Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2024, 17:09   #921
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 6,107
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 dni 11 godz 36 min 45 s
Domyślnie

Nie wiem czy bym pojechał bo czas ostatnio dziwnie u mnie płynie, ale pozostaje mi tylko zdjęcia oglądać, bo wiadomości nie docierają, albo docierają za późno. No ale ja to już niedługo zmienię.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2024, 17:46   #922
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,593
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 2 dni 13 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Marek, życzę tylko zmian na lepsze!

A co do rzetelności wiadomości z Kresów. Chwilę temu pojawił się taki artykuł:
https://kresy.pl/wydarzenia/senat-ki...mi-politykami/

Pytanie: czy i jak informacja ta dotarła do nas, mimo, że dotyczy to zeszłego tygodnia?
Portal Kresowy z nazwy i powołania, przedstawia polityków biorących udział w spotkaniu, którzy bardzo negatywnie przysłużyli się sprawie polskiej. Nic nie wymyśla, po prostu przytacza fakty, bo pilnuje tego, do czego został powołany. Czy przypomnienie np. szkodliwych wypowiedzi Wiatrowycza już czyni portal ruską onucą? Wychodzi na to, że tak, bo po co przypominać i epatować banderyzmem tym dawnym i współczesnym?

Któryś z kolegów wcześniej bulwersował się słowami dzisiejszego lidera-prezesa OUN M o prowokacyjnym pomniku Pityńskiego.
Czy nie bulwersuje Was fakt dzisiejszego istnienia i ciągłości OUN M i OUN B, organizacji majacych na sumieniu ludobójcze mordy? Pamiętacie dyskusję tutaj- którzy mają więcej/mniej na sumieniu? Czy nie bulwersuje Was sam fakt współczesnych providów- kongresów i ich uchwał choćby z 1995r?
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2024, 20:10   #923
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 26 min 31 s
Domyślnie

Zaglądam tu czytając tylko Twoje posty Tomku, nie zawracaj sobie głowy innymi bo oni i tak wiedzą lepiej.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2024, 22:19   #924
zimiok

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 314
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 6 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Nie to, żebym chciał łagodzić dyskusję, cy cuś, ale mam propozycję.
Chyba przed naszym poprzednim wyjazdem na Wołyń Pamiętamy, a może i przed ostatnim, wysyłałem na Priv zaproszenia do userów, których nie znam osobiście, ale spotkaliśmy się przy jakichś sprzeczkach o historię UA, czy bieżące sprawy. Zapraszałem i ponawiam zaproszenie do WSPÓLNEGO NAPIER...ANIA ale kilometrów po drogach z bobrem po Wołyniu i Podolu.
Grupa ładnie zaczyna się dogrywać i choć przeważają Afryki, to i KTM Suchego jakoś jeszcze nie spłonął, ani BMW, ani Bartek nie krzywił się na szutra mając Anaki i kufry, ani "niekościelny" nie udławił się w klasztornej stołówce, niepijącym alkoholu nikt na siłę nie wlewał, a i do rozporka nikt nikomu nie zaglądał (przynajmniej mnie),...
Tak więc myślę, potrafilibyśmy uszanować odmienne zdanie o tym, co akurat widzimy.

Żeby nie było, w tym roku byliśmy nawet w wymordowanym przez AK Sahryniu.
Ważny jest kontekst, ciekawość świata nas gna, a czasu przy ognisku więcej niż na dziubanie w klawiaturę.
Tak się składa, że do mnie zaproszenie również nie dotarło, ale... byłem w większości miejsc o których piszesz. Uczestniczyłem w I Zlocie Huta Pieniacka, uczestniczyłem w II Zlocie Huta Pieniacka (na jednym z nich spotkaliśmy się po raz pierwszy, drugi raz w pobliżu granicy MD-UKR), miałem wielki zaszczyt poznać osobiście tych, którym udało się przeżyć i wysłuchać ich opowieści na własne uszy, biblioteka dotycząca rzezi liczy kilkanaście pozycji, od Siemaszków po Motykę, uczestniczyłem w akcjach sprzątania polskich cmentarzy w Galicji (w tym w Hucie) i na Wołyniu i dlatego mam wielki szacunek dla tego co robisz, co nie oznacza, że muszę się we wszystkim z Tobą zgadzać.

Bo ja nigdy i nigdzie nie spotkałem się z tym rzekomo odradzającym się nacjonalizmem ukraińskim, tym bardziej skierowanym przeciwko lachom. Wręcz przeciwnie, wszędzie traktowano nas jak gości honorowych, często aż za bardzo.
Dlatego też kiedy będą tu umieszczane fakenwesy będę się starał reagować. A, że kresy.pl są podatne na ruską propagandę to chyba zostało udowodnione.
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2024, 22:36   #925
siwy
 
siwy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,517
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 1 tydzień 2 dni 40 min 2 s
Domyślnie

Na kanale zero Na youtubie dziś debata na żywo o Wołyniu, ciekawa.

https://www.youtube.com/live/R_fBxRBVafc?feature=shared
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2024, 01:33   #926
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,593
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 2 dni 13 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Jak się czyta to i pisać raźniej.
Zimiok, dziękuję za wyjaśnienia. Przepraszam, ale nadal Cię nie kojarzę. Minęło 15lat. Jeśli można, to wrzuć jakieś swoje zdjęcie na nr 507135085. Zgadzać się wcale nie musisz, masz własne doświadczenia i wiedzę. Tym bardziej moje zaproszenie aktualne.






pomnik2.jpg


WOŁYŃ.
Coroczny, dla wielu jedyny wyjazd w sezonie. Co takiego nas tam gna?
Najpiękniejsze uczucie wolnego człowieka- REALIZACJA MARZEŃ!

pomnik3.jpg

Lubelski pomnik Ofiar Wołynia nastraja mnie coraz bardziej.
W zeszłym roku była okrągła rocznica i trafiliśmy na start innej ekipy. Były wieńce, mowy... Teraz było cichutko, ludzie przemykali obok do swoich spraw.
Rozdzwoniły się telefony: Wojtek nie dojechał, bo musiał zawrócić zrobić hamulce- tłoczki nie odbijały, grzały tarczę... Doleci sam na pierwszy nocleg. Jacek też musi dziś odpuścić, doleci na jutrzejszy nocleg, gdzieś nad Horyń...
Bartek też odbiera i słyszy, że może tylko do granicy... Szkoda, jechał kawał świata, spał u mnie i trochę się nakręciliśmy...Dziś jest z nami jeszcze Darek, ale ten o zakazie wjazdu na UA wiedział już od kilku dni- będzie z nami do i później od granicy. W tym czasie pojeździ po Zamojszczyźnie. Majo będzie czekał nas gdzieś dalej po drodze.

pomnik1.jpg

Ten pomnik podoba mi się coraz bardziej. Jest wymowny i czytelny. Kawał rzeźbiarskiej dobrej roboty. Lubię tradycyjną formę i ręczną robotę. To jedyny sposób, żeby oddać swoje uczucia i zakląć w kamień swoje intencje.

Jacek zostaje, macha nam na pożegnanie. Chociaż zobaczymy się jutro, to nie chciałbym być na Jego miejscu i patrzeć na nasze plecy... Jakoś się jutro będziemy łapać. Dziś jest dziś! W drogę!

Po drodze Majdanek...Na chwilę odlatują wszystkie myśli... Cisza.



skierbieszów.jpg

Skierbieszów.
Miejsce związane z masowymi wywózkami Polaków, "Dzieci Zamojszczyzny", to między innymi tutaj się wszystko zaczęło. Niemiecki okupant realizował swój plan zasiedlenia ziemi niemieckimi i ukraińskimi gospodarzami, wpierw usuwając Polaków.
Jest pomnik, ale zatrzymujemy się dalej, za kościołem, w miejscu, gdzie na łące wypływa źródło. Majo wie, gdzie jest najlepsze miejsce na spotkanie. Jest cienista wiata, zimna woda...
Tutejszy opowiada o dawnej fabryce akumulatorów, ołowiu i... cmentarzu w bezpośrednim sąsiedztwie.

Dokąd? Do Grabowca!
Pół roku temu poznałem potomka Wołyniaków, historyka, nauczyciela z Horodła i pośród wielu tematów pojawiła się Rzeczpospolita Grabowiecka- partyzancka enklawa z lat 40tych. Jerzy współorganizuje coroczne wspomnienia tych bohaterskich czasów. Umówiliśmy się, że przyjedzie z gawędą o miejscu, ale zatrzymały go rodzinne sprawy.
Grabowiec Góra, to miejsce zwane Małym Katyniem ze względu na mord na polskich oficerach we wrześniu 1939, zaraz po wejściu sowietów

pomnik i marek.jpg

tabl.jpg

Na dole pomnika piękna sentencja, a w zasadzie dwie:
„Lecz błagam, niechaj żywi nie tracą nadziei”.
Pod wpływem tych słów Słowackiego, Maria Konopnicka napisała:
"Groby wy nasze, ojczyste groby,
Wy życia pełne mogiły!
Wy nie ołtarzem próżnej żałoby,
Lecz twierdzą siły"

sent.jpg

Po tej potężnej dawce patosu nie ma to jak. przejażdżka lichą drożyną wijącą się wśród debrów grabowieckich. Kierunek Sahryń
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2024, 14:47   #927
Boldun
 
Boldun's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: B..wała
Posty: 333
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Boldun jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 20 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon
Zobacz post
Bijemy brawo i mówimy przepraszam, tak słyszałem.
https://kresy.pl/wydarzenia/zolnierz...nym-hitlerowi/
@Boldun, proszę.
Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
@Boldun, proszę.
Pozwoliłem sobie zapytać u źródła o prawdziwość informacji i czy wogóle sytuacja miała miejsce.
Dostałem odpowiedź:

"Szanowny Panie,

Przesyłam oświadczenie Muzeum w tej sprawie.

Ideologia niemieckiego nazizmu stworzona przez Adolfa Hitlera doprowadziła do zbrodni w Auschwitz, gdzie zamordowano ok. 1,1 miliona osób - w ogromnej większości Żydów, ale też Polaków, Romów, sowieckich jeńców wojennych i wielu innych. Wśród ofiar była też niewielka grupa ukraińskich więźniów.

Propagowanie treści i symboli związanych z ideologią nazistowską w tym szczególnym miejscu narusza pamięć ofiar, co jest czynem niedopuszczalnym i moralnie nagannym. Jest to również przestępstwo w rozumieniu polskiego prawa. Nie zmienia tego faktu to, że rzekomy cytat z Hitlera nie jest podpisany, czy też nie występuje w ogólnie uznanych źródłach. Dlatego o tym bolesnym incydencie związanym z mową nienawiści poinformowaliśmy już ambasadę Ukrainy w Warszawie jak i przygotowujemy stosowną informację do polskiej prokuratury.

Jeżeli sprawca rzeczywiście jest ukraińskim żołnierzem, to taki czyn na terenie Muzeum jest także niedopuszczalnym brakiem szacunku dla pamięci wyzwolicieli obozu w styczniu 1945 r., bowiem wśród żołnierzy 60. Armii Sowieckiej, której jednostki brały bezpośredni udział w działaniach w Oświęcimiu i okolicach byli zarówno Rosjanie, jak i Ukraińcy.

Z poważaniem,
Bartosz Bartyzel
Rzecznik Prasowy
Muzeum Auschwitz"
Boldun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2024, 16:26   #928
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,593
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 2 dni 13 godz 15 min 25 s
Domyślnie

SAHRYŃ.
Temat z lekka omijany, bo owiany dwuznacznościami, niedopowiedziany. Fakty są znane, ale wykorzystywane emocjonalnie.
Czy można mówić bez emocji o mordzie kilkuset cywili? Jeśli dodamy, że ukraińskich, to już zaczynają się podziały faktów.
Nie bez znaczenia są wspomniane w Skierbieszowie wywózki Polaków w ramach niemieckiej polityki wschodniej i napływ w ich miejsce gospodarzy niemieckich i rusińskich. Jedynymi Polakami, jacy zostali to ci skoligaceni z rusińskimi rodzinami.
Napływowi zdecydowanie byli przychylni ukraińskim oddziałom.
W Sahryniu bezpiecznie stacjonował oddział upowskiej bezpieki i był aktywny kureń zaprowadzający w okolicy swój ounowski porządek. Przypomnę, mówimy o terenie IIRP pod niemiecką okupacją.
Był marzec 1944. Dogorywały podolskie, polskie wioski, Wołyń stanowił już krwawa pustkę za wyjątkiem wsi-baz samoobrony.
Coraz śmielsze postępowanie banderowców po tej stronie Buga, na Zamojszczyźnie aż po Hrubieszów doprowadziło do rozkazu dow. armi podziemnej AK do bezwzględnej walki z napływowymi kolonizatorami.
Kiedy wywiad doniósł o planowanej większej akcji Ukraińców i Sahryniu, jako bazie ich zgrupowania, w ramach akcji zapobiegawczej wydał wyrok na wieś. Pacyfikacja objęła też dwa przysiółki bezpośrednio sąsiadujące z Sahryniem.

Żongluje się ilością ofiar, których w/g moich źródeł było ok. 300, z czego połowa to kobiety z dziećmi.
Niestety wśród spisu ofiar powtarzają się te same osoby podbijając ich liczbę, która przez lata urasta do 700.

Akcja AK określana mordem nie przyniosła efektów. Faktyczna, ta zaplanowana większa akcja banderowska i tak się odbyła, powodując jeszcze większą bezwzględność.

Po stronie polskiej, ofiarą śmiertelną był żołnierz oskarżony o brutalne mordowanie i kradzieże- został natychmiast osądzony i rozstrzelany.

Wiele źródeł ukraińskich podaje mord w Sahryniu jako jeden z powodów mordu wołyńskiego, sprytnie zamieniając jego date na marzec 1943.
We wsi stoi pomnik ofiar bezwzględnej pacyfikacji. Polacy nie unikają sprawstwa, ani nie utrudniają należnej im czci


debry 2.jpg

Nasz postój przewidziałem jednak na wylocie ze wsi, ok 800m w lesie.



Czas ukraińskiego ludobójstwa, to też czas sierot.
W Turkowcach opiekowała się nimi, nie rozróżniając narodowości, siostra Longina Trudzińska, Siostra zakonna, Służebniczka NMP. Pamiętając swoje dzieciństwo, śmierć swoich rodziców w wieku 4 lat w czasie walk polsko ukraińskich w 1919, w pełni oddała się posłudze dzieciom. Wykształcona, zaradna, rozwiązywała problemy wychowawcze. W maju 1944 doskwierający głód wygnał ją wraz z ósemką starszych (10-12) lat na poszukiwania żywności. W Malicach zobaczyła płonący kościół i bez wahania uratowała z niego obraz Serca Jezusowego. Po zatrzymaniu przez Ukraińców, została wraz z siedmioma podopiecznymi zamordowana w lesie pod SAHRYŃIEM.
Tam odnalazłem miejsce upamiętniające śmierć Siostry Longiny i Jej 7 Wychowanków.
Ósma sierota- ukraińska dziewczynka przeżyła.

Taka to była ta "wojna polsko- ukraińska" i taki był los ofiar w drodze do wolnej ukrainy

7.jpg
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2024, 00:49   #929
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,593
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 2 dni 13 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
Bo ja nigdy i nigdzie nie spotkałem się z tym rzekomo odradzającym się nacjonalizmem ukraińskim, tym bardziej skierowanym przeciwko lachom. Wręcz przeciwnie, wszędzie traktowano nas jak gości honorowych, często aż za bardzo.
Dlatego też kiedy będą tu umieszczane fakenwesy będę się starał reagować. A, że kresy.pl są podatne na ruską propagandę to chyba zostało udowodnione.

Zimiok.Tego posta kieruję do Ciebie wraz z moją uwagą:
masz rację w jednym- nie spotkałeś nigdzie "rzekomo odradzającego się nacjonalizmu", bo to wciąż ten sam stary nacjonalizm, który ciągle ma się dobrze.



Jakoś tak bez echa przeszła uchwała Sejmu RP potępiająca propagowanie ideologii oraz symboliki nawiązującej do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii:
"Osoby oraz organizacje, które organizowały ludobójstwo, muszą być objęte infamią oraz na zawsze stanowić antywzór działania"

https://sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/komun...258B6600658D1B

Początkowo wywołało to we mnie satysfakcję, ale i niedowierzanie.
Uchwała podjęta niemal jednogłośnie była zatwierdzona tuż przed wakacyjną przerwą.
Nie wskazuje instrumentów do jej realizacji, więc pozostaje na papierze.
Zresztą już pięć lat temu prezydent zawetował karanie symboli banderowskich, obiecując wprowadzenie poprawek i cicho sza.

My tutaj dyskutujemy i pojawiają się głosy, że nie ma żadnego neo banderyzmu, że wojna i że potrzebują bohaterów... Nawet, jak sami przyznają się do proweniencji symboliki swoich sił zbrojnych, to do wielu to wciąż nie dotrze, że budują na wciąż nierozliczonej śmierci Polaków.
Taka "niewiedza" wyrastająca z ideologii wbrew faktom

Zresztą posłuchajcie tego tonu:
https://kresy.pl/wydarzenia/lider-ou...c-symboli-upa/


https://kresy.pl/wydarzenia/wjatrowy...-beda-milczec/


Z naszej naiwności rodzi się ich niebezpieczna buta.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.08.2024, 10:05   #930
ATomek
 
ATomek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,593
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 2 dni 13 godz 15 min 25 s
Domyślnie

PRZYJACIELU, NIE PRZEGAP!
TO JUŻ JUTRO!


Już od piątku, przez sobotę i niedzielę będą trwały w większych polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Lublin...) uroczystości 33 rocznicy
Dni Niepodległości Ukrainy.

https://www.dziennikwschodni.pl/lubl...000348215.html

Wszystko pięknie przygotowane, tylko nie mogę nigdzie znaleźć, jak wygląda wspominana we wszystkich serwisach główna atrakcja "20 metrowa UKRAIŃSKO-POLSKA FLAGA". Rozumiem pojęcie flagi narodowej, ale o takiej jeszcze oficjalnie nie słyszałem i jestem ciekaw, nie mogąc się doczekać jutra.
Слава Україні!
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.