ale i magnesy - ogarnałes to też , bo ludziska często o tym zapominają.
A one łapią syf szczególnie w pierwszym okresie docierania.
Ja tez leje Motula 7100 i poprzedni właściciel tez lał (słynne wałki nadal nówki
Nie wiem jak w Kove ale pewnie w Katach wszyscy piszą że max 5000 km i nowa oliwa.
Te magnesy o których piszę:
Dzięki, nie zauważyłem tam magnesów.
Dlatego pisałem o oleju bo na upale jak.moto jest mocno zgrzane to skrzynia chodzi gorzej tz trudniej znaleźć luz i ciężej biegi wchodzą. Jak ostygnie to jest wporzadku. Zwalam to właśnie na olej, bo pamiętam że moja 950 też gotzej biegi chodzily na motulu. To samo mówił ten koleżka którego spotkałem na pierwszym serwisie, że w jego ktm na motulu skrzynia gorzej chodziła i po zmianie na ipone duża była różnica to samo na motorexie ale tam się płaci 30%więcej za markę.
I tak mam olej do zmiany to sprawdzę.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2024, 23:54   #53
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,643
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon is an unknown quantity at this point
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 3 godz 5 min 5 s
Domyślnie

Fuchsa zalej, dla mnie CT dużo lepiej chodzi niż na mtulu
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 00:13   #54
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Dzięki, nie zauważyłem tam magnesów.
Dlatego pisałem o oleju bo na upale jak.moto jest mocno zgrzane to skrzynia chodzi gorzej tz trudniej znaleźć luz i ciężej biegi wchodzą. Jak ostygnie to jest wporzadku. Zwalam to właśnie na olej, bo pamiętam że moja 950 też gotzej biegi chodzily na motulu. To samo mówił ten koleżka którego spotkałem na pierwszym serwisie, że w jego ktm na motulu skrzynia gorzej chodziła i po zmianie na ipone duża była różnica to samo na motorexie ale tam się płaci 30%więcej za markę.
I tak mam olej do zmiany to sprawdzę.
jeżeli zalecany jest olej o lepkości 10W40 a wlejesz 10W50 to skrzynia może gorzej pracować ponieważ większa lepkość oleju powoduje lekkie ciągnięcie sprzęgła i min. dlatego trudniej wrzucić luz. Generalnie problem z luzem ma związek ze sprzęgłem. Wystarczy, że zgasisz silnik i jeżeli luz wchodzi bez problemów to ciągnie sprzęgło... mogę tylko dodać, że przyczyna nie zawsze jest po stronie oleju, czasem przekładki mają ostre krawędzie co utrudnia ich luzowanie można to poprawić - wewnętrzne stronę przekładek traktujesz kółkiem drucianym co łagodzi krawędzie Czasem także takie problemy występują w okresie docierania.

Odnośnie tego sitka, czy sprawdzałeś jakiego rodzaju są te zanieczyszczenia? jak zmienialiśmy pierwszy raz olej w Benneli 702X to było tego całkiem sporo ale wg. mnie nie powstały podczas docierania a były pozostałością po obróbce lub niezbyt sterylnym montażu silnika.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 01:21   #55
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

leje to 7100 do japoni i tigerów i nic sie nie dzieje. fakt - 990 go nie polubil sprzęgłowo/skrzyniowo te opilki nie sa z docierania - wyplukalo resztki po obrobce. przy oleju z ciekawosci zerknij na papier filtra po rozpruciu. jak tam nie bedzie czarów, a raczej nie bedzie to zupelnie bym sie sprawa nie przejmowal. nie wiem co ile Kove zaleca wymiane oleju ale rob to czesciej - np. stara szkola co 6 tys km.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 10.09.2024 o 03:59
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 06:32   #56
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,845
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 10 godz 46 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Dlatego pisałem o oleju bo na upale jak.moto jest mocno zgrzane to skrzynia chodzi gorzej tz trudniej znaleźć luz i ciężej biegi wchodzą. Jak ostygnie to jest wporzadku. Zwalam to właśnie na olej, bo pamiętam że moja 950 też gotzej biegi chodzily na motulu. To samo mówił ten koleżka którego spotkałem na pierwszym serwisie, że w jego ktm na motulu skrzynia gorzej chodziła i po zmianie na ipone duża była różnica to samo na motorexie ale tam się płaci 30%więcej za markę.
I tak mam olej do zmiany to sprawdzę.
W 890 chodzi skrzynia fajnie na 7100, no ale ja mam prawie 18 tys km przebiegu.
Z motulem jest ten problem ze trzeba mieć pewne źródło jest często podrabiany
Jak po nagrzaniu masz gorzej to może to kwestia gorszego wysprzedania , nie wiem może tarczki puchną.
Miałem tak kiedyś w jakimś moto ale nie pamietam jakim
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 07:06   #57
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 967
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 5 godz 19 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Dzięki, nie zauważyłem tam magnesów.
Dlatego pisałem o oleju bo na upale jak.moto jest mocno zgrzane to skrzynia chodzi gorzej tz trudniej znaleźć luz i ciężej biegi wchodzą. Jak ostygnie to jest wporzadku. Zwalam to właśnie na olej, bo pamiętam że moja 950 też gotzej biegi chodzily na motulu. To samo mówił ten koleżka którego spotkałem na pierwszym serwisie, że w jego ktm na motulu skrzynia gorzej chodziła i po zmianie na ipone duża była różnica to samo na motorexie ale tam się płaci 30%więcej za markę.
I tak mam olej do zmiany to sprawdzę.
Ja zalałem do HONDY CB1300 przyjaciela tego MOTULA z Intercarsu i po 500 km wymieniliśmy go ponieważ po rozgrzaniu biegi ciężej wchodziły (i nawet ze zgrzytem) po zmianie na VALVOLINE wszystko wróciło do idealnego stanu czyli jak w masełko.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 07:46   #58
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,703
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 10 godz 34 min 33 s
Domyślnie

ja dostalem raz na warsztat VT750c2 w ktorym skrzynia... stała dęba. zalany byl swiezo jakims castrolem - wlalem 5100 i po problemie. raz w zyciu widzialem cos takiego. wysokiego valvolina tez leje do wysilonych R4 bo 7100 bywa koszmarnie drogi. kolezanka pokazywala mi shell-a syntetyka co go leje do T800xr. musze o niego dopytac bo bdb kosztowal. zlota butelka z tego co pamietam.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 07:58   #59
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,056
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 27 s
Domyślnie

ja leje do włoskich maszyn Shell ultra15w50 ale od jakiegoś czasu odkryłem świetny olej z USA w fajnej kasie. Ale najważniejsza jest i tak regularna wymiana najlepiej co 6 tys km i oczywiście bardzo dobre filtry stosować. Transalp 650 najlepiej pracuje i tak na oleju ORLEN i na samochodowym tez dobrze sie czuje
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg Bez mt.jpeg (183.1 KB, 30 wyświetleń)
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2024, 09:31   #60
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,922
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 43 min 18 s
Domyślnie

W crf1000 mam tego motula bez zastrzeżeń. Do chinolka kupiłem bo własnie mają w IC motula.
Tam chodzi 3l został mi jeszcze 1l więc myśle dokupie 2l i będzie lux, ale pasuje coś innego spróbować.
W moich 950 chwaliłem zawsze szela15w50, ale na odmianę zamawiam IPONE.

Co do interwałów chińskich
pierwsza wymiana do 1500
druga 5tyś
trzecia 10tyś
później co 10tyś
zawory co 20tyś.

Ja zrobiłęm pierwszą po 600km, teraz po wyjeździe mam 3600km więc sobie wymienie. Do zaworów zaglądnę po ok 10tyś.
A póżniej wiadomo że nie więcej jak 5tyś.

Filtr papierowy wyglądał na czysty, a jak się wcześniej miało lc8 to się człowiek smieje z takił opiłków na sitku
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KOVE 800x - Kupiony! Nie będzie miało łatwego życia. ex1 Inne tematy 9 05.07.2024 12:42
Święty graal ADVENTURE madafakinges Inne tematy 29 12.11.2017 08:32
Chiński zwiad 2013 sebol Kwestie różne, ale podróżne. 17 24.07.2013 14:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.