Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2024, 20:34   #951
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
https://tvn24.pl/olsztyn/olsztynek-z...a-s7-st8054331 jeśli za taką akcję dostaje się 10 miechów w zawiasie to nie ma o czym nawet podejmować rozmowy o bezpieczeństwie na drogach .
witamy w PL, jeden zabił 3 osobową rodzinę i puki co ma się dobrze drugi jak ten już raz był za to karany i zapłaci śmieszną kwotę 10.000zł zdośćuczynienia.

a motocyklista, który co prawda złamał przepisy ale przy przejściu nie było nikogo dostanie 30.000zł mandatu i może mu prawko zabiorą.

U nas była podobna sytuacja tyle, że był korek i auta b.powoli podjeżdżały do przodu gość motocyklem sobie powoli wyprzedzał aby nie stać... niestety z monitoringu zrzucili materiał i gość dostał spory mandat oraz stracił prawko bo punktów mu nabiło.

Nie ma się co oszukiwać, obecnie nie ma sensu pajacować, ruch samochodów jest bardzo duży i nikt nie będzie nas klepał po plecach jak 20lat temu.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 06:18   #952
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 29 min 18 s
Domyślnie

Z innych powodów, ale również z tego o czym piszesz zrezygnowałem z jazdy na moto w Polsce. Nie wyobrażam sobie jeździć motorkiem/skuterem za autami i nie móc ich wyprzedzać, np. na ciągłej. Na szczęście są jeszcze miejsca gdzie to normalne że motorki nie stają w korkach. Choć przejechałem ze dwie bańki kilometrów autami i setki tysięcy motocyklami to nie akceptuję pewnych zasad i je łamie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 07:16   #953
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 464
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 16 godz 3 min 58 s
Domyślnie

He he kurde też będę pewnie na tej mapie -nigdy w życiu nie dzwoniłem po psy tylko ten jeden raz gdy na pierwszym wiosennym spacerze rodzinnym wśród lasków i pol i przepięknych widoków (góry i jezioro) trafiłem na śmieci w rowie -cale dwie przyczepki koło prawie siebie -bylo tam wszystko co mieściło się wtedy w kontenerach wystawionych na wsi-a że debile byli debilami do kwadratu to wyrzucili rachunek za tel. A drugi klasówkę córki. Nie zdzierzylem i zadzwoniłem. Potem musiałem zgłosić się na policję celem złożenia zeznań oczywiście w godzinach dla ludzi pracujących najlepszych . A mało tego gdyby nie posprzątali i sprawa trafiła do sądu to musiałbym być świadkiem. Są tego plusy bo jak ktoś anonimowo Cię podjebie to i tak do Ciebie dojdzie kto -najpuzniej w sądzie. Drugi raz mimo wszystko też bym zadzwonił bo jeżdżąc enduro pełno śmieci po terenie.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 08:17   #954
radiolog
 
radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,220
Motocykl: ATAS 2024
Przebieg: 1000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 4 dni 1 godz 49 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Z innych powodów, ale również z tego o czym piszesz zrezygnowałem z jazdy na moto w Polsce. Nie wyobrażam sobie jeździć motorkiem/skuterem za autami i nie móc ich wyprzedzać, np. na ciągłej. Na szczęście są jeszcze miejsca gdzie to normalne że motorki nie stają w korkach. Choć przejechałem ze dwie bańki kilometrów autami i setki tysięcy motocyklami to nie akceptuję pewnych zasad i je łamie.
Generalnie nie jadę za autami w korku, ale nawet w korku na przejściu nie wyprzedzam i stoję, na skrzyżowaniu też raczej nie wyprzedzam.
Jeszcze nikt mnie nie nagrał, może mieszkam w okolicy z dużą świadomością, ale tutaj większość widzi motocyklistów ( pewnie sami nimi są) i raczej ustępuje.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 11:43   #955
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 267
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 22 godz 41 min 56 s
Domyślnie

a co to za granicą korytarze życia robią dla motocyklistów żeby nie stali w korkach? jeżdżę od nie dawna, nie za wiele osób się suwa, niektórzy chyba po prostu nie patrzą w lusterka, trochę pewnie też buraków, ale jak ktoś leci 80 czy 100 na podwójnej ciągłej żeby nie stać w korku a z naprzeciwka jadą samochody, prosta czy zakręt, obojętne to ja tego nie akceptuje, jak w zyciu tak jak i na drodze, staram się nie robić nic co mnie się nie podoba i by mnie denerwowało, przeszkadzało.

Ta mapa zagrożeń z geoportal to już kilka lat jest, może nawet 10sięć, ale 3-4 lata coś się zmieniło, nie ktore opcje zgłoszeń zniknęły inne się pojawiły.
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 12:31   #956
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,412
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 11 godz 56 min 13 s
Domyślnie

Sysiek, pojeździj za granicą, może dostrzegasz różnice. Da się jechać na 3-go, da się przepychać a korkach, da się wyprzedzać na podwójnej. Że da się nie znaczy że wolno ale to przyjęte i akceptowalne. Tam puszkarz zjedzie do prawego a jak za nim ciagniesz wręcz zachęci machnięciem byś leciał. Kierowcy na krętych drogach zostawiają luki w sznurku pojazdów, mignął lewym jak widzą w zakręt dalej niż ty, nie ciągną lub stoją w szyku przestawionym. No i patrzą w lusterka.
Piszę o zagranicy tzw zachodniej.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 13:37   #957
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 34 min 19 s
Domyślnie

W UK można przekraczać podwójną ciągłą w kilku przypadkach i korek jest jednym z nich:

Cytat:
Double white lines where the line nearest you is solid.
This means you MUST NOT cross or straddle it unless it is safe and you need to enter adjoining premises or a side road. You may cross the line if necessary, provided the road is clear, to pass a stationary vehicle, or overtake a pedal cycle, horse or road maintenance vehicle, if they are travelling at 10 mph (16 km/h) or less.
Laws RTA 1988 sect 36 & TSRGD regs 10 & 26
Można też 'filtrować' czyli poruszać się między dwoma pasami z pojazdami, ale tylko w 'wolno poruszającym się ruchu':

Cytat:
Rule 88 Manoeuvring.
You should be aware of what is behind and to the sides before manoeuvring. Look behind you; use mirrors if they are fitted. When in traffic queues look out for pedestrians crossing between vehicles and vehicles emerging from junctions or changing lanes. Position yourself so that drivers in front can see you in their mirrors. Additionally, when filtering in slow-moving traffic, take care and keep your speed low.

Remember: Observation – Signal – Manoeuvre
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 13:46   #958
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 29 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Generalnie nie jadę za autami w korku, ale nawet w korku na przejściu nie wyprzedzam i stoję, na skrzyżowaniu też raczej nie wyprzedzam.
Jeszcze nikt mnie nie nagrał, może mieszkam w okolicy z dużą świadomością, ale tutaj większość widzi motocyklistów ( pewnie sami nimi są) i raczej ustępuje.
Mnie też nie nagrali i nie nagrają, a tam gdzie jeżdżę jeszcze motorkiem nie ma podpierdalaczy z kamerami, tu to jest naruszenie prywatności karane ogromnymi grzywnami a w szczególnych przypadkach nawet więzieniem. A żeby się uczyć kultury i poszanowania dla innych na drogach nie trzeba jechać na inną planetę, wystarczy pojechać na Węgry. Nie spotkałem tam debili na motocyklach przez, których wszystkich jeżdżących motorkami wkładają do jednego wora z napisem dawcy jak u nas. Jak i nie spotkałem też debili w autach.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 13:51   #959
radiolog
 
radiolog's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,220
Motocykl: ATAS 2024
Przebieg: 1000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 4 dni 1 godz 49 min 14 s
Domyślnie

Najłatwiej między autami się jeździ na południu Europy ( Włochy). Austriacy czasami się mocno wkurzają jak się ich omija w korku. W Niemczech filtrowanie w ogóle chyba nie jest dopuszczalne - niemieccy motocykliści raczej stoją w korku, tranzytowcy nie, pewnie do nadziania się na polizei
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2024, 19:27   #960
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,470
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 149 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 15 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Z innych powodów, ale również z tego o czym piszesz zrezygnowałem z jazdy na moto w Polsce. Nie wyobrażam sobie jeździć motorkiem/skuterem za autami i nie móc ich wyprzedzać, np. na ciągłej. Na szczęście są jeszcze miejsca gdzie to normalne że motorki nie stają w korkach. Choć przejechałem ze dwie bańki kilometrów autami i setki tysięcy motocyklami to nie akceptuję pewnych zasad i je łamie.
u nas można, ale auta muszą stać w miejscu jeżeli będą w ruchu to wtedy wyprzedzasz tam gidze nie można.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 10:29
Plan B, czyli przed siebie na luzie kiub Trochę dalej 42 12.11.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.