Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2011, 12:30   #11
K-milka
 
K-milka's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Wrocław, Bolesławiec
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
K-milka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 24 min 8 s
Domyślnie

Zastanawiałam się przez chwilę jak przekonac, jakich argumentów użyć przy rozmowie z potencjalnym sponsorem do wyłożenia kasy na taką podróz i dochodzę do wniosku że w obecnej chwili nie mam zielonego pojecia jak to się robi?! Reklama, reklamą ale czy to wystarczy? Czy jest popyt na takie przedsięwzięcia?
K-milka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2011, 12:36   #12
czosnek
 
czosnek's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 58 min 22 s
Domyślnie

Tutaj było trochę w temacie sponsoringu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9069
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2011, 15:27   #13
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał K-milka Zobacz post
Tak, tak przerabiałam to już ...
Kwestia jest taka, że każdy ze sponsorów patrzy na to raczej co on z tego ma. Chyba że po prostu jest jakiś zapaleniec i kasy ma full.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 07:40   #14
K-milka
 
K-milka's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Wrocław, Bolesławiec
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
K-milka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 24 min 8 s
Domyślnie

Witam,wiem kto mógłby to zasponsorować, ale nie wiem jakich użyć argumentów aby Pana sponsora przekonać do tego przedsięwzięcia.

Ostatnio edytowane przez K-milka : 06.06.2011 o 08:14
K-milka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 09:45   #15
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Używasz argumentów wszelkich dostepnych.
Są jeszcze agencje pijarowskie, może nawiąż kontakt z którąś. Tyle, że to dość późno o ile wyjazd ma odbyć się w tym roku.
Agencje mają kontakt z potencjalnymi sponsorami ale konsumują około 75% budżetu. Tyle, ze to ciut większy kaliber.

Sam temat Szlaku Jedwabnego przynajmniej w środowisku "jeżdżących" spowszedniał. Pamiętam, jakie oczy zrobiłem, gdy wpadłem na relację Pastora i Sambora z Pamiru 2006. Po prostu musialem tam być w roku naastepnym.
Obecnie wyszedł przewodnik Berlitza Szlak Jedwabny po polsku, a to oznacza, że kierunek ten jest modny i mocno uczęszczany (przejrzałem go pobieżnie notabene i brak w nim Turkmenistanu np, co uważam za wielki minus. Nie wolno tego kraju pomijać!).
Od czasu wyjazdu Pamirców wiele się zmieniło! W samej mentalności potencjalnych riderów choćby. Tereny te nie sa już owiane aurą tajemniczości aczkolwiek pozostają bardzo niebezpieczne. Głównie Afganistan.
Nietknięta przez polskich motonitów jest klasyczna nitka szlaku, czyli Droga Północna, Przełęcz Chajberska, Droga Centralna (najpiękniejsza odnoga). Jednym z najbardziej istotnych dla mnie punktów na szlaku jest Herat i okolice dzisiejszego Mary w Turkmenistanie.
Tych miast nie można pominąć.
Konsultowałem te odcinki ze znawca regionu, jedżącym tam od 30 lat i zdecydowanie w dzisiejszej dobie odradzil mi ten kierunek. Zagrożeniem nie są Talibowie, ale zwykli bandyci.
Do tego doprowadzili Amerykanie.
W zeszłym roku w spokojnym dotychczas Badachszanie zamordowano 15 lekarzy i sprawcami nie byli Talibowie. Czy któraś agencja prasowa podała ten fakt? Nie słyszałem.
Reasumując. Z mego pkt-u widzenia istotnym czynnkiem jest pionierstwo lub udział w wyprawie jakiejś znanej twarzy, która ma już wykreowany wizerunek.

Co do samej stronki Twoich kolegów, to jest ona tak pstrokata, że patrzeć na nia nie mogę...
Przenieść tych wszystkich "sponsorów" na dolną stopkę a wolną przestrzeń wypelnić zasadniczą treścią, choćby mapą i krótkim opisem.

Nie mozna jechać tylko dla sponsorów, przede wszystkim dla siebie!

PZDR!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 10:32   #16
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,473
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
...

Nietknięta przez polskich motonitów jest klasyczna nitka szlaku, czyli Droga Północna, Przełęcz Chajberska, Droga Centralna (najpiękniejsza odnoga). Jednym z najbardziej istotnych dla mnie punktów na szlaku jest Herat i okolice dzisiejszego Mary w Turkmenistanie.
Tych miast nie można pominąć.
Konsultowałem te odcinki ze znawca regionu, jedżącym tam od 30 lat i zdecydowanie w dzisiejszej dobie odradzil mi ten kierunek. Zagrożeniem nie są Talibowie, ale zwykli bandyci.
Do tego doprowadzili Amerykanie....

PZDR!
Sory Elwood, skopiowałem kawałek Twojego tekstu i
Znam tych chłopaków i nie rób im wody z mózgu.
Byłem w Turkmenistanie, to policyjne państwo, tam nie ma Talibów i bandytów, amerykanów też nie ma
Sa tylko grzeczni obywatele i wszedobylska policja mundurowa lub po cywilnemu. Dostajesz mapkę swojego przejazdu (wiza tranzyt) i trzy dni czasu. Jak cię złapią że jesteś poza trasą to możesz beknąc zdrowo...
Chyba że wizę turystyczną ( o którą bardzo trudno) z przewodnikiem (policjantem)
pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2011, 10:52   #17
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zbynio, piszę tylko o Agfie w temacie bandytyzmu itd (źle doprecyzowałem). I to nie jest robienie wody z mózgu. Temat mam dość obszernie zdiagnozowany pod kątem moich planów.
Turkmenistan, to 5 dni tranzytu, chyba, że dadzą 3, co się zdarza. Tu, jak i w pozostałych postradzieckich republikach jest ok, to prawda.

Ostatnio edytowane przez Elwood : 26.05.2011 o 10:56
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko Enduro 2011 1-15.04.2011 stoner Trochę dalej 53 07.12.2018 22:26
Silk Road Adventure - czyli Jedwabnym Szlakiem 2014 Yanus Przygotowania do wyjazdów 5 20.01.2014 18:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.