Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.09.2024, 10:29   #61
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,495
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 10 godz 58 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
A Nissan nigdy nie robił zmiany softu jako sposobu rozwiązania potencjalnie poważnego problemu (mam nadzieję Ronin, że Twojego Leafa to nie obejmuje):
https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/202...3V494-8420.pdf
I nie widzisz różnicy pomiędzy naprawieniem błędu softu softem, a "naprawieniem" softem fizycznej nieszczelności baterii (mogącej doprowadzić do pożaru zaparkowanego samochodu)?

Przypominam, naprawa ta polega na momentalnym rozładowaniu baterii do 30% i wyświetleniu komunikatu o pilnej potrzebie zgłoszenia się na serwis. Tak naprawdę BMW nie załatwia nic poza opcjonalnie w nowym sofcie komunikatem masz przejebane jedź na serwis. Co Ci z komunikatu jak śpisz, a w każdej chwili pojazd może stanąć w płomieniach? Uważasz, że temat jest załatwiony? Sądzisz, że w BMW na serwisie będą dyżury, żeby takie mini przyjmować 24h?
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2024, 11:15   #62
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,139
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 16 min 9 s
Domyślnie

Każdy ma prawo do swojego punktu widzenia.

Ja swój opieram na przeczytaniu biuletynu BMW (poszukaj sobie M610624 Recall Notice) i przekonaniu, że BMW przeprowadziło dochodzenie, oszacowało ryzyko (swoje i klientów) i wie co robi.
Ty opierasz swój na tym co napisała Interia.

Tyle ode mnie w sprawie BMW, ciao
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2024, 12:55   #63
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,114
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 17 godz 39 min 7 s
Domyślnie

W naszym aucie, podobno ma się pojawić nowy soft 3,7. Tak naprawdę to nie wiem co się zmieni poza numerkiem, ale zawsze warto mieć większy. W temacie modułu anteny który tak naprawdę nie wiem co robi, stanęło na tym że go wymienią w ramach dobrej woli a przy okazji aby nie jeździć dwa razy zrobimy serwis po kolejnych dwóch latach. Dojechaliśmy na wieś z 9 % baterii i teraz się zastanawiam czy jechać do Białej dzisiaj czy na spokojnie wyjechać sobie jutro rano.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2024, 13:48   #64
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,139
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 16 min 9 s
Domyślnie

Tu masz trochę info o 3.7

Cytat:
📢 Rollout of the ID. software 3.7 OTA update

Dear community,

It’s time: the OTA update to ID. software 3.7 is in the starting blocks.

How will we proceed?
As usual, we are rolling out the update in waves ("canary release"). The first wave contains 1,000 vehicles, subsequent waves then grow exponentially in the number of vehicles.

The primary users of the vehicles included in the first wave are expected to be notified by email this week.

Which vehicles will receive the update?
In principle, the ID. software 3.7 will be available for all vehicles that have a software version 3.x or prior.

• Most vehicles with ID. software 3.2 (workshop) or 3.5 (ex works) will receive the update directly via OTA.

• Vehicles with ID. software 3.1 (ex works or OTA), 3.2 (OTA) or 3.4 (ex works) may receive one or more interim updates and then ID. software 3.7 (OTA).
The same applies to GTX models with ID. software 3.5 (ex works) or those that were among the very first to receive 3.2 in the workshop.

• Vehicles with an ID. software version older than 3.1 are still asked to have the update carried out in the workshop, where they will also receive the update to ID. software 3.7.

What does the update include?
The following is a selection of the improvements that are included in ID. software 3.7.

The actual scope of the changes depends on the equipment and the current software version, which is the jumping point.

• Bidirectional charging (V2H) for 77 kWh batteries

• Minimizing noise during charging caused by interference from some mains connections

• Increased robustness of Wi-Fi or Bluetooth connection

• Fixed a bug that could cause a flickering or black rear camera image in rare cases

• Improvement of the notification concept in case of loss of mobile connection in areas with low network coverage (notification now disappears automatically after the connection is restored)

• Further performance and stability improvements

How can I perform the update?

Please make sure that you have given your consent to receive updates in myVolkswagen or in the Volkswagen App.

Wave planning takes place automatically based on a variety of factors. Therefore, we cannot give you any information about when exactly your vehicle will receive the update.

As soon as your vehicle is scheduled in an update wave, you will receive an email notification. The vehicle will then communicate with the update server at regular intervals and download the installation package independently in the background. As soon as the download is complete, a notice will appear in the infotainment system. From now on, the update can be installed after parking the vehicle (drive mode selector in P) via the button in the goodbye screen. The installation can only be started if the prerequisites are met:

• The battery SoC is at least 20%.

• The headlights are off (not on automatic).

• All windows and doors are fully closed.

• There is a stable internet connection.

The expected installation time is approx. 5h 30m. During installation, the vehicle is not usable and cannot be charged.

Best regards,

Your Volkswagen ID. Team
Wygląda że np. będzie V2H ale tylko w wersjach z dużą (77kWh) baterią.

Ale 5h30 min OTA to trochę długo
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2024, 22:14   #65
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,139
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 16 min 9 s
Domyślnie

Sorki, ale będzie post pod postem

Kojarzycie na pewno kanał Zmywak i Tomka Bykowskiego... Wiem, że kojarzycie , bo mi niejaki fassi go często podsyłał w skasowanym pierworodnym wątku o EV

Otóż Tomek musiał zapewne ciężko zachorować (albo szuka tematu przewodniego na tym drugim kanale, a EV się dobrze 'sprzedają' wśród Polaków) i co.... i kupił drugiego EV Jest z nim nawet jeszcze gorzej: zeznaje, że będzie zakładał fotowoltaikę. I mówi, że u Marioli w pracy ładuje EV za darmo. Świat się kończy...

https://www.youtube.com/watch?v=ZxC62Ri6bTg

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2024, 08:31   #66
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 218
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 23 min 24 s
Domyślnie

Dziś chcę jechać na targi pomachać trochę różnej maści EV , ostatnio mój spokój zmącił Xpeng G6 jednak nie miałem przyjemności jeszcze z nim obcować.
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2024, 12:09   #67
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,139
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 16 min 9 s
Domyślnie

Xpeng G6 mówisz... Taka chińska wersja Tesli Y tyle, że z architekturą HV na 800V. Oglądaj, dziel się spostrzeżeniami i dawaj foty
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2024, 18:20   #68
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 218
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 23 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Xpeng G6 mówisz... Taka chińska wersja Tesli Y tyle, że z architekturą HV na 800V. Oglądaj, dziel się spostrzeżeniami i dawaj foty
Po raz kolejny przysiadłem się do Y no i nie leży mi materiały z jakich jakie to jest wykonane, styl bez zegarów też nie dla mnie. Mimo że model Y jest najlepiej sprzedającym się elektrykiem nie jest stworzony dla mnie.

Za to ta chińszczyzna mi się podoba i wykonanie i styl ...
PXL_20240914_140238007.MP.jpg

PXL_20240914_140242150.jpg
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2024, 19:04   #69
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,139
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 16 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Po raz kolejny przysiadłem się do Y no i nie leży mi materiały z jakich jakie to jest wykonane, styl bez zegarów też nie dla mnie. Mimo że model Y jest najlepiej sprzedającym się elektrykiem nie jest stworzony dla mnie.
Jak w życiu z blondynkami i brunetkami. Ja właśnie lubię ten minimalistyczny styl zarówno w ID.3 jak i Teslach.

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Za to ta chińszczyzna mi się podoba i wykonanie i styl ...
No dobra ale gdzie te zegary w Xpeng Przecież to prawie kopia wnętrza Tesli.

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.09.2024, 19:16   #70
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 218
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 23 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Jak w życiu z blondynkami i brunetkami. Ja właśnie lubię ten minimalistyczny styl zarówno w ID.3 jak i Teslach.



No dobra ale gdzie te zegary w Xpeng Przecież to prawie kopia wnętrza Tesli.

O tu
XPENG-G6-fm-oversikt-1024x768.jpg
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.