Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2024, 10:13   #941
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,643
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon is an unknown quantity at this point
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 3 godz 5 min 5 s
Domyślnie

Tak z ciekawości, ktoś wysyła filmik z tobą w roli głównej i milicja wali ci mandat tak można?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 10:24   #942
chomik

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,680
Motocykl: nie mam AT jeszcze
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 8 godz 51 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Tak z ciekawości, ktoś wysyła filmik z tobą w roli głównej i milicja wali ci mandat tak można?
Tak można i nie widzę w tym nic złego. Przepisy nie są po to aby były, ale po to aby zmniejszyć ryzyko wypadku. Pirat to pirat.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 10:30   #943
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Wczoraj mignął mi artykuł, że zgłaszający takie wykroczenie dostał mandat a raczej grzywnę.

https://www.emandat.pl/zgloszenia_od...ancow,s12.html

A zgłaszający dostał mandat bo nie zgłosił się celem złożenia wyjasnień...
W momencie gdy ktoś zgłasza sprawę staje się niejako uwikłany w procedurę mającą na celu np. ukaranie kogoś za złe parkowanie etc. Zgłaszający dostał mandat za to, że nie zgłosił się aby złożyc zeznania jako świadek...

a co do Twojego pytania Melon, tak. Policja ma specjalny mail do wysyłania filmów/zdjęć gdy ktoś kogoś chce tak po staropolsku podpierdolić. (nie mam nic do karania piratów czy osób agresywnych, ale wg opinii rzecznika policji mają zawalone skrzynki zgłoszeniami z videorejestratorów)
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 15:14   #944
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,195
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 58 s
Domyślnie

przy zabawach z kartografia czyli nowa Afrimapa odkryłem ze jest specjalne narzędzie dla
ormowców i ubeków możecie sobie sprawdzić swoja okolice czy macie takiego uprzejmie donoszę u siebie wśród sąsiadów

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

jest to mapa gdzie zaznaczono punkty gdzie przekraczacie prędkość, pijecie piwo za sklepem i nie tylko jedziecie quadami i takie tam nawet jeśli licznik wiec możecie zobaczyć ilu macie otwarcie napisze skurwieli w okolicy. lub jak oni sa w waszym sąsiedztwie aktywni
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 16:17   #945
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 506
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50500
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 dzień 19 godz 22 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
przy zabawach z kartografia czyli nowa Afrimapa odkryłem ze jest specjalne narzędzie dla
ormowców i ubeków możecie sobie sprawdzić swoja okolice czy macie takiego uprzejmie donoszę u siebie wśród sąsiadów

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

jest to mapa gdzie zaznaczono punkty gdzie przekraczacie prędkość, pijecie piwo za sklepem i nie tylko jedziecie quadami i takie tam nawet jeśli licznik wiec możecie zobaczyć ilu macie otwarcie napisze skurwieli w okolicy. lub jak oni sa w waszym sąsiedztwie aktywni
Oooo kurcze , jak dobrze że słabo ogarniam/mało mnie interesuje/i już raczej mam z górki , więc interesujenie mnie już tylko własna pupa
Nie wiem tylko co do końca w te statystyki wchodzi bo nie "umim" otworzyć, chyba że należy pobrać aplikację geoportalu(pewnie tak jest).
Bo osobiście co rok (od 3 lat)zgłaszam problem ze zdziczałymi psami które pojawiają się na naszej wsi , a raczej poza nią w dużych polach kukurydzy.
Z siedmiu starych przed 3ma laty , jest teraz X (nie da siępoliczyć) młodych ślicznych zdrowych piesków, ale dzikich. Boją się ludzi , ale z psami (moimi) strach do lasu iść na spacer.
Nie wiem gdzie one idą na zimę , ale po skoszeniu kukurydzy , znikają.
Policja , odsyła do gminy , gmina do schroniska w Zdzieszulicach pod Bełchatowem. Schronisko do ..
.. i tak od 3 lat.
Jestem ździebko uczulony bo bliska jest mi ta tragedia
https://www.google.com/url?sa=t&sour...ipZZMLIEy2fFaY
Wiem , wiem że nie w temacie wątku , ale chyba też jestem donosicielem według tych statystyk.
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 16:55   #946
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 26 min 31 s
Domyślnie

Nie jesteś podpieralaczem ormowcem, chcesz zgłosić poważy problem, który jest zagrożeniem dla Ciebie i innych . I tu opiekuńcze państwo ma gdzieś Twoje zgłoszenia. Natomiast chętnie odbiera mejle od ormowców i wlepia mandaty, ponieważ nie musi robić nic by inkasować monety.
Choć osobiście nie darzę sympatią Austriaków to uważam że stosowanie kamer w pojazdach powinno być karane tak jak tam wszędzie indziej. Od egzekwowania przepisów i prawa są służy a nie ormowcy hobbyści .
Ps. Dzięki za link Paweł, dowiedziałem się że u mnie w miasteczku gromadzą się nieletni celem demoralizacji .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 17:12   #947
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,195
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 4 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Oooo kurcze , jak dobrze że słabo ogarniam/mało mnie interesuje/i już raczej mam z górki , więc interesujenie mnie już tylko własna pupa
Nie wiem tylko co do końca w te statystyki wchodzi bo nie "umim" otworzyć, chyba że należy pobrać aplikację geoportalu(pewnie tak jest).
Bo osobiście co rok (od 3 lat)zgłaszam problem ze zdziczałymi psami które pojawiają się na naszej wsi , a raczej poza nią w dużych polach kukurydzy.
Z siedmiu starych przed 3ma laty , jest teraz X (nie da siępoliczyć) młodych ślicznych zdrowych piesków, ale dzikich. Boją się ludzi , ale z psami (moimi) strach do lasu iść na spacer.
Nie wiem gdzie one idą na zimę , ale po skoszeniu kukurydzy , znikają.
Policja , odsyła do gminy , gmina do schroniska w Zdzieszulicach pod Bełchatowem. Schronisko do ..
.. i tak od 3 lat.
Jestem ździebko uczulony bo bliska jest mi ta tragedia
https://www.google.com/url?sa=t&sour...ipZZMLIEy2fFaY
Wiem , wiem że nie w temacie wątku , ale chyba też jestem donosicielem według tych statystyk.
szarik to powinno działać na teflonie nawet klikasz powiększasz mapę i widzisz numerki a jak sie pewnie zarejestrujesz utworzysz konto to bedziesz miał opcje kapuj zgłaszaj czy cos w tym guście

moje zdanie jest podobne do zdania Adaggio, obecnie państwo to ciemiężca obywatela nawet jak popełnisz błąd znajdzie sie ktoś by ci z tego powodu dojebac. ja tu nikogo nie oceniam. a sprawdzam sobie czy moje miejsca są znaczone jak są to ich unikać będę tam gdzie przekroczona prędkość to nawet przepisowo bardzo jade
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 17:22   #948
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 26 min 31 s
Domyślnie

https://tvn24.pl/olsztyn/olsztynek-z...a-s7-st8054331 jeśli za taką akcję dostaje się 10 miechów w zawiasie to nie ma o czym nawet podejmować rozmowy o bezpieczeństwie na drogach .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 19:07   #949
Dzieju
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,590
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 5 godz 51 min 27 s
Domyślnie

Takich fiutów na drodze sporo co zajeżdżają i hamują w odwecie za jakieś coś....
Sądy to porażki za narażenie życia w ruchu lądowym i to celowe powinien dostać odsiadkę i zatrzymane prawo jazdy dożywotnio.
Niestety kierującym autkiem z rodziną zachował się jak dupa i tym samym naraził swoją rodzinę.
W takich sytuacjach się wali w sprawcę jeśli hamulce nie dadzą rady. Wtedy sprawca już nie ucieknie a dowody mamy na kamerze.
Próba uniknięcia kolizji tylko wtedy gdy ma 150% szans na powodzenie , gwałtowne uniki nie mając wprawy stwarzają większe zagrożenie niż uderzenie przodem ( strefy zgniotu + poduszki).
Tłumaczenie o odruchach to oznaka nieumiejętności podjęcia decyzji,właściwej decyzji. Niestety czas jest krótki czasem 1.5-2 sekundy.
Dlatego trzeba to ćwiczyć jeśli się tego nie ma wyuczonego.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2024, 19:34   #950
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,643
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon is an unknown quantity at this point
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 3 godz 5 min 5 s
Domyślnie

Dzieju gdzie i kiedy będziesz to ćwiczył? Ja jako stary driver dałem ciała i kobicie lekko wózek uszkodziłem. Te Twoje 1,5 sekundy to wieczność u mnie było 0,5 sekundy gdzie zdążyłem stwierdzić że kobieta ma zapuszczone hamowniki i auto się nie zatrzymuje

PS. Znaczy każdy może mnie zadenuncjować ale później musi na komendzie złożyć znaczy potwierdzić donos ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.