Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.09.2024, 11:18   #71
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,777
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 4 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Drodzy zwolennicy EV, ich użytkownicy, ich sympatycy oraz Ci, którzy tak bardzo narzucają wywalenie w kosmos ICE z planety.

Wytłumaczcie mi dzisiaj, teraz, jedną rzecz. Dlaczego w okresie powodzi, która jest dla wielu katastrofą rujnującą zdrowie, w wielu przypadkach życie, dorobki życia itp itd dlaczego nie widzę ani jednej ciężarówki, ani jednego EV pomagającego przy powodzi?

Jestem po rozmowie właśnie z moimi znajomymi z okolic Nysy jak i Głuchołaz, gdzie wyciągane są dosłownie stare Stary, Jelcze, wszelkiej maści terenówki podliftowane i ganiają tam i z powrotem z piachem (workami) gdzie po drodze są rwące potoki a wcześniej były to zwykle drogi. Gdzie są EV się pytam, gdzie te tak zajebiście pojazdy mające być przyszłością?

Tak, jestem uniesiony, wkurwiony, rozgoryczony, moja prawie rodzina tam walczy. Właśnie spakowaliśmy kilka agregatów i motopomp i kurier zabrał chwilę temu dwie palety ze sprzętem aby pomóc.

Jak się uda to jadę na Dolny Śląsk aby pomagać, tak jak to robiłem 97 roku i później.

Niech ktoś mi pokaże, gdzie się przydają teraz EV?! Nawet po wodzie niezbyt głębokiej nie da rady jechać więc jak w chwili zagrożenia ma ev sobie poradzić, gdy trzeba uciekać przed kataklizmem...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 14:09   #72
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,727
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 3 dni 22 godz 34 min 12 s
Domyślnie

spokojnie. chyba nie sadzisz, ze ludzie zajmujacy sie profesjonalnym ratownictwem traktuja powaznie te mrzonki bogatych przedmiesc...
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 14:28   #73
siwy
 
siwy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,523
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 1 tydzień 2 dni 7 godz 18 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Drodzy zwolennicy EV, ich użytkownicy, ich sympatycy oraz Ci, którzy tak bardzo narzucają wywalenie w kosmos ICE z planety.

Wytłumaczcie mi dzisiaj, teraz, jedną rzecz. Dlaczego w okresie powodzi, która jest dla wielu katastrofą rujnującą zdrowie, w wielu przypadkach życie, dorobki życia itp itd dlaczego nie widzę ani jednej ciężarówki, ani jednego EV pomagającego przy powodzi?

Jestem po rozmowie właśnie z moimi znajomymi z okolic Nysy jak i Głuchołaz, gdzie wyciągane są dosłownie stare Stary, Jelcze, wszelkiej maści terenówki podliftowane i ganiają tam i z powrotem z piachem (workami) gdzie po drodze są rwące potoki a wcześniej były to zwykle drogi. Gdzie są EV się pytam, gdzie te tak zajebiście pojazdy mające być przyszłością?

Tak, jestem uniesiony, wkurwiony, rozgoryczony, moja prawie rodzina tam walczy. Właśnie spakowaliśmy kilka agregatów i motopomp i kurier zabrał chwilę temu dwie palety ze sprzętem aby pomóc.

Jak się uda to jadę na Dolny Śląsk aby pomagać, tak jak to robiłem 97 roku i później.

Niech ktoś mi pokaże, gdzie się przydają teraz EV?! Nawet po wodzie niezbyt głębokiej nie da rady jechać więc jak w chwili zagrożenia ma ev sobie poradzić, gdy trzeba uciekać przed kataklizmem...
Podobno w Stanach jak ludzie uciekali przed huraganem to Elon Musk zdalnie zwiększył moc tesli żeby mogli szybciej uciekać. Nie miałbyś tego w spalinówce. To był oczywiście sarkazm a sytuacji na Dolnym Śląsku nie chciałbym przeżywać osobiście.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 14:57   #74
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 81
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 17 godz 53 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Przypominam, naprawa ta polega na momentalnym rozładowaniu baterii do 30% i wyświetleniu komunikatu o pilnej potrzebie zgłoszenia się na serwis.
Może mi ta informacja umknęła, a ciekawi mnie, w jaki sposób rozładowuje się baterie do tych 30%? Przecież - jeśli będzie bliska pełnej bądź tych lansowanych 80% to jest to spora porcja energii.
I co z nią nagle ma się stać?
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 15:42   #75
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,495
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 10 godz 58 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Nawet po wodzie niezbyt głębokiej nie da rady jechać więc jak w chwili zagrożenia ma ev sobie poradzić, gdy trzeba uciekać przed kataklizmem...
5:36 Tesla



Jest też kompilacja (bo to znane miejsce w Anglii) z samymi EV:


Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Może mi ta informacja umknęła, a ciekawi mnie, w jaki sposób rozładowuje się baterie do tych 30%? Przecież - jeśli będzie bliska pełnej bądź tych lansowanych 80% to jest to spora porcja energii.
I co z nią nagle ma się stać?
To dobre pytanie do koncernu BMW, nie mam pojęcia.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 15:54   #76
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 218
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 23 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Drodzy zwolennicy EV, ich użytkownicy, ich sympatycy oraz Ci, którzy tak bardzo narzucają wywalenie w kosmos ICE z planety.
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, Ci co są uzytkownikami, zwolennikami lub/i sympatykami nie muszą być tymi którzy chcą ''wywalenie w kosmos ICE'' tu sie zatrzymam z swoim komentarzem, w watku ktory sie wziol i przypadkiem wykasowal bylo troche o tym wiecej opisane ...
Ludzie wyciagaja co maja i niosa pomoc w sposob jaki potrafia tym czym dysponuja. Nie robmy awantury w emocjach towarzyszacych tej tragedi ktora sie dziej ...
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 15:58   #77
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,777
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 4 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Prawda jest taka, że ICE było i będzie.
Zastosowania ratownicze, militarne etc ZAWSZE będzie polegać na ICE gdzie liczy się niezawodność. Nie mam nic przeciwko posiadaniu, jak napisałem wcześniej, jest to ALTERNATYWA a nie kierunek, w którym trzeba iść nie patrząc na nic innego.

Nawiązując do Tesli i huraganów - tak, słyszałem o tym, nie zmienia to faktu, że gdy nie masz prądu to nigdzie nie pojedziesz a paliwo zawsze możesz pożyczyć i w ciągu kilku chwil uciec gdy jest potrzeba.

Właśnie takie akcje żywiołowe pokazują jak bardzo EV jest w lesie.
Wszystko jest dobrze jak jest dobrze, ale gdy ktoś nie ma off-gridu, elektrownia pokazała środkowy palec bo zagrożenie etc i nie ma prądu to co takie EV jest warte? Nawet jako powerbank średnio się sprawdzi...

Fanatykom EV potrzeba naprawdę więcej realizmu i szerszej perspektywy.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 16:01   #78
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 218
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 23 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
...

Fanatykom EV potrzeba naprawdę więcej realizmu i szerszej perspektywy.
Wychamuj, jestes tu raczej od gaszenia emocji, a nie ich wzniecania, nie ma to sensu.

Mozemy wymienic sie pogladami ale odstaw emocje nie sa dobrym doradca, sam jestem tego wysmienitym przykladem ....
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 16:11   #79
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,777
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 4 godz 59 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, Ci co są uzytkownikami, zwolennikami lub/i sympatykami nie muszą być tymi którzy chcą ''wywalenie w kosmos ICE'' tu sie zatrzymam z swoim komentarzem, w watku ktory sie wziol i przypadkiem wykasowal bylo troche o tym wiecej opisane ...
Ludzie wyciagaja co maja i niosa pomoc w sposob jaki potrafia tym czym dysponuja. Nie robmy awantury w emocjach towarzyszacych tej tragedi ktora sie dziej ...
Chodzi mi o osoby, dla których nagle liczy się tylko EV - jak mawia przysłowie - że zapomniał wół jak cielem był.

Mocno emocjonalnie ten temat mnie rano poruszył, ale też nie zamierzam teraz wycofywać się z tego co napisałem, jedynie chłodnym okiem popatrzeć na to raz jeszcze.

Więc pisząc bardziej składnie, na spokojnie, wyjaśniam:
Zwolennik EV z założenia mimo wszystko jest przeciwny ICE (popraw mnie argumentami, że jest inaczej)
Fanatyk EV - pierwsze słowo już definiuje
Osoby, które chcą wywalić ICE - tutaj dziwnym trafem trafiamy znowu na min. 2 podkategorie ludzi, które są za EV. Przypadek?
Aby jednak nie było nie wrzucam wbrew pozorom do jednego wora wszystkich bo jasno potrafię rozgraniczyć użytkownika EV bo ma możliwości posiadania i chce sam na własnej skórze zobaczyć jak to jest. Nie mam nic przeciwko temu, wręcz przeciwnie - jeśli ktoś ma możliwości to niech posmakuje - będzie dzięki temu miał argumenty za i przeciw mówiące dlaczego to lub tamto. Gorzej natomiast, gdy owy użytkownik staje się fanatykiem.. co wówczas, jak takiego człowieka nazwać - tutaj pozostawiam dla Was "trzy kropki"

Prawda jest, że za napędzaniem tego wszystkiego stoją ludzie/firmy/koncerny które upatrują wszelkiej możliwej sytuacji/powodu aby sprzedać.

Przypomnę wiersz Tuwima - do prostego człowieka. Jakże wciąż na czasie jest owy tekst.

Mnie osobiście wali, czy ktoś ma Teslę a drugi taczkę - to nie ma znaczenia, dopóki taka osoba mi nie narzuca, że ja mam wybrać pomiędzy taczką a teslą.

A co do kataklizmu na południu naszego kraju, ta sytuacja pokazuje tylko, że idąc nawet najbardziej ideologiczną drogą bacząc na wszystko aby realnie było eko bez obłudy (Afryka kopalnią świata podczas gdy EU śrubuje normy w kosmos) to jest za tym, aby dbać o naszą planetę.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2024, 17:07   #80
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,139
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 19 min 54 s
Domyślnie

Hmm, nie wiem dlaczego akurat powódź + EV = zdenerwowanie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Mocno emocjonalnie ten temat mnie rano poruszył, ale też nie zamierzam teraz wycofywać się z tego co napisałem, jedynie chłodnym okiem popatrzeć na to raz jeszcze.
No to jedziemy...

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Więc pisząc bardziej składnie, na spokojnie, wyjaśniam:
Zwolennik EV z założenia mimo wszystko jest przeciwny ICE (popraw mnie argumentami, że jest inaczej)
Błąd w rozumowaniu, ramires...
Uznaję się za zwolennika EV i jestem zadowolonym użytkownikiem BEV. I tu stop: nie jestem przeciwny ICE. Nie mam nic do innych czym jeżdżą i uważam, że ICE wciąż mają zastosowanie i jeszcze przez dziesięciolecia będą nam z powodzeniem służyć (niezależnie jakie i kiedy bany będą wprowadzane). Moi dwaj synowie jeżdżą dieslami i uważam to za właściwy wybór w ich obecnej sytuacji. Motocykl mam wciąż spalinowy. Rodzice jeżdżą benzyną + LPG i nigdy im nie zasugerowałem, że czas na BEV dla nich.

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Fanatyk EV - pierwsze słowo już definiuje
Osoby, które chcą wywalić ICE - tutaj dziwnym trafem trafiamy znowu na min. 2 podkategorie ludzi, które są za EV. Przypadek?
Możesz przytoczyć przykład takiego EV fanatyka? Spotkałeś takiego człowieka? Rozmawiałeś z nim /nią?


Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Prawda jest, że za napędzaniem tego wszystkiego stoją ludzie/firmy/koncerny które upatrują wszelkiej możliwej sytuacji/powodu aby sprzedać.
Zaraz, zaraz. A po co istnieją koncerny samochodowe? No chyba po to aby sprzedawać samochody. Przecież to nie organizacje charytatywne. I uwierz mi, będą sprzedawać czy ICE czy EV tak długo jak im się to będzie opłacać. Odróżnijmy więc reklamy i marketing od realnych wad i zalet i jednych i drugich środków transportu. A te są raczej znane już na FAT, gdyż długo były wałkowane w wątku, który ktoś z Was skasował.

Pozwolisz, że jeszcze wrócę do twojego porannego posta typu EV i powódź.

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Jestem po rozmowie właśnie z moimi znajomymi z okolic Nysy jak i Głuchołaz, gdzie wyciągane są dosłownie stare Stary, Jelcze, wszelkiej maści terenówki podliftowane i ganiają tam i z powrotem z piachem (workami) gdzie po drodze są rwące potoki a wcześniej były to zwykle drogi. Gdzie są EV się pytam, gdzie te tak zajebiście pojazdy mające być przyszłością?
A ile byś chciał widzieć tych EV skoro wszystkich ciężarówek EV w PL jest równe 160 (z tego co pokazują poniższe dane). Na liczbę wszystkich ciężarówek (a tych podobno jest 1 276 594) stanowi to 0,0125%. Słowem ciutkę więcej niż jedna EV ciężarówka na 10 tyś. innych. Większość pewnie z nich to ciągniki siodłowe i pewnie śmieciarki, więc raczej do pomocy powodzianom na pierwszej linii się nie nadają. Nie dlatego, że się boją wody (co już Ronin w filmiku z 'podwodną Teslą' pokazał) tylko z faktu, że ich po prostu fizycznie nie ma.



Nie oznacza to, nie powstają elektryczne pojazdy ratownicze, wojskowe itp. Powstają, tylko upłynie trochę czasu zanim ktoś je przetestuje i stwierdzi, czy to ma sens. A jak znajdzie w tym sens i zastosowanie to i tam się pojawią (albo i nie )

https://www.youtube.com/watch?v=GPcacmetIX4



https://www.army.mod.uk/news-and-eve...fication-plans

https://www.nationaldefensemagazine....-detroits-help
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.