Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.07.2024, 09:34   #11
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Zagórów
Posty: 424
Motocykl: nie mam AT jeszcze
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 7 godz 24 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Mogę porównać Revita Proteusa do zbroi Leatt Adventure, którą także używam i Revit jest bardziej przewiewny. Pod zakładam emkowe merino i mi się to sprawdza.
A takiego revita to się ubiera pod kurtę czy to można używać bez niczego na wierzchu ? (mam na myśli jazdę asfaltem). Bo zastanawiam się nad tym lub Rukką rps.
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2024, 10:13   #12
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 542
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 dzień 18 godz 33 min 6 s
Domyślnie

Jak jest ciepło to zakładam na niego tylko koszulkę mx z długim rękawem. Pod jakąś przewiewną kurtkę też można.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2024, 11:11   #13
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 65k+25k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 52 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Mogę porównać Revita Proteusa do zbroi Leatt Adventure, którą także używam i Revit jest bardziej przewiewny. Pod zakładam emkowe merino i mi się to sprawdza.
Z jakiego materiału są zrobione rękawy w tym Revicie? Jakiś mesh czy coś bardziej mięsistego? Bardziej czy mniej przewiewne rękawy, jeśli miałbyś je porównać do tej zbroi Leatt Adventure którą używasz?

Ciekawie to wygląda bo ma długi rękaw z pętelką na kiuk a ja się czasem dogrzewam rękawkami rowerowymi i być może przy tym Revicie bym nie musiał.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2024, 11:21   #14
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 542
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 dzień 18 godz 33 min 6 s
Domyślnie

Rękawy od wewnętrznej strony są zrobione z siateczki, a w miejscu gdzie są ochraniacze jest dodatkowy materiał. W porównaniu do Leatta są bardziej przewiewne. W Leatt'cie rękawy są zrobione z jakiejś elastycznej tkaniny a dodatkowo duże plastikowe elementy nie pomagają w wentylacji. W Revicie ochraniacze są miękkie i mają otwory wentylacyjne. Cała konstrukcja jest zdecydowanie bardziej przewiewna od zbroi Leatt'a.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2024, 12:04   #15
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 65k+25k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 52 min 27 s
Domyślnie

W tej plasticzanej zbroi Leatta to rzeczywiście można się podgotować przy manewrach. Ja używam Leatt 3DF Airfit która jest podobna do tego Revita Proteus ale chyba zapewnia lepszą ochronę patrząc na konstrukcję. Podoba mi sie natomiast fakt że ten Revit ma długie rękawy z pętelkami na kciuki. Muszę to obmacać przy okazji.

A wracając do tematu to ja, jak jest gorąco, tak jak Jabolos zakładam pod swojego Leatta 3DF Airfit emkowe merino a na wierzch jakąś koszulkę MX żeby zbroi niepotrzebnie nie drapać krzaczorami. Jak się robi chłodno to na zbroję a pod koszulkę MX zakładam kamizelkę z windstoppera która chroni klatę przed przewianiem. Jak jeszcze trochę chłodniej to do tej kamizelki dokładam rękawki MTB z windstoppera, z pętelkami na kciuki. Dołożenie na wierzch kondona przeciwdeszczowego (którego zawsze wożę w torebce na ogonie) i założenie kominiarki (mam taką porządną przeciwdeszczową z goretexu) pozwala przetrwać spadek temperatury o kolejne kilka stopni, dodatkowo cienką pierwszą warstwę merino można zastąpić grubą. Wszystkie te elementy nie zajmują dużo miejsca w bagażu wyprawowym a część z nich może być użyte "cywilnie" - np. kamizelka z windstoppera na wieczorny spacer a termobielizna z merino do spania.

Czyli generalnie podstawa to warstwy i pomysły na limitowanie bagażu przez alternatywne zastosowania dla tego co już i tak wieziemy.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 11:26   #16
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 1,007
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 16 godz 37 min 25 s
Domyślnie

I tak myślę i chyba wezmę zwykłą kurtkę motocyklową a do tego jakieś jeansy motocyklowe ,żeby w miarę komfortowo móc wchodzić w tym.
Jakieś konkretne te jeansy możecie polecić?
Mam kilka sztuk spodni motocyklowych ale wiem że w tych się będę gotował a też muszę założyć na siebie na czas lotu.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 11:33   #17
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 534
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 4 godz 13 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
A ja zostawiam to do oglądniecia



A data wrzucenia filmu na YT nie daje Wam do myślenia?
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 11:33   #18
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,133
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 20 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Widmo80 Zobacz post
I tak myślę i chyba wezmę zwykłą kurtkę motocyklową a do tego jakieś jeansy motocyklowe ,żeby w miarę komfortowo móc wchodzić w tym.
Jakieś konkretne te jeansy możecie polecić?
Mam kilka sztuk spodni motocyklowych ale wiem że w tych się będę gotował a też muszę założyć na siebie na czas lotu.
Ja mam Trilobite Parado i są świetne. Niekoniecznie tanie ale bardzo dobre.
Robią trochę tego, więc zerknij:

https://www.trilobitemoto.com/products/mens
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 13:43   #19
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,168
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 14 godz 44 min 38 s
Domyślnie

Polo pharao plus bojówki rip stop z ochraniaczami na zawiasie pod spodem. Nie ma co wydziwiać. Kto kiedyś wywalił łokciem w kamień założy ochraniacz w kurtkę. Pharao schnie błyskawicznie i ma super wentylację.
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ubranie w upał Hall Ciuch Afrykańczyka 24 26.12.2018 18:01
Wyjazd enduro na lekko - jedzie ktoś? Rumunia, Ukraina ... Fihu Umawianie i propozycje wyjazdów 5 03.09.2017 19:39
Ubranie dla juniora 140 cm musty Ciuch Afrykańczyka 0 20.04.2015 07:17
ubranie w tropiki electro Przygotowania do wyjazdów 19 02.04.2013 21:58
Ubranie na +40 stopni robinson Ciuch Afrykańczyka 7 08.06.2010 09:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.